3 kwietnia 2009
-
Turcja zablokowała wybór Rasmussena
Przywódcy NATO nie osiągnęli porozumienia w sprawie nowego sekretarza generalnego Sojuszu - potwierdził rzecznik NATO James Appathurai.
Świat -
Część Białegostoku bez ogrzewania i ciepłej wody
Z powodu dużej awarii jednej z ciepłowni, blisko 100 tys. mieszkańców Białegostoku pozostaje od popołudnia bez ogrzewania i ciepłej wody - poinformował Zbigniew Gołębiewski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białymstoku.
Kraj -
Naomi Campbell o rasizmie w świecie mody
Słynna brytyjska modelka i aktorka Naomi Campbell skarży się w niemieckim wydaniu czasopisma "Glamour" (ukaże się w poniedziałek) na rasizm panujący w świecie mody, mówiąc, że Murzynki wśród modelek "stanowią dziś wyjątek".
Życie -
"USA szpiegują z bazy w Kirgistanie"
Rosyjska telewizja państwowa Rossija oskarżyła Stany Zjednoczone o wykorzystywanie bazy lotniczej Manas w Kirgistanie do działalności szpiegowskiej.
Świat -
Rosja-UE: postęp w negocjacjach
Szefowie delegacji Rosji i Unii Europejskiej na rozmowy w sprawie nowego porozumienia o partnerstwie i współpracy (PCA) oceniają, że ich rezultaty pozwalają przejść do kolejnego etapu negocjacyjnego - redagowania tekstu.
Świat -
Topolanek zaproponuje nowego premiera
Opozycyjna Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CSSD) zgodziła się, by kandydata na premiera rządu tymczasowego zaproponował przewodniczący prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Mirek Topolanek - ale ma to uczynić najpóźniej...
Świat -
Doniesienie do prokuratury za znęcanie się nad homarem
Zawiadomienie do prokuratury na reżysera spektaklu, w którym aktor znęca się nad homarem złożyła dziennikarka Polskiego Radia Wrocław. Artysta powiesił żywego homara na żyłce i czekał aż zwierzę skona. 150-osobowa widownia mogła też...
Życie -
Maria Kaczyńska spotkała się z królową Szwecji
Pierwsza dama RP Maria Kaczyńska, która składa wizytę w Szwecji, spotkała się po południu w Sztokholmie z królową Sylwią. Prezydentowa wraz z królową odwiedziły również siedzibę World Childhood Foundation, której patronuje szwedzka...
Życie -
Premier: Palikot nie finansował kampanii PO
Premier Donald Tusk zapewnił, że poseł PO Janusz Palikot nie finansował jego kampanii prezydenckiej, ani kampanii Platformy Obywatelskiej. "Odrzucam wszelkie tego typu zarzuty, to hipokryzja" - podkreślił szef rządu.
Kraj -
"Fryzjer" skazany na 3,5 roku więzienia
Na 4 lata więzienia skazał Sąd Okręgowy we Wrocławiu byłego prezesa Arki Gdynia Jacka M., a działacza piłkarskiego Ryszarda F., "Fryzjera", na 3,5 roku. Obaj usłyszeli wyroki za korupcję w piłce nożnej. Sąd orzekł, że działali w...
Życie -
Wszystkie mecze ME-2012 w TVP
Możliwość pokazania wszystkich spotkań "na żywo", doświadczenie w realizacji podobnych transmisji oraz oferta finansowa - te trzy czynniki zdaniem prezesa TVP Piotra Farfała zdecydowały o przyznaniu Telewizji Polskiej wyłącznego prawa do...
Życie -
Prezydent popiera Sikorskiego, ale...
Prezydent Lech Kaczyński popiera na stanowisko sekretarza generalnego NATO kandydaturę szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Jednak jeżeli zdecydowana większość krajów Sojuszu poprze kandydaturę duńskiego premiera Andersa Fogha Rasmussena, to...
Kraj -
Kowal: rząd chce zamknąć usta opozycji
Rząd chce po prostu zamknąć usta opozycji, dlatego ogranicza finansowanie partii politycznych; to nie mogłoby się zdarzyć w innym europejskim kraju - uważa Paweł Kowal (PiS).
Kraj -
Warszawa: protest pracowników ZNTK
Prawie tysiąc osób z zakładów naprawczych taboru kolejowego manifestowało przez półtorej godziny przed kancelarią premiera. Apelowali oni do szefa rządu o zainteresowanie się sprawami PKP, zwłaszcza PKP Cargo. W kancelarii premiera...
Kraj -
Obama spotka się z Kaczyńskim i Tuskiem
Premier Donald Tusk powiedział, że rząd ustalił ze stroną amerykańską, że na niedzielnym szczycie UE-USA możliwe będzie spotkanie w składzie: prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, premier i prezydent Polski.
Świat -
Pawlak nie skłamał
Świętokrzyski poseł PSL Mirosław Pawlak złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne - stwierdził Sąd Okręgowy w Kielcach, ogłaszając wyrok w procesie autolustracyjnym parlamentarzysty.
Kraj -
Sejm za ograniczeniem finansowania partii z budżetu
W drugim piątkowym podejściu Sejm uchwalił ustawę w sprawie czasowego ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa.
Kraj -
Chłostanie martwego konia
Wiktor Juszczenko, przed zbliżającymi się wyborami, stara się odrobić polityczne straty. Choć oficjalna deklaracja o powtórnym kandydowaniu jeszcze nie padła, z aluzyjnych wypowiedzi typu: „Państwu jest potrzebny prezydent...
Świat -
Chavez i Ahmadineżad uznali G20 za "kompletno fiasko"
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który składa siódmą wizytę w Teheranie, i jego sojusznik, prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad określili szczyt G20 w Londynie jako "całkowite fiasko".
Świat -
Niższe premie dla warszawskiego Ratusza
Nagrody dla urzędników stołecznego Ratusza będą niższe, ale tylko dla tych na wysokich stanowiskach - wiceprezydentów, dyrektorów biur i burmistrzów. Dokładne wyliczenia mają być znane w ciągu kilku dni - poinformował rzecznik Ratusza...
Kraj -
Demonstracje antyrządowe w Kijowie
W Kijowie zakończyły się demonstracje zorganizowane przez opozycyjną Partię Regionów Ukrainy, podczas których nawoływano do ustąpienia nie radzących sobie z kryzysem władz.
Świat -
Kaczyński: mój dziadek nie był w KPP
Żaden z członków mojej rodziny nie miał nic wspólnego z "tym najobrzydliwszym" w dziejach naszego narodu nurtem, jakim była Komunistyczna Partia Polski - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kraj -
Śledztwo na wniosek prezydenta Sopotu
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo z zawiadomienia Jacka Karnowskiego przeciwko biznesmenowi Sławomirowi Julke. Dotyczy ono pomówień o korupcję.
Kraj -
Czarna skrzynka Bryzy znaleziona
Komisja Badania Wypadków Lotniczych wyjaśniająca przyczyny katastrofy samolotu Bryza odnalazła czarną skrzynkę.
Kraj -
Zarzuty dla kierowcy, który wbił się w wiadukt w Świdnicy
Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym postawiła świdnicka prokuratura 60-letniemu kierowcy, który w ubiegłym tygodniu - wioząc autokarem dzieci - wbił się w wiadukt w Świdnicy (Dolnośląskie).
Kraj -
Przeszukanie w mieszkaniu Karnowskiego
CBA zabezpieczyło w mieszkaniu prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego fakturę dotyczącą śledztwa związanego z aferą sopocką - poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski.
Kraj -
Sejm powraca do sprawy subwencji
Sejmowa komisja finansów publicznych zakończyła przed godz. 15.30 prace nad projektem ustawy autorstwa Lewicy w sprawie ograniczenia finansowania partii politycznych.
Kraj -
Obama: uwolnijmy świat od broni atomowej
Amerykański prezydent Barack Obama powiedział podczas spotkania z młodzieżą w Strasburgu, że będzie dążył do "świata bez broni atomowej". Szczegóły tego planu ma przedstawić w najbliższych dniach w Pradze.
Świat -
Bundesrat przegłosował nacjonalizację banków
Druga izba niemieckiego parlamentu, Bundesrat, poparła kontrowersyjną ustawę umożliwiającą nacjonalizację banków, które znajdą się w poważnych trudnościach w związku z kryzysem finansowym.
Gospodarka -
Prezes PiS: ponowne głosowanie ustawy jest skandalem
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił na konferencji prasowej, że ponowne procedowanie nad właśnie odrzuconym przez Sejm projektem ustawy jest kpiną z obyczaju parlamentarnego i kolejnym skandalicznym zachowaniem PO.
Kraj -
Juszczenko gotów do wyborów
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko gotów jest ogłosić przedterminowe wybory prezydenckie wraz z jednoczesnymi wyborami parlamentarnymi - podała agencja Interfax-Ukraina.
Świat -
9 tys. policjanów do ochrony szczytu
Rozpoczynający się szczyt NATO we francuskim Strasburgu i w niemieckich miastach Kehl i Baden- Baden odbywać się będzie po stronie francuskiej pod ochroną dziewięciu tysięcy policjantów i żandarmów. Francuskie MSW spodziewa się w czasie...
Świat -
Tusk: nie zgłaszamy Sikorskiego na sekretarza generalnego NATO
Polski rząd nie zamierza formalnie zgłaszać kandydatury Radosława Sikorskiego na sekretarza generalnego NATO - zapowiedział w Sejmie premier Donald Tusk.
Kraj -
Szef MSZ Izraela przesłuchiwany
Izraelska policja drugi dzień z rzędu przesłuchiwała mianowanego w tym tygodniu nowego szefa dyplomacji Awigdora Liebermana pod zarzutem łapownictwa, prania brudnych pieniędzy i naruszenia zaufania publicznego - poinformował rzecznik...
Świat -
Luksemburg: nie chcemy być na liście rajów podatkowych
Premier Luksemburga Jean-Claude Juncker nie krył w rozżalenia uznaniem jego kraju po szczycie G20 w Londynie za raj podatkowy. Zapowiedział, że podejmie działania, by Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) usunęła...
Świat -
Rośnie bezrobocie w USA
Stopa bezrobocia w USA w marcu wyniosła 8,5 proc. wobec 8,1 proc. w lutym - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.
Gospodarka -
Katastrofa pod Toruniem: usterka wykluczona
Komisja badająca okoliczności lutowej katastrofy koło Torunia śmigłowca Mi-24D wykluczyła jako przyczynę wypadku usterkę techniczną maszyny - poinformował rzecznik MON Robert Rochowicz.
Kraj -
Prezes PiS: Polska staje się zaściankiem
Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej staje się "zaściankiem" - oznajmił prezes PiS Jarosław Kaczyński, oceniając sprawę kontroli na Uniwersytecie Jagiellońskim, jaką ministerstwo nauki zarządziło w związku z pracą magisterską Pawła...
Kraj -
Miedwiediew przeciwny rozszerzaniu NATO
Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział, że NATO ma ważną rolę do odegrania, ale ostrzegł przed dalszym rozszerzaniem Sojuszu na wschód - informują w piątek rosyjskie media.
Świat -
Korupcja w EC Zabrze
Dwaj byli członkowie zarządu Elektrociepłowni (EC) Zabrze są podejrzani o korupcję przy zaopatrywaniu zakładu w miał węglowy. Zarzuty w tej sprawie usłyszało także siedem innych osób - wynika z informacji prokuratury.
Kraj -
Obama: Europa bardziej zagrożona przez Al-Kaidę niż USA
Europa jest bardziej narażona na atak Al- Kaidy niż Stany Zjednoczone, gdyż leży bliżej obszarów, gdzie działa ta organizacja - powiedział prezydent USA Barack Obama w Strasburgu.
Świat -
Arthur Rubinstein in Memoriam
Dziewiętnastu młodych pianistów z siedmiu krajów walczy o zwycięstwo w rozpoczętym w piątek 8. Konkursie "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy. Impreza potrwa do 8 kwietnia.
KulturaMuzyka -
Sarkozy popiera nową strategię USA w Afganistanie
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podkreślił w Strasburgu, że jego kraj w pełni popiera nową strategię Stanów Zjednoczonych w Afganistanie, ogłoszoną niedawno przez Baracka Obamę.
Świat -
Czuma nie zaprosił adwokatów do Rady ds. Pokrzywdzonych
W Radzie ds. Pokrzywdzonych, którą powstaje przy ministrze sprawiedliwości Andrzeju Czumie, nie znajdą się przedstawiciele adwokatury. – Nawet o tym nie pomyśleliśmy – przyznaje w rozmowie z „Wprost” sędzia...
Tylko u Nas -
Gosiewski: szybkie przyjęcie ustawy to argument dla TK
Zdaniem szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego, przyjęcie jeszcze w piątek przez Sejm ustawy obniżającej subwencje budżetowe dla partii politycznych, na co liczy premier Donald Tusk, to "kolejny przypadek, kiedy próbuje się uchwalić...
Kraj -
Sarkozy: Francja przyjmie więźnia z Guantanamo
Francuski prezydent Nicolas Sarkozy zapewnił w Strasburgu, że Francja przyjmie więźnia z Guantanamo.
Świat -
Sejm ponownie zajmuje się sprawą ograniczenia finansowania partii
W Sejmie przed godz. 14 rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy autorstwa klubu Lewicy, który przewiduje ograniczenie finansowania partii politycznych. Zgodnie z projektem, od połowy 2009 do końca 2010 roku partie miałyby...
Kraj -
"USA nie chcą być zwierzchnikiem lecz partnerem dla Europy"
Prezydent USA Barack Obama powiedział w Strasburgu, że Stany Zjednoczone nie chcą być zwierzchnikiem, lecz partnerem dla Europy.
Świat -
UE zadowolona z rezultatów szczytu G20
Unia Europejska wyraziła zadowolenie z rezultatów czwartkowego szczytu G20 w Londynie, gdzie przywódcy najbardziej rozwiniętych krajów świata ogłosili środki mające służyć walce ze światowym kryzysem gospodarczym.
Świat -
Lewica: zamieszanie ws. ograniczenia subwencji dla partii - z winy PO i PSL
Całe zamieszanie w sprawie ograniczenia subwencji dla partii politycznych powstało wyłącznie z winy PO i PSL - ocenili w Sejmie liderzy Lewicy Grzegorz Napieralski i Jerzy Szmajdziński.
Kraj -
Turecki premier sprzeciwia się kandydaturze Rasmussena
Turecki premier Recep Tayyip Erdogan poinformował, że "osobiście sprzeciwia się" kandydaturze duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena na sekretarza generalnego NATO.
Świat -
3 kwietnia 2009
Jak zagraniczna prasa komentuje szczyt G20 w Londynie, na czym w kryzysie oszczędzają Amerykanie, co się kryje za przyjaznymi gestami Obamy – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Kwaśniewski dla dpa: NATO zaniedbuje wschodnią Europę
NATO zaniedbuje wschodnioeuropejskie kraje członkowskie w kwestii obsady czołowych stanowisk w strukturach sojuszu - ocenił w rozmowie z niemiecką agencją dpa były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.
Świat -
Trichet zapowiada kolejna obniżkę głównej stopy EBC
Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean- Claude Trichet zapowiedział, że EBC może po raz kolejny obciąć główną stopę procentową banku centralnego strefy euro.
Gospodarka -
Hotele dla sokołów
Podczas gdy na Zachodzie rynek podbijają pensjonaty i hotele dla kotów i psów, w Arabii Saudyjskiej znajduje się jak dotąd pierwszy i jedyny na świecie hotel dla… sokołów! Większość Arabów nie znosi psów, jednak zamiłowanie do...
Przegląd prasy -
Masowe mordy to kwestia czasu
Wcześniej, czy później, ale i w Bułgarii rozpoczną się masowe zabójstwa, takie jak miały miejsce ostatnio w Niemczech, przewiduje na łamach dziennika „Novinar” główny komendant policji Momczil Stoikow.
Przegląd prasy -
Narkomania do ścigania
Rosyjscy narkomani i alkoholicy będą traktowani jak psychicznie chorzy oraz jak „jednostki zagrażające społeczeństwu”. Moskiewscy prawodawcy poparli projekt wniesienia poprawek do federalnej ustawy o pomocy psychiatrycznej....
Przegląd prasy -
Na czym w kryzysie oszczędzają Amerykanie
Zdecydowana większość Amerykanów ograniczyła wydatki wskutek kryzysu i recesji, w tym najbardziej na jedzenie w restauracjach. Większość skarży się również, że sytuacja gospodarcza kraju jest dla nich powodem stresu, pisze...
Przegląd prasy -
Cała Naprzód
W czwartek 23 kwietnia 2009 r. w warszawskim Klubie Muzycznym „Punkt” odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla niepełnosprawnego (paraliż czterokończynowy) mieszkańca Gliwic,...
Życie -
Belgia krytykuje papieża
Parlament Belgii podjął decyzję o oficjalnym skrytykowaniu poglądów papieża, donosi belgijski dziennik „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
Władczy dotyk Obamy
Od momentu wylądowania na lotnisku Stansted pod Londynem, Barack Obama zabrał się za poklepywanie różnych ludzi po plecach. Robił to zdecydowanie częściej niż pozostali uczestnicy szczytu G20, pisze „Guardian”.
Przegląd prasy -
„Siłowiki” i byli agenci KGB nie odtworzyli swojego pokolenia
Wybitni amerykańscy i europejscy politolodzy omówili w Waszyngtonie perspektywy rosyjsko-amerykańskich relacji, pisze „Kommiersant”.
Przegląd prasy -
Gdyby sojusz NATO nie istniał, należałoby go wymyślić
„Gdyby sojusz NATO nie istniał, należałoby go wymyślić” – pisze ustępujący premier Czech Mirek Topolanek na łamach amerykańskiego dziennika „The Wall Street Journal”.
Przegląd prasy -
Obama nie przeforsował amerykańskich sposobów walki z kryzysem
Amerykańska prasa po szczycie G20 w Londynie zauważa, że prezydentowi Barackowi Obamie nie udało się przekonać europejskich przywódców do wdrożenia amerykańskich sposobów walki ze światowym kryzysem gospodarczym.
Przegląd prasy -
G20 wyrzekła się liberalnej gospodarki
„Dwudziestka” wyrzekła się zasad anglosaskiej liberalnej gospodarki – tak „Niezawisimaja Gazieta” podsumowuje wyniki czwartkowego szczytu G20 w Londynie.
Przegląd prasy -
Szczyt G20: pieniądze zamiast odpowiedzialności
Niemiecka prasa powściągliwie ocenia w piątek ustalenia londyńskiego szczytu G20. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zarzuca uczestnikom szczytu unikanie odpowiedzialności, zaś „Bild” przestrzega, że nie jest pewne,...
Przegląd prasy -
G20 to dobry start
Londyński szczyt przywódców G20 to „dobry start”, „pierwszy sygnał zbiorowej woli politycznej, by walczyć z kryzysem” – tak o spotkaniu pisze włoska prasa. Podkreśla się, że ustalenia to dopiero punkt...
Przegląd prasy -
G20 było sukcesem, ale wciąż pozostaje wiele niewiadomych
Brytyjska prasa jest pod dużym wrażeniem nie tylko jednomyślnego porozumienia osiągniętego na czwartkowym szczycie G20, ale przede wszystkim szerokiego zakresu omówionych tam kwestii i przyjętych rozwiązań.
Przegląd prasy -
Scheffer: NATO podzielone w kwestii Rosji
Członkowie NATO są podzieleni w kwestii postawy wobec Rosji, co komplikuje stosunki sojuszu z Moskwą - oświadczył sekretarz generalny NTO Jaap de Hoop Scheffer w piątkowym wydaniu dziennika "Niezawisimaja Gazieta".
Świat -
Tusk: błędem było głosowanie za poprawką znoszącą budżetowe finansowanie partii
Zdaniem premiera Donalda Tuska, głosowanie posłów PO za wnioskiem koła Polska XXI, prowadzącym do likwidacji finansowania partii z budżetu, było błędem. Według premiera jest jeszcze realna szansa, aby w piątek przyjąć ustawę o...
Kraj -
Komorowski: w piątek w Sejmie projekt obniżający subwencje dla partii
Po wznowieniu obrad Sejmu o godz. 12 marszałek Bronisław Komorowski poinformował, że jeszcze tego dnia chce wprowadzić pod obrady Izby projekt ustawy obniżającej subwencje budżetowe dla partii politycznych, który ponownie został złożony...
Kraj -
Kalinowski, Grzeszczak, Żelichowski za likwidacją finansowania partii
Wśród 11 posłów PSL, którzy głosowali za całkowitą likwidacją finansowania partii z budżetu, byli m.in. wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, sekretarz w kancelarii premiera Eugeniusz Grzeszczak oraz szef klubu Stanisław Żelichowski.
Kraj -
Madonna nie dostanie zgody na adopcję
Sąd w Malawi, na południu Afryki, orzekł, że gwiazda muzyki pop Madonna nie może otrzymać wstępnej zgody na adopcję drugiego dziecka z tego kraju - poinformowały trzy źródła sądowe.
Życie -
"Siły nadprzyrodzone sprzysięgły się, żeby bronić partyjnej kasy"
Siły nadprzyrodzone sprzysięgły się, żeby bronić partyjnej kasy - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie premier Donald Tusk, odnosząc się do odrzucenia przez Sejm projektu ustawy ograniczającego subwencje dla partii politycznych.
Kraj -
Klub Lewicy złożył ponownie projekt ustawy obniżającej subwencje dla partii
Klub Lewicy złożył ponownie do marszałka Sejmu projekt ustawy obniżającej subwencje budżetowe dla partii politycznych - poinformowało biuro prasowe klubu.
Kraj -
Lewica zbiera podpisy pod swoim projektem
Posłowie Lewicy zbierają w Sejmie podpisy pod swoim projektem ograniczającym finansowanie partii, aby wnieść go jeszcze w piątek ponownie do laski marszałkowskiej. Jest to ten sam projekt Lewicy, który Sejm odrzucił w porannym głosowaniu.
Kraj -
Stan zdrowia Fotygi jest dobry
Stan zdrowia Anny Fotygi, która od czwartku przebywa w gdańskim szpitalu, jest dobry. B. minister spraw zagranicznych jest przytomna. Ma opuścić szpital najpóźniej w poniedziałek - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w szpitalu.
Życie -
Wizyta Tuska w Gdańsku odwołana
Piątkowa wizyta premiera Donalda Tuska w Gdańsku została odwołana ze względu na wydarzenia w Sejmie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Kraj -
Tusk: chcemy, aby jeszcze w piątek przyjęto ustawę obniżającą subwencje
Premier Donald Tusk powiedział, że PO i PSL chcą, aby jeszcze w piątek Sejm uchwalił projekt obniżający subwencje budżetowe dla partii politycznych.
Kraj -
"Część posłów PSL pomyliła się w trakcie głosowania"
Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że w trakcie piątkowych głosowań nad projektem ustawy w sprawie finansowania partii politycznych z budżetu, część posłów ludowców "po prostu się pomyliła".
Kraj -
Kolejna porażka Macierewicza
Sejmowa Komisja Obrony Narodowej nie zgodziła się na kandydaturę Antoniego Macierewicza na jej wiceprzewodniczącego – dowiedział się „Wprost”.
Tylko u Nas -
Ogólnopolska walka z "jednorękimi bandytami"
W całym kraju trwa akcja policjantów Centralnego Biura Śledczego wymierzona w nielegalny hazard; od czwartku CBŚ zabezpieczyło ponad 300 tzw. jednorękich bandytów, automatów do gier - poinformowała Komenda Główna Policji.
Kraj -
"Jeśli się da, jeszcze dziś głosowanie nad projektem Lewicy"
Jeśli się da, Platforma będzie chciała jeszcze w piątek ponownie głosować nad projektem Lewicy - powiedział dziennikarzom wiceszef PO Waldy Dzikowski po tym, jak Sejm odrzucił ten projekt w porannym głosowaniu.
Kraj -
Schiff: rządowi USA grozi niewypłacalność
Rząd amerykański w niedługim czasie stanie się niewypłacalny, a dolar straci status waluty rezerwowej - uważa Peter Schiff, amerykański ekonomista, prezes Euro Pacific Capital. Jego zdaniem, zarówno Polska, jak i inne kraje powinny...
Gospodarka -
Rasmussen potwierdził, że będzie kandydował na szefa NATO
Rzeczniczka partii duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena powiedziała, że potwierdził on swoją kandydaturę na stanowisko sekretarza generalnego NATO.
Świat -
PO, część PSL i Polska XXI za likwidacją finansowania partii
Cały klub PO, 11 posłów PSL i koło parlamentarne Polska XXI opowiedziały się za całkowitą likwidacją finansowania partii z budżetu.
Kraj -
"Utrzymanie finansowania partii dowodem hipokryzji posłów"
Odrzucenie projektu ustawy ograniczającej subwencje dla partii politycznych to dowód hipokryzji posłów - uważa wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. Jak powiedział, jest zdziwiony, że Lewica głosowała przeciw własnemu projektowi.
Kraj -
NATO świętuje swoje 60-lecie
W granicznych miastach Strasburg i Kehl, w symbolicznym miejscu pojednania francusko-niemieckiego po II wojnie światowej, NATO obchodzi w weekend 60. urodziny. Na jubileuszowym szczycie przywódcy państw spróbują wybrać nowego sekretarza...
Świat -
"Gdyby sojusz NATO nie istniał, należałoby go wymyślić"
"Gdyby sojusz NATO nie istniał, należałoby go wymyślić" - pisze ustępujący premier Czech Mirek Topolanek na łamach piątkowego wydania amerykańskiego dziennika "The Wall Street Journal".
Świat -
Sikorski: nie jestem kandydatem na sekretarza generalnego NATO
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnił po raz kolejny, że nie jest kandydatem na sekretarza generalnego NATO i nigdy nim nie był.
Kraj -
Clinton: szczyt NATO to nie "konferencja deklaracji" ws. Afganistanu
Prezydent USA Barack Obama przedstawi sojusznikom z NATO konkretne problemy, związane z potrzebami operacji wojskowej w Afganistanie, jednakże nie potraktuje rozpoczynającego się w piątek szczytu NATO jako "konferencji deklaracji"...
Świat -
Sytuacja TVP jest coraz gorsza
TVP jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Kierujący firmą Piotr Farfał zapowiedział podwładnym, że muszą ciąć wydatki w działach. Niewykluczone, że aby nie stracić płynności finansowej, TVP będzie musiała zaciągnąć kredyt. A wtedy...
Kraj -
Wpłacali na Palikota, wygrali etaty
Studenci, którzy w 2005 r. sponsorowali kampanię Janusza Palikota, pracują w urzędach kierowanych przez Platformę - pisze "Rzeczpospolita".
Kraj -
Firmy coraz częściej opóźniają wypłaty
W ubiegłym roku o 40 proc. wzrosła liczba skarg pracowników zgłaszanych do kierowanej przez Tadeusza Zająca Państwowej Inspekcji Pracy - ustaliła "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Komisja Palikota ułatwi adopcję?
Być może to komisja Przyjazne Państwo, a nie Jarosław Gowin zajmie się ułatwianiem procedur adopcyjnych. Wbrew zapowiedziom Gowin nie powołał bowiem zespołu, który miał przygotować odpowiednie propozycje. Janusz Palikot zapowiada więc,...
Przegląd prasy -
Sytuacja TVP jest coraz gorsza
TVP jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Kierujący firmą Piotr Farfał zapowiedział podwładnym, że muszą ciąć wydatki w działach. Niewykluczone, że aby nie stracić płynności finansowej, TVP będzie musiała zaciągnąć kredyt. A wtedy...
Przegląd prasy -
Stadion Narodowy w ogniu pytań
Rozpoczęcie drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego znów może się opóźnić. Komisja nie zdążyła odpowiedzieć na pytania konsorcjów starających się o kontrakt - pisze "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Wpłacali na Palikota, wygrali etaty
Studenci, którzy w 2005 r. sponsorowali kampanię Janusza Palikota, pracują w urzędach kierowanych przez Platformę - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Firmy coraz częściej opóźniają wypłaty
W ubiegłym roku o 40 proc. wzrosła liczba skarg pracowników zgłaszanych do kierowanej przez Tadeusza Zająca Państwowej Inspekcji Pracy - ustaliła "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2009-04-03
Wpłacali na Palikota - wygrali etaty, fatalna sytuacja w TVP - będą cięcia oraz pracownicy skarżą się na firmy - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Audiobook o Niemenie!
Gdyby żył, właśnie obchodziłby 70. urodziny. Czy o tych 70 latach można opowiedzieć w niecałe 2 i pół godziny? Jak widać, można.
Życie -
Grecja: nieznani sprawcy postrzelili dwóch policjantów
Nieznani sprawcy postrzelili w czwartek dwóch policjantów w centrum Aten - poinformowała policja.
Świat -
Kłopoty z leasingiem?
Czyli sytuacja finansujących i korzystających w czasie kryzysu
Gospodarka