8 kwietnia 2009
-
Czuma: zarzuty dotyczące Pruskiego były prawdziwe
Zarzuty, dotyczące wicedyrektora departamentu kadr prokuratora Leszka Pruskiego, że oskarżał on opozycjonistów z Dolnego Śląska były prawdziwe - powiedział minister sprawiedliwości Andrzej Czuma w telewizji Puls. Pytany, czy Pruski nie...
Kraj -
Duński armator potwierdził odzyskanie kontroli nad uprowadzonym statkiem
Maersk Line - duński armator uprowadzonego w środę u wybrzeży Somalii kontenerowca potwierdził, że złożona z Amerykanów załoga odzyskała kontrolę nad statkiem.
Świat -
Madonna pomoże Abruzji
Madonna, której dziadkowie pochodzili z miejscowości Pacentro w Abruzji, przeznaczyła pół miliona dolarów na pomoc dla ludności dotkniętej katastrofalnym trzęsieniem ziemi w tym włoskim rejonie.
Życie -
Clinton zapowiada "pełne uczestnictwo" w rozmowach z Iranem
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zapowiedziała, że USA będą "pełnym uczestnikiem" rozmów mocarstw z Iranem na temat jego programu nuklearnego.
Świat -
Libicki nie wystartuje z listy PiS do europarlamentu
Marcin Libicki nie otrzymał rekomendacji Komitetu Politycznego PiS do startu w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował rzecznik PiS Adam Bielan.
Kraj -
Demjaniuk usiłuje uniknąć deportacji do Niemiec
89-letni John Demjaniuk, oskarżony o zbrodnie wojenne, wywalczył kolejne odroczenie deportacji z USA do Niemiec, której miał podlegać od środy. Imigracyjna Rada Odwoławcza postanowiła, że może on pozostać w USA do czasu rozpatrzenia jego...
Świat -
ARP: postulaty stoczniowców są nierealne
Wstrzymanie zwolnień pracowników Stoczni Gdynia, czego domagają się tamtejsze związki zawodowe, jest niemożliwe do spełnienia - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu.
Gospodarka -
272 ofiary trzęsienia ziemi w Abruzji
272 zabitych - to najnowszy bilans poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Abruzji w środkowych Włoszech, podany przez miejscowych karabinierów. Liczba ludzi pozbawionych dachu nad głową wynosi 28 tysięcy.
Świat -
Kurtyka: "Solidarność" ma być elementem mitologii narodowej
Wszystkim powinno zależeć, by NSZZ "Solidarność" stała się elementem mitologii narodowej, tak jak dzieło Józefa Piłsudskiego i Armia Krajowa - mówił prezes IPN Janusz Kurtyka podczas debaty dawnych opozycjonistów z PRL. Burzliwie...
Kraj -
Mauretania: szef junty zapowiada dymisję
Gen. Muhammed uld Abd el-Aziz, szef junty wojskowej, która od ośmiu miesięcy rządzi Mauretanią, ogłosił, że "przed 22 kwietnia" poda się do dymisji, i potwierdził, że wybory prezydenta odbędą się 6 czerwca.
Świat -
Paluch pełnomocnikiem zarządu TVP
Paweł Paluch został prokurentem, czyli pełnomocnikiem zarządu TVP, otrzymując nadzór nad wszystkimi antenami i kanałami Telewizji Polskiej - poinformowała telewizja w komunikacie.
Kraj -
Prezydent o oddaniu odznaczenia: przykro mi, nie rozumiem motywacji
Przykro mi, ale nie rozumiem motywacji - tak prezydent Lech Kaczyński skomentował decyzję dziennikarki "Gazety Wyborczej" Ewy Milewicz, która w proteście przeciwko odznaczeniu przez prezydenta pracowników IPN postawiła oddać swoje...
Kraj -
Uwaga - silne burze w całej Polsce
Silne burze z piorunami mogące powodować zagrożenia pożarowe i zakłócenia urządzeń elektrycznych wystąpią w środę wieczorem w całym kraju - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Kraj -
USA: mieszane oceny europejskiej podróży Obamy
Zakończona we wtorek wieczorem podróż prezydenta USA Baracka Obamy do kilku krajów Europy spotyka się z mieszanymi ocenami amerykańskich komentatorów. Niektórzy starają się wysnuć z niej wnioski co do ogólnej strategii nowego prezydenta...
Świat -
USA żąda uwolnienia dziennikarki oskarżonej w Iranie o szpiegostwo
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton wyraziła głębokie zaniepokojenie oskarżeniem w Iranie o szpiegostwo amerykańskiej dziennikarki Roxany Saberi. Oświadczyła, że Waszyngton żąda jej natychmiastowego uwolnienia.
Świat -
Lech Kaczyński odwiedził polskich żołnierzy w Ghazni
Prezydent Lech Kaczyński odwiedził polską bazę wojskową w prowincji Ghazni w Afganistanie.
Świat -
Korea Płn.: wielki wiec poparcia dla wystrzelenia rakiety
Dziesiątki tysięcy północnych Koreańczyków zebrały się w Phenianie na wielkim wiecu poparcia dla przywódcy Kim Dzong Ila z okazji udanego wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu.
Świat -
Wieża Eiffla zamknięta z powodu strajku
Wieża Eiffla w Paryżu, jedna z największych atrakcji turystycznych świata, pozostawała w środę zamknięta z powodu strajku personelu, który domaga się poprawy warunków zwiedzania i pracy oraz bezpieczeństwa turystów i pracowników.
Świat -
UE da bankom 3 biliony euro
3 biliony euro - na tyle Komisja Europejska oszacowała łączną zatwierdzoną pomoc dla banków w Unii Europejskiej, które padły ofiarą kryzysu finansowego.
Gospodarka -
W maju Sikorski w Moskwie
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przyjedzie 5 maja do Moskwy na rozmowy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem - dowiedziała się w środę PAP ze źródeł dyplomatycznych w stolicy Rosji.
Kraj -
Kto nie może latać nad Europą?
Komisja Europejska poinformowała w środę o wciągnięciu na czarną listę kolejnych linii lotniczych. Tym razem chodzi m.in. o sześciu przewoźników z Kazachstanu, jednego z Ukrainy oraz Tajlandii.
Gospodarka -
Proces ws. Nangar Khel: chorąży wróci do służby
Wojskowy Sąd Okręgowy uchylił w czwartek zawieszenie w czynnościach służbowych wobec chor. Andrzeja Osieckiego "Osy" - oskarżonego w procesie dotyczącym zabicia cywili w Afganistanie w sierpniu 2007 r.
Kraj -
The Beatles nagrywają i odświeżają
Paul McCartney i Ringo Starr zamierzają połączyć siły w studiu. Dwaj żyjący członkowie The Beatles postanowili nagrać razem płytę.
KulturaMuzyka -
Jack White debiutuje z nową grupą
Jack White powołał do życia nową formację The Dead Weather. Jeszcze w tym miesiącu grupa da pierwszy koncert.
KulturaMuzyka -
Rihanna i Lady GaGa w duecie?
Rihanna i Lady GaGa podobno połączyły swe wokalne siły. Efektem jest piosenka zatytułowana "Silly Boy".
KulturaMuzyka -
Mołdawia: odłożono ogłoszenie wyników wyborów
Mołdawska Centralna Komisja Wyborcza z powodu choroby przewodniczącego przełożyła w środę ogłoszenie oficjalnych wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych. Eugen Stirbu trafił rano do szpitala z powodu "stresu" po dwudniowych...
Świat -
W Warszawie spłonął autobus
Na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie spłonął autobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało - poinformował Wojciech Antosik ze stołecznej straży pożarnej.
Życie -
Blair strofuje papieża
Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair zakwestionował "głęboko okopaną", jak ją nazwał, postawę Benedykta XVI w sprawie homoseksualizmu i uznał, że nadszedł czas, by papież ją przemyślał - donosi środowy "The Times", powołując się na...
Świat -
Wyłączenie z procesu jednego z oskarżonych ws. grudnia 70.
Z powodu złego stanu zdrowia wiceszef MON z czasów PRL 87-letni gen. Tadeusz Tuczapski został wyłączony z procesu o "sprawstwo kierownicze" masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970 r. - dowiedziała się PAP w źródłach sądowych.
Kraj -
Atak na amerykańską energetykę
"Cybernetyczni szpiedzy" dostali się do komputerów amerykańskiej sieci elektrycznej i pozostawili tam programy, które mogłyby zostać użyte do zakłócenia systemu - poinformował w środę "Wall Street Journal".
Świat -
Służba państwowa bez nadgodzin
Pracownicy służby państwowej nie mają prawa do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, nawet gdyby wykonywali ją w niedziele czy święta - orzekł w środę Sąd Najwyższy (SN).
Gospodarka -
Putin patronuje polskim filmom
Pokazem obrazu "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego w czwartek w Moskwie rozpoczyna się II Festiwal Filmów Polskich "Wisła". W programie zabrakło "Katynia" Andrzeja Wajdy. Honorowy patronat nad przeglądem objął premier Rosji Władimir Putin.
Życie -
Kolejne zatrzymania w polskim futbolu
Były przewodniczący kolegium sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jacek K. został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Zatrzymanie ma związek z korupcją w polskiej piłce nożnej.
Życie -
Film o generale Nilu dobrze przyjęty przez weteranów
Prezes Fundacji Filmowej Armii Krajowej Tadeusz Filipkowski wysoko ocenił film Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil" o Auguście Emilu Fieldorfie, bohaterskim dowódcy Kedywu Komendy Głównej AK, zamordowanym po wojnie przez komunistów.
Życie -
Wyroki śmierci na gejach
Młoda iracka demokracja spowodowała rozkwit subkultury gejowskiej. Odzew reszty społeczeństwa był szybki i śmiertelny, pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
Coraz mniej lekarzy ucieka za granicę
Spada liczba lekarzy zgłaszających się po zaświadczenia uprawniające do podjęcia pracy w krajach Unii Europejskiej - wynika z danych Naczelnej Izby Lekarskiej zaprezentowanych w środę w Warszawie.
Kraj -
Mołdawia wyrzuca ambasadora Rumunii, Rumunia: to prowokacja
Mołdawia uznała ambasadora Rumunii w Kiszyniowie za persona non grata - poinformowała rosyjska agencja RIA-Nowosti, powołując się na mołdawskiego prezydenta Vladimira Voronina.
Świat -
8 kwietnia 2009
Czy zielone technologie wyciągną świat z kryzysu, na co brytyjscy posłowie wydają publiczne pieniądze, co to jest Światowa Biblioteka Cyfrowa – dowiemy się z zagranicznej prasy.
Przegląd prasy -
"Super Express" ma przeprosić Mazura
"Super Express" ma przeprosić Edwarda Mazura za twierdzenie, że gangster Andrzej Z. ps. "Słowik" pomagał mu w poszukiwaniach płatnych zabójców do zabicia b. szefa polskiej policji gen. Marka Papały - orzekł w środę prawomocnie Sąd...
Kraj -
Brown wierzy w „zielone odbicie” w gospodarce
Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown przekonany jest, że rozwój tzw. zielonych technologii doprowadzi do odbicia gospodarki i wydźwignie ją z recesji – donosi „The Independent”, któremu Brown udzielił wywiadu.
Przegląd prasy -
Kara śmierci dla Tybetańczyków
Sąd w Lhasie skazał na śmierć dwóch Tybetańczyków za udział w zeszłorocznych zamieszkach w stolicy Tybetu - poinformowała w środę oficjalna chińska agencja Xinhua.
Świat -
Holendrzy coraz bardziej eurosceptyczni
Holendrzy są dużo bardziej sceptycznie nastawieni wobec Unii Europejskiej w przededniu czerwcowych wyborów do Europarlamentu niż w czasie sondaży prowadzonych w 1994 i 2004 roku, donosi dziennik „NRC Handelsblad”.
Przegląd prasy -
Tragedia w L'Aquila dowodem na aferę budowlaną?
Burmistrz dotkniętego trzęsieniem ziemi miasta L'Aquila w Abruzji Włoszech Massimo Cialente wyraził w środę przypuszczenie, że doszło do błędów w "projektowaniu lub doborze materiałów" przy budowie nowych budynków, które runęły w...
Świat -
Reżim informacyjny
Moskiewscy posłowie poparli projekt ustawy mającej wprowadzić poważne ograniczenia wiekowe na dostęp do informacji w mediach i w internecie. Autorzy projektu chcą całkowitego odcięcia osób poniżej 18 roku życia od informacji...
Przegląd prasy -
Zamknięto 7 nielegalnych uniwersytetów
Sąd w Bułgarii zdecydował o zamknięciu siedmiu nielegalnych uniwersytetów. W całym kraju niezgodnie z prawem działają aż 24 wyższe uczelnie, które w ciągu ostatnich dwóch lat wydały tysiące nielegalnych dyplomów, czytamy w gazecie...
Przegląd prasy -
Okradziono trenera Justyny Kowalczyk
Kilkunastu sportowców - w tym Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie), Tomasz Sikora (biathlon) i Paulina Ligocka (snowboard) - zostało uhonorowanych tytułami zasłużonych dla katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Życie -
Światowa Biblioteka Cyfrowa
Wkrótce zbiory największych światowych bibliotek staną się dostępne dzięki powstającej właśnie Światowej Bibliotece Cyfrowej, podaje dziennik „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
Korupcja jest bezpartyjna
Przewodniczący Narodowego Ruchu na Rzecz Postępu i Stabilności (NDSW), Car Symeon Sakskoburggotski świętował w hotelu Sheraton ósmą rocznicę powrotu do polityki, czytamy w bułgarskiej gazecie „Standart”. Sakskoburggotski jest...
Przegląd prasy -
Młode małżeństwa przędą najcieniej
Ponad dwie trzecie Brytyjczyków pod wpływem kryzysu zmieniło styl życia. Inaczej spędzają wolny czas i oszczędniej gospodarują pieniędzmi, donosi „Times”, opierając się na najnowszym sondażu.
Przegląd prasy -
Bulwersujące wydatki posłów
Pięcioro posłów z północnoirlandzkiej, republikańskiej partii Sinn Fein przedstawiło łącznie rachunki na ponad 400 tys. funtów z tytułu dodatku mieszkaniowego, mimo iż z powodów pryncypialnych nie uczestniczą w obradach brytyjskiej Izby...
Przegląd prasy -
Nowa fabryka w ŁSSE
Firma ABB zbuduje drugą fabrykę na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Produkowane w niej będą urządzenia energoelektroniki do systemów zasilania urządzeń przemysłowych. Cała inwestycja ma być warta 59 mln zł, a...
Gospodarka -
Niemcy premiują złomowanie aut
Rząd Niemiec zwiększył w środę z 1,5 mld do 5 mld euro pulę środków, przeznaczonych na wypłaty premii za złomowanie starych samochodów i nabywanie nowych.
Gospodarka -
Upadają polskie firmy
Spełniają się prognozy z końca ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2009 roku sądy ogłosiły 126 postanowień o upadłości polskich firm, co wskazuje na wzrost o blisko 25 proc. wobec I kwartału ubiegłego roku. To oznacza...
GospodarkaFirmy i rynki -
Piotr Morawski zginął w Himalajach
Czołowy polski alpinista Piotr Morawski zginął w środę na ośmiotysięczniku Dhaulagiri w Himalajach - poinformował ratownik dyżurny TOPR Łukasz Migiel. Miał 32 lata.
Życie -
Juszczenko nie chce wyborów w październiku
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko wyraził przekonanie, że decyzja parlamentu, wyznaczająca wybory prezydenckie na 25 października nie zostanie zrealizowana.
Świat -
Prezydent Kaczyński w Afganistanie
Zwiększenie pomocy ekonomicznej dla Afganistanu oraz podpisanie w najbliższym czasie wniosku o zwiększenie naszego kontyngentu wojskowego w tym kraju zapowiedział w środę w Kabulu prezydent Lech Kaczyński.
Świat -
Ławrow: sankcje wobec Korei Pn. "bezproduktywne"
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ocenił w środę, że groźby sankcji wobec Korei Północnej w związku z przeprowadzoną w niedzielę przez ten kraj próbą rakiety dalekiego zasięgu są "bezproduktywne".
Świat -
Dudziński składa zawiadomienie na Palikota
Tomasz Dudziński (PiS) poinformował, że jeszcze tego dnia złoży do prokuratury rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez posła PO Janusza Palikota.
Kraj -
Ukraina nie przywróci wiz?
Przywrócenie przez Ukrainę wiz dla obywateli państw unijnych nie poprawi sytuacji Ukraińców, ubiegających się o wizy Unii Europejskiej - oświadczył ukraiński wiceminister spraw zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew.
Świat -
Mołdawia: prezydent grozi użyciem siły
Prezydent Mołdawii Vladimir Voronin zagroził użyciem siły, jeśli w Kiszyniowie kontynuowane będą antyrządowe protesty.
Świat -
Zarzuty ws. śmierci rumuńskiego aresztanta
Trzem osobom krakowska prokuratura postawiła zarzuty w związku ze śmiercią rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica - poinformował prowadzący śledztwo w tej sprawie prokurator Piotr Kosmaty.
Kraj -
Rosyjskie MSZ o sytuacji w Mołdawii
Celem niepokojów w Mołdawii jest podważenie suwerenności tego kraju - oceniło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Świat -
Madonna wesprze ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech
Amerykańska gwiazda muzyki rozrywkowej Madonna zadeklarowała wsparcie finansowe dla ludności zniszczonego niedawnym trzęsieniem ziemi włoskiego miasteczka Pacentro, z którego pochodzili jej dziadkowie - poinformował portal internetowy...
Życie -
Komisja śledcza przesłuchuje kolejnego oficera ABW
Drugi z oficerów ABW zajmujących się tzw. aferą węglową składa w środę zeznania przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy.
Kraj -
Kwaśniewski przeprosił "rzetelnych historyków IPN"
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przeprosił "prowadzących rzetelne badania" historyków Instytutu Pamięci Narodowej za to, że nazwał IPN "instytutem narodowego kłamstwa". Ponownie odrzucił oskarżenie go o współpracę z SB.
Kraj -
Tajlandia: antyrządowy wiec w Bangkoku
Ponad 40 tysięcy ludzi zebrało się na antyrządowym wiecu w stolicy Tajlandii, domagając się ustąpienia ekipy obecnego szefa rządu Abhisita Vejjajivy.
Świat -
"Fidel Castro wygląda zdrowo"
Były kubański przywódca Fidel Castro wygląda zdrowo i zachowuje trzeźwość umysłu. Jest również gotowy pomóc prezydentowi USA Barackowi Obamie w dążeniach do poprawy stosunków bilateralnych - twierdzą trzej amerykańscy deputowani, którzy...
Świat -
2009-04-08
Jak państwo pomoże w spłacie kredytu mieszkaniowego, ile partie wydadzą na kampanię do europarlamentu, emigranci mogą ubiegać się o unijną emeryturę i zasiłek, czy PO upolitycznia służbę cywilną - o tym informują dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Tylko trzy partie w Sejmie
Tylko trzy partie wchodzą do Sejmu - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Emigranci mogą otrzymać unijną emeryturę i zasiłek
Osoby, które pracowały legalnie po naszym przystąpieniu do UE, mogą ubiegać się za granicą i w Polsce o różnego rodzaju świadczenia, na przykład o zasiłek dla bezrobotnych i emeryturę - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Przedszkolny cud nad Wisłą
Dziś ostatni dzień zapisów do warszawskich przedszkoli. Nie wszystkie dzieci dostaną się tam, gdzie chcieliby ich rodzice, ale wygląda na to, że generalnie miejsc wystarczy - zapewnia "Metro".
Przegląd prasy -
Targi o poznańską "jedynkę" PiS
Trwają targi o poznańską "jedynkę" Prawa i Sprawiedliwości w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - pisze "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Wielki bałagan w księgach wieczystych
Ponad 60 proc. nieruchomości Skarbu Państwa i blisko jedna trzecia gminnych ma nieuregulowany stan prawny - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli w raporcie, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
PiS w dół, SLD w górę
Platforma bez zmian, a za nią osłabiony PiS i wzmocniony SLD. Słabo wypadła centrolewica - to wyniki najnowszego sondażu "Gazety Wyborczej".
Przegląd prasy -
Jak rząd pomoże w kryzysie?
Jeśli stracisz pracę, państwo pomoże ci w spłacie kredytu mieszkaniowego - "Gazeta Wyborcza" ujawnia projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Pracy.
Przegląd prasy -
Zaadoptuj muchę
W warszawskim zoo można zaadoptować wszystko - nawet muchy i komary. Na sponsorów czekają woły piżmowe, najnowszy nabytek ogrodu, i słonica, która dopiero przyjedzie do Warszawy - pisze "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Rozlicz się przez internet
W środę wchodzi w życie ustawa, która pozwoli wysłać zeznanie roczne przez internet. To nie jest trudne, choć trzeba mieć się na baczności, bo fiskus nie wybacza błędów. Jeżeli źle wypełnimy deklarację, korektę trzeba będzie złożyć...
Przegląd prasy -
Miliony na kampanię do PE
Partie wydadzą grube miliony na kampanię wyborczą do europarlamentu. "Dziennik" ustalił, że PO i PiS na przekonywanie Polaków do swoich kandydatów zamierzają wydać po ok. 9 mln zł, a SLD tylko 3 mln mniej.
Przegląd prasy -
PO w służbie cywilnej
Premier Donald Tusk przegłosowanie ustawy o służbie cywilnej nazwał w listopadzie 2008 r. jednym z największych sukcesów rządu. PO deklarowała, że naprawi błędy PiS i przywróci apolityczny korpus urzędników w Polsce - przypomina...
Przegląd prasy -
Emigranci mogą otrzymać unijną emeryturę i zasiłek
Osoby, które pracowały legalnie po naszym przystąpieniu do UE, mogą ubiegać się za granicą i w Polsce o różnego rodzaju świadczenia, na przykład o zasiłek dla bezrobotnych i emeryturę - pisze "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Jak rząd pomoże w kryzysie?
Jeśli stracisz pracę, państwo pomoże ci w spłacie kredytu mieszkaniowego - "Gazeta Wyborcza" ujawnia projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Pracy.
Gospodarka -
Miliony na kampanię do PE
Partie wydadzą grube miliony na kampanię wyborczą do europarlamentu. "Dziennik" ustalił, że PO i PiS na przekonywanie Polaków do swoich kandydatów zamierzają wydać po ok. 9 mln zł, a SLD tylko 3 mln mniej.
Kraj -
PO w służbie cywilnej
Premier Donald Tusk przegłosowanie ustawy o służbie cywilnej nazwał w listopadzie 2008 r. jednym z największych sukcesów rządu. PO deklarowała, że naprawi błędy PiS i przywróci apolityczny korpus urzędników w Polsce - przypomina...
Kraj -
PO znów zyskuje, PiS traci
Tylko trzy partie wchodzą do Sejmu - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".
Kraj -
Mołdawia: policja odzyskała kontrolę nad parlamentem
Mołdawska policja odzyskała nad ranem kontrolę nad rządowymi budynkami, opanowanymi we wtorek przez demonstrantów nieakceptujących zwycięstwa komunistów w niedzielnych wyborach parlamentarnych.
Świat -
Za wcześnie na rewolucję?
Mołdowa jest chyba ostatnim krajem w Europie, gdzie rządzi jeszcze partia komunistyczna.
ŚwiatGrzegorz Ślubowski -
Zmarł Andrzej Stelmachowski
W wieku 84 lat zmarł prof. Andrzej Stelmachowski - doradca Solidarności, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, współtwórca i marszałek Senatu I kadencji, minister edukacji, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ostatnim 20- leciu działał...
Kraj