31 marca 2009
-
Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II przebiega bardzo szybko
Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II postępuje "bardzo szybko" dzięki decyzji Benedykta XVI o odstąpieniu od 5-letniego wymogu oczekiwania po śmierci kandydata na ołtarze - powiedział prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych arcybiskup...
Świat -
"Nie obchodzi mnie czy moja ustawa jest zgodna z naukami Kościoła"
Nie obchodzi mnie, czy moja ustawa dotycząca in vitro, jest zgodna z nauczaniem Kościoła; ja chcę uratować jak najwięcej istnień ludzkich, z tego będę rozliczany - oświadczył Jarosław Gowin (PO), podczas debaty w siedzibie Konferencji...
Kraj -
Pieniądze z CO2 pójdą na ochronę środowiska
Pieniądze pochodzące ze sprzedaży praw do emisji CO2 będą wykorzystywane na wspieranie działań służących ochronie powietrza i klimatu - wynika z przyjętego przez rząd projektu ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.
Gospodarka -
Holandia: pobito polskich kierowców
Dwóch polskich kierowców pracujących dla firmy transportowej Schavemaker zostało pobitych w Hazeldonk w Holandii, gdy prowadzili akcję strajkową wobec swego pracodawcy - spółki-córki firmy Schavemaker, zarejestrowanej w Polsce.
Życie -
Klich: na pewno nie zawiniła pogoda
Według ministra obrony Bogdana Klicha, albo technika, albo człowiek zawinił w katastrofie samolotu Bryza w Gdyni-Babich Dołach. Na miejscu katastrofy minister podkreślił, że pogoda była dobra, więc nie mogła się do tego przyczynić.
Kraj -
Ziobro: jeśli PiS wygra wybory - wrócę
Zbigniew Ziobro zadeklarował, że w przypadku wygranej PiS w wyborach parlamentarnych za dwa lata jest gotowy wrócić do rządu, rezygnując z mandatu posła Parlamentu Europejskiego (PE).
Kraj -
Wszystko gotowe do profesjonalizacji armii
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy oápowszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej; jest to ostatni z projektów niezbędnych do przejścia na armię w pełni zawodową - poinformował rzecznik prasowy MON Robert Rochowicz.
Kraj -
Obama już w Londynie
Prezydent USA Barack Obama przybył do Londynu, gdzie weźmie udział w szczycie państw G20. Jego samolot wylądował o godz. 19.55 czasu lokalnego (godz. 20.55 czasu polskiego). Jest to pierwsza podróż nowego amerykańskiego prezydenta do...
Świat -
Przeciwnik Chaveza musi się ukrywać
Jeden z czołowych przeciwników politycznych prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, Manuel Rosales, oskarżony o korupcję, zszedł do ukrycia, by uniknąć aresztowania - powiadomiła we wtorek jego partia.
Świat -
Rosyjska wersja wojny w Gruzji
Film akcji "Olympus Inferno" ukazujący rosyjską wersję wojny w Gruzji po raz pierwszy pokazano w niedzielę w rosyjskiej telewizji. Nakręcono go w ramach rządowej kampanii wspierania filmów patriotycznych - relacjonuje we wtorek agencja AP.
Życie -
Dyplomaci USA i Iranu spotkali się na konferencji
Specjalny wysłannik USA do Afganistanu i Pakistanu Richard Holbrooke i wiceszef dyplomacji Iranu Mohammad Mehdi Achundzadeh rozmawiali we wtorek podczas konferencji o Afganistanie - poinformowała sekretarz stanu USA Hillary Clinton.
Świat -
Katastrofa "Bryzy"
Cała czteroosobowa załoga zginęła w katastrofie samolotu wojskowego Bryza na lotnisku Gdynia-Babie Doły. Samolot ćwiczył awaryjne lądowanie na jednym silniku - poinformowała Marynarka Wojenna.
Kraj -
Prezydent dziękuje rządowi za pakiet antykryzysowy
Prognozy Banku Światowego, dotyczące wzrostu PKB w Polsce w 2010 r. wskazują, że sytuacja Polski nie jest najgorsza - uważa prezydent Lech Kaczyński.
Kraj -
Merkel: rozmowy z Kijowem dotyczą także Rosji
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek, że należy wyjaśnić rosyjskie zastrzeżenia do wspólnej deklaracji UE i Ukrainy dotyczącej modernizacji ukraińskich sieci przesyłowych.
Świat -
"Chicago Sun-Times" u progu bankructwa
"Chicago Sun-Times", druga po "Chicago Tribune" główna gazeta w Chicago, jest w stanie upadłości. Publikujące ją wydawnictwo The Sun-Times Media Group ogłosiło we wtorek bankructwo i wystąpiło o ochronę przed wierzycielami.
Gospodarka -
Albania zaproszona do NATO
Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer oficjalnie zaprosił we wtorek Albanię do przystąpienia do sojuszu.
Świat -
Złoty odrabia straty
We wtorek złoty umacniał się po ostatnich spadkach. Eksperci uważają, że teraz nastąpi stabilizacja kursu lub nawet dalsze wzmocnienie polskiej waluty.
Gospodarka -
J. Kaczyński: na jesieni rozpocznie pracę "prerząd"
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jesienią rozpocznie pracę specjalny zespół PiS, który - jak to nazwał - będzie "prerządem".
Kraj -
"Nie ma tematu Beenhakkera"
Nie ma tematu Leo Beenhakkera - poinformował po niemal trzech godzinach obrad zarządu PZPN w Kielcach rzecznik prasowy związku Andrzej Strejlau. Zapadła natomiast decyzja o wysokości budżetu na 2009 rok.
Życie -
Rosja nie pożyczy Białorusi
Rosja odmówiła przyznania Białorusi kredytu wysokości 100 mld rubli (2,75 mld USD) - poinformowało źródło w rosyjskim Ministerstwie Finansów.
Gospodarka -
Obama nadal popularny
Od inauguracji rządów Baracka Obamy trzykrotnie wzrosła liczba Amerykanów przekonanych, że Stany Zjednoczone zmierzają we właściwym kierunku. Prezydent USA wciąż ma poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa.
Świat -
Ręce precz od Zyzaka!
Awantura o ostatnią książkę poświęconą Lechowi Wałęsie, pokazuje, że to nie były prezydent jest obiektem nagonki.
Kraj -
Faktoring – jak to działa?
Faktoring to usługa finansowa, przeznaczona dla firm prowadzących sprzedaż towarów i usług innym firmom lub instytucjom. Jeżeli firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, może odnieść duże korzyści z jego stosowania.
Gospodarka -
Żużel: Lotos rośnie w siłę
Lotos Wybrzeże Gdańsk po awansie do ekstraligi żużlowej zamierza zmodernizować swój stadion oraz wzmocnić skład.
Życie -
Katastrofa lotnicza w USA – drugie dno
Niedawno media podały wiadomość o katastrofie lotniczej w USA, w której zginęło siedmioro dzieci i tyleż dorosłych. Nie podano żadnych szczegółów – ot, jeszcze jeden śmiertelny wypadek. A jednak w tej tragedii jest coś szczególnego...
Życie -
Mars po raz enty
Wrzucenie sześciu ochotników do symulatora rakiety kosmicznej na trzy miesiące i ochrzczenie tej operacji „pierwszym krokiem na Marsa” zakrawa na tragikomiczną karykaturę. Choć eksperyment może przynieść odpowiedzi na pewne...
ŻycieMaciej Szopa -
Złoty zależny od sentymentu na świecie
W najbliższych dniach największy wpływ na kurs złotego będzie miał sentyment światowych inwestorów. Po okresie spadków szanse na odbicie ma rynek obligacji - uważają analitycy.
Gospodarka -
Symulacja lotu na Marsa
Sześciu ochotników zamkniętych w odciętym od świata module rozpoczęło w Moskwie 105-dniową symulację warunków panujących podczas lotu na Marsa.
Życie -
Rząd akceptuje porozumienie związkowców z pracodawcami
Rząd akceptuje trzynaście punktów porozumienia wypracowanego przez związki zawodowe i pracodawców. Najważniejszy z nich to elastyczny czas pracy - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej w przerwie posiedzenia rządu.
Gospodarka -
Lewica za likwidacją IPN
Likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej, przekazanie dokumentów b. SB do Archiwum Akt Nowych, lustracja wyłącznie osób sprawujących funkcje publiczne - to założenia najnowszego projektu ustawy autorstwa posłów klubu Lewicy.
Kraj -
OPZZ: pakiet antykryzysowy, albo ludzie wyjdą na ulicę
Jeśli rząd nie przyjmie szybko pakietu antykryzysowego, to nie uda się opanować niezadowolenia tysięcy ludzi, którzy wyjdą na ulicę - uważa przewodniczący OPZZ Jan Guz.
Kraj -
Premier: niewykluczone spotkanie z Obamą w Pradze
Premier Donald Tusk powiedział, że podczas niedzielnego szczytu UE-USA w Pradze nie jest wykluczone jego spotkanie z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.
Kraj -
Adwokaci Chodorkowskiego i Lebiediewa chcą Putina na świadka
Obrońcy byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego biznesowego partnera Płatona Lebiediewa wystąpili z wnioskiem, aby jako świadek w ich procesie został przesłuchany premier Rosji Władimir Putin.
Świat -
Protesty przeciwko polityce Farfała w TVP
Rada Etyki Mediów w specjalnym oświadczeniu przestrzega przed kierunkiem zmian wprowadzanych przez p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita apeluje do najwyższych władz państwowych o działania na rzecz...
Kraj -
Pawlak: osłabienie złotego z powodu opcji walutowych
Ostatnia deprecjacja (osłabienie) złotego spowodowana jest m.in. rozliczaniem opcji walutowych - uważa wicepremier Waldemar Pawlak.
Gospodarka -
Sprawa Olewnika: Jacek K. pozostanie w areszcie
Gdański sąd okręgowy odrzucił zażalenie na areszt dla Jacka K., któremu prokuratura zarzuciła udział w grupie przestępczej planującej porwanie Krzysztofa Olewnika oraz współudział w jego uprowadzeniu i przetrzymywaniu.
Kraj -
Marszałek Małopolski wybudzony ze śpiączki
Marszałek Małopolski Marek Nawara, który z ciężkim urazem głowy przebywa w szpitalu w Klagenfurcie (Austria), został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej - podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, powołując się na informacje...
Kraj -
Spadło zadłużenie zagraniczne firm
Zadłużenie zagraniczne przedsiębiorstw spadło w IV kwartale 2008 roku do 79.388 mln euro z 84.469 mln euro w III kwartale 2008 roku - poinformował Narodowy Bank Polski.
Gospodarka -
Dwa uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II
Dwa przypadki cudownego uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II opisuje w najnowszym wydaniu popularny włoski tygodnik "Oggi".
Świat -
"Jeśli nie będzie postępów - wstanę i wyjdę"
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oświadczył, że kryzys gospodarczy i finansowy jest "zbyt poważny, by można sobie było pozwolić na szczyt, który nic nie da". Odniósł się w ten sposób do czwartkowego szczytu G20 w Londynie.
Świat -
Nagana dla wokalisty Lady Pank
Gdański sąd rejonowy ukarał naganą wokalistę zespołu Lady Pank, Janusza Panasewicza, za to, że podczas koncertu, który odbył się w czerwcu 2007 r. w Pruszczu Gdańskim, wulgarnie odzywał się do publiczności. Sąd zdecydował również, że...
Życie -
KRRiT przyjęła sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z działalności za ubiegły rok wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji. Radzie udało się osiągnąć kompromis w sprawie poprawki informującej...
Kraj -
"Zabieganie o pomoc MFW to polityczna impotencja"
"Rządy, który są zmuszone do wystąpienia o pożyczkę do organizacji międzynarodowych demonstrują polityczną impotencję" - powiedziała w Wilnie unijna komisarz ds. budżetu Dalia Grybauskaite.
Gospodarka -
Bartoszewski: Polska jest przyjacielem Izraela
Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego prof. Władysław Bartoszewski zapewnił, że Polska jest sojusznikiem i dobrym przyjacielem Izraela.
Kraj -
Wybory do PE: 40 proc. dla PO, 17 dla PiS
W wyborach do Parlamentu Europejskiego największe poparcie uzyskaliby kandydaci PO, a następnie przedstawiciele PiS; w dalszej kolejności szansę na mandaty mieliby kandydaci SLD i UP oraz PSL - wynika z marcowego sondażu CBOS.
Kraj -
Schwarzenberg nadal popiera Sikorskiego na szefa NATO
W wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika "Lidove Noviny" czeski minister spraw zagranicznych Karel Schwarzenberg potwierdził swe poparcie dla kandydatury szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego na sekretarza generalnego NATO.
Świat -
Wałęsa na konferencji rocznicowej w Gdańsku
Lech Wałęsa przyjechał na konferencję zorganizowaną w Gdańsku z okazji 20-lecia obrad Okrągłego Stołu. Zebrani powitali b. prezydenta brawami.
Kraj -
Macierewicz: powoływałem się tylko na raport o WSI
Powoływałem się tylko na raport z weryfikacji WSI - mówił przed sądem Antoni Macierewicz na procesie, jaki wytoczył mu współtwórca TVN Mariusz Walter za słowa b. weryfikatora WSI o związkach ITI i Waltera z wojskowymi służbami...
Kraj -
31 marca 2009
Jak będzie przebiegał szczyt G20 i wizyta Baracka Obamy w Europie, kto utrudnia życie kosmonautom, dlaczego Rosja i Ukraina kłócą się o Gogola – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
G20 (nie)według Rosji
W przeddzień szczytu G20, który odbędzie się 2 kwietnia w Londynie, Rosja zdecydowała się zrezygnować z większości swoich propozycji, pisze „Kommiersant”.
Przegląd prasy -
Brytyjskie oddziały rozpoczęły wycofywanie z Iraku
Dowództwo brytyjskiego kontyngentu w rejonie irackiego miasta Basra formalnie przekazało odpowiedzialność za południową strefę Iraku wojskom USA. Tym samym rozpoczęła się akcja wycofywania około czterech tysięcy brytyjskich żołnierzy z...
Świat -
Obama „podładuje” Europę
Barack Obama przylatuje z pierwszą wizytą do Europy. Przez kolejnych 6 dni będzie udowadniał światu i sobie, że może być liderem nie tylko jednego kraju, pisze „Rossijskaja gazieta”.
Przegląd prasy -
Rosyjsko-ukraińska wojna o Nikołaja Gogola
Najpierw była polityka, potem gaz. Teraz antagonizm między Rosją i Ukrainą ma nową twarz – literacką. W 200. rocznicę urodzin Nikołaja Gogola, oba kraje roszczą sobie prawa do pisarza, pisze brytyjski dziennik „Guardian”.
Przegląd prasy -
Reforma szkolnictwa uderzy w młodych Romów?
Około 7-8 tys. romskich dzieci co roku przerywa naukę w szkołach – ogłosił wczoraj prezes centrum na rzecz dialogu i tolerancji „Amalipe” Dejan Kolew, czytamy w bułgarskim dzienniku „Novinar”.
Przegląd prasy -
Katyń: mamy obowiązek pamiętać
1 kwietnia na ekrany francuskich kin wchodzi film Andrzeja Wajdy „Katyń”, opowiadający o zamordowaniu 20 tys. polskich oficerów przez Sowietów w 1940 roku, zapowiada „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Rasmussen to obrońca wolności słowa
„W NATO odrzucają duńskiego premiera, który broni wolności” – pod takim tytułem na łamach „Il Giornale” ukazał się artykuł na temat braku porozumienia w sprawie kandydatury Andersa Fogh Rasmussena na...
Przegląd prasy -
Naziemna biurokracja utrudnia życie w kosmosie
Naziemne spory dotyczące sposobu korzystania na stacji kosmicznej z żywności, toalety i innych udogodnień osłabiają morale kosmonautów i utrudniają im pracę – oświadczył doświadczony kosmonauta Giennadij Padałka w wywiadzie dla...
Przegląd prasy -
Walka o nazwę nowego WTC
Jak podaje włoska „La Repubblica”, rodziny ofiar zamachu z 11-go września protestują przeciwko zmianie nazwy budynku mającego powstać w miejscu dawnych dwóch wież.
Przegląd prasy -
Brak turystów z powodu kryzysu
Z powodu kryzysu Francuzi zaczynają oszczędniej planować spędzanie wolnego czasu. Ponad połowa z nich zdecydowała, że w tym roku nigdzie nie wyjedzie na letnie wakacje. Wyniki sondażu dotyczącego wpływu kryzysu na rozrywki Francuzów,...
Przegląd prasy -
Sarkozy i Merkel próbują kształtować jedność europejską
Nikolas Sarkozy i Angela Merkel bardzo się różnią, teraz jednak – w dobie kryzysu i przededniu szczytu G20 muszą współpracować, by razem tworzyć jedność europejską, pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
Szef NATO wykonawcą polityki USA
Publicysta „Corriere della Sera” wyraził opinię, że dwie ostatnie kadencje sekretarzy generalnych NATO – Javiera Solany i Jaapa de Hoop Scheffera udowodniły, że osoba na tym stanowisku musi być przede wszystkim...
Przegląd prasy -
Miedwiediew: USA i Rosja powinny odbudować więzi
Rosja i Stany Zjednoczone powinny odbudować dwustronne więzi i współpracować ściśle w rozwiązywaniu kluczowych globalnych zagadnień – zadeklarował rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew w artykule opublikowanym na łamach...
Przegląd prasy -
Zatrzymano Rosjanina w związku z zabójstwem Jamadajewa
Dubajska policja zatrzymała obywatela Rosji w związku z zabójstwem Sulima Jamadajewa - poinformował szef miejscowej policji gen. Dahi Khalfan Tamim.
Świat -
Gospodarka krajów OECD skurczy się o 4,3 proc.
Gospodarka 30 krajów OECD skurczy się w 2009 r. o 4,3 proc. i o 0,1 proc. w 2010 r. - oceniają ekonomiści OECD.
Gospodarka -
Zastrzelił pięć osób i popełnił samobójstwo
42-letni mężczyzna, którego tożsamości policja na razie nie ujawniła, zastrzelił w niedzielę pięć osób, w tym dwoje własnych dzieci w mieście Santa Clara w północnej Kalifornii, by następnie popełnić samobójstwo - poinformowały władze.
Życie -
Chiny oburzone oskarżeniami nt. cyber-szpiegostwa
Chiny wyraziły oburzenie z powodu oskarżeń o cyber-szpiegostwo, wysuwanych pod adresem Pekinu, określając takie twierdzenia mianem "pozbawionych podstaw wymysłów".
Świat -
Homofobia niszczy ludzi w Europie
Homofobia niszczy w Europie ludzkie zdrowie i kariery, a problem ten może być poważniejszy niż się uważa, gdyż ofiary zjawiska boją się o nim mówić w obawie przed ostrą reakcją - wynika z opublikowanego unijnego raportu.
Życie -
Czarnogóra: koalicja premiera zdobyła większość w parlamencie
Koalicja dotychczasowego premiera Milo Djukanovicia zdobyła zdecydowaną większość miejsc w parlamencie Czarnogóry - podała komisja wyborcza.
Świat -
Kambodża: trwa proces "Towarzysza Ducha"
W toku trwającego w stolicy Kambodży pierwszego procesu lidera ludobójczej organizacji Czerwonych Khmerów - "Towarzysza Ducha", oskarżony przyznał się do stawianych mu zarzutów, przepraszając też ofiary zbrodni.
Świat -
Misja ostatniej szansy Sikorskiego
Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Krzysztof Lisek (PO) od dwóch dni przebywa w USA. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Wprost", prowadzi tam rozmowy ostatniej szansy ws. kandydatury Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa NATO.
Tylko u Nas -
Prywatyzacja GPW ruszy jeszcze w tym tygodniu?
Ministerstwo Skarbu Państwa w najbliższych dniach, być może jeszcze w tym tygodniu, rozpocznie oficjalną procedurę prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.
Gospodarka -
Gospodarka Niemiec w ostrej recesji
Stopa bezrobocia w Niemczech w marcu 2009, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,1 proc. wobec 8,0 proc. w lutym - podał Federalny Urząd Pracy. Biuro podało, że gospodarka Niemiec jest w ostrej recesji.
Gospodarka -
Schetyna: premie dla urzędników w Warszawie powinny być mniejsze
Szef MSWiA Grzegorz Schetyna uważa, że premie dla urzędników stołecznego Ratusza powinny być mniejsze, a pula podzielona tak, by nagrodzeni zostali przede wszystkim ludzie pracujący "na samym dole".
Kraj -
Miedwiediew i Merkel głównie o Nord Stream
Problemy bezpieczeństwa energetycznego Europy i budowy magistrali Nord Stream (Gazociągu Północnego) będą wśród głównych tematów wtorkowych rozmów prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie.
Świat -
Kurtyka: szef krakowskiego IPN powinien przyjrzeć się dokonaniom Zyzaka
Dyrektor krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej powinien przyjrzeć się dokonaniom Pawła Zyzaka - ocenił prezes IPN Janusz Kurtyka. Zastrzegł przy tym, że nie będzie podpowiadał dyrektorowi Markowi Lasocie decyzji personalnych...
Kraj -
U wybrzeży Libii utonęło kilkuset nielegalnych imigrantów
Prawdopodobnie co najmniej trzystu nielegalnych imigrantów z krajów afrykańskich utonęło w poniedziałek u wybrzeży Libii - podała genewska Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
Świat -
Talibowie przyznali się do ataku w Lahaur
Przywódca pakistańskiego Talibanu Baitullah Mehsud oświadczył, że to jego ugrupowanie odpowiada za krwawy atak na ośrodek szkoleniowy policji w mieście Lahaur na wschodzie Pakistanu.
Świat -
TVP w sieci Farfała
Jeszcze żaden prezes TVP nie miał tyle władzy, ile dziś ma Piotr Farfał. Telewizja rządzi samodzielnie i wie, jak to wykorzystać. Na Woronicza zaroiło się od ludzi LPR i Młodzieży Wszechpolskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Jan Paweł II był ofiarą Kremla
Władze USA niecały rok po zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. zakładały, że został on przeprowadzony przy współudziale krajów bloku sowieckiego, z inspiracji Kremla - wynika z sensacyjnych dokumentów odtajnionych przez USA, do których...
Kraj -
Pierwszy krok na Marsa
Europejska i rosyjska agencja kosmiczna zaczynają we wtorek wyjątkowy eksperyment. W ośrodku naukowym pod Moskwą w symulatorze rakiety kosmicznej zostanie zamkniętych sześciu ochotników. To pierwszy krok ludzkości w drodze na Marsa -...
Przegląd prasy -
Jan Paweł II był ofiarą Kremla
Władze USA niecały rok po zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. zakładały, że został on przeprowadzony przy współudziale krajów bloku sowieckiego, z inspiracji Kremla - wynika z sensacyjnych dokumentów odtajnionych przez USA, do których...
Przegląd prasy -
Libicki, SB i wuj w Wolnej Europie
Sąd rozpoczął w poniedziałek proces autolustracyjny Marcina Libickiego. Czy obecny eurodeputowany PiS współpracował z wywiadem PRL? "Gazeta Wyborcza" zna dokument SB, który przeczy tym oskarżeniom.
Przegląd prasy -
TVP w sieci Farfała
Jeszcze żaden prezes TVP nie miał tyle władzy, ile dziś ma Piotr Farfał. Telewizja rządzi samodzielnie i wie, jak to wykorzystać. Na Woronicza zaroiło się od ludzi LPR i Młodzieży Wszechpolskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Arkady bez pomysłu
Po 15 latach remontu w środę Arkady Kubickiego w Warszawie zostaną udostępnione zwiedzającym. Miały być koncerty, spektakle, dyskusje... Dziś ta zapowiedź brzmi jak żart na prima aprilis - ocenia "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Kandydaci PiS mówią o naciskach
PiS w niektórych regionach wysokie miejsca na listach udostępniło ludziom spoza partii. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", niektórym z nich sugerowano, by po udanych wyborach, w biurach europosłów zatrudniali regionalnych działaczy PiS.
Przegląd prasy -
Depresja Polki i Polaka
Sprzedaż środków przeciwko depresji szybko rośnie. Takie leki może przyjmować w naszym kraju nawet milion osób - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
2009-03-31
Jan Paweł II ofiarą Kremla, TVP w sieci Farfała oraz pierwszy krok w drodze na Marsa - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Rekordowe bezrobocie w Japonii
Liczba bezrobotnych Japończyków wzrosła w lutym do niemal trzech milionów ludzi - podaje japońska agencja Kyodo.
Gospodarka -
USA: internetowa reklama kwitnie
Pomimo ogólnego pogorszenia koniunktury, wydatki na reklamę internetową w USA wzrosły w 2008 r. o 10,6 proc. i sięgnęły rekordowego poziomu 23,4 mld dolarów - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu.
Gospodarka -
USA: koniec "wojny z terroryzmem"
Administracja prezydenta USA Baracka Obamy zrezygnowała z posługiwania się sformułowaniem "wojna z terroryzmem" - oświadczyła w poniedziałek amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton.
Świat -
Okęcie ma zwrócić 63 mln zł
Ponad 63 mln zł ma zapłacić Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" hiszpańskiemu konsorcjum Ferrovial, Budimex, Lamela - orzekł Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Władze Okęcia nie zgadzają się z wyrokiem.
Gospodarka -
Gwałtowna wyprzedaż na Wall Street
Nowy tydzień na Wall Street rozpoczął się od dramatycznej przeceny akcji. Głównie wskaźniki nowojorskiej giełdy załamały się o ponad 3 proc. po komentarzach sekretarza skarbu Timothy'ego Geithnera oraz prezydenta Baracka Obamy na temat...
Gospodarka