22 kwietnia 2009
-
Testy gimnazjalne wyciekły do internetu
Pytania i prawidłowe odpowiedzi dzisiejszych testów egzaminacyjnych dla gimnazjów przedostały się do internetu. Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski zapewnił, że na obecną chwilę nie ma podstaw do unieważnienia...
Życie -
Juszczenko weźmie udział w wyborach prezydenckich
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko chce pozostać na swym stanowisku na drugą kadencję.
Świat -
Libertas chce rozłamu w PiS
Wojciech Mojzesowicz spotkał się dziś z wiceszefem Libertas Polska Arturem Zawiszą – dowiedział się „Wprost”. Z naszych ustaleń wynika, że Libertas chce namówić Mojzesowicza do dokonania rozłamu w PiS przed wyborami do...
Tylko u Nas -
Wybory w RPA: zabrakło kart do głosowania
Frekwencja w wyborach parlamentarnych w Republice Południowej Afryki okazała się nadspodziewanie wysoka; tak wysoka, że w wielu lokalach zabrakło kart do głosowania.
Świat -
Zielone światło dla Fotygi
Mimo zastrzeżeń wyrażanych przez posłów PO i Lewicy sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w środę kandydaturę byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi na ambasadora RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w...
Kraj -
Cimoszewicz jednym z dwóch rekomendowanych na sekretarza Rady Europy
Włodzimierz Cimoszewicz jest jednym z dwóch rekomendowanych przez Komitet Ministrów Rady Europy kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy - poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski.
Kraj -
Bezdomni z Abruzji przeżyli drugą ewakuację
Ponad stu pozbawionych dachu nad głową w rezultacie trzęsienia ziemi z 6 kwietnia mieszkańców rejonu L'Aquili w środkowych Włoszech zostało ewakuowanych z miasteczka namiotowego w miejscowości Castel di Ieri z powodu jego zalania.
Świat -
Juszczenko przeciwko przywróceniu wiz dla UE
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko wypowiedział się przeciwko przywróceniu wiz dla obywateli państw Unii Europejskiej.
Świat -
Człowiek-pająk wspiął się na hotel Marriott
Przed sądem znajdzie finał wyczyn człowieka-pająka, który wspiął się na liczący ponad 140 metrów wysokości hotel Marriott w Warszawie. Wyczynu dokonał po południu, bez żadnych zabezpieczeń.
Życie -
Francja: egzaminy na uczelniach odłożone o kilka miesięcy
Premier Francji Francois Fillon powiedział, że z powodu trwających od trzech miesięcy strajków i blokad na uniwersytetach studenckie egzaminy mogą być przełożone o kilka tygodni czy nawet miesięcy. Szef rządu wykluczył przy tym, by z...
Świat -
Mołdawia: zatwierdzono wyniki przeliczenia głosów
Mołdawski Sąd Konstytucyjny zatwierdził wyniki powtórnego przeliczenia głosów w wyborach parlamentarnych. Zwycięstwo komunistów w wyborach 5 kwietnia wywołało gwałtowne protesty.
Świat -
"Były badane różne wersje przecieku z akcji CBA"
Mariusz Wajda i Tomasz Radtke - członkowie prokuratorskiego zespołu, który zajmował się przeciekiem z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa - zeznali przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków, że zespół badał różne wersje przecieku, a nie...
Kraj -
Czworo bydgoskich radnych odeszło z PiS
Z PiS odeszło czworo bydgoskich radnych. Zapowiedzieli, że w radzie miasta założą proprezydencki Klub Konstantego Dombrowicza. Wszyscy popadli w niełaskę u władz swojej dotychczasowej partii przez głosowanie za prywatyzacją miejscowego...
Kraj -
Wenezuela: nakaz aresztowania lidera opozycji
Wenezuelski sąd wydał nakaz aresztowania lidera opozycji Manuela Rosalesa, jednego z czołowych przeciwników politycznych prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Rosales przed kilkoma dniami uciekł do Peru.
Świat -
Sikorski: Polskę i Litwę łączy nie tylko historia
Polska i Litwa mają nie tylko wspólną historię, ale mają także wspólne interesy, które realizują w Unii Europejskiej i w NATO - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po środowym spotkaniu z szefem litewskiej...
Świat -
Partia niezadowolona z lodów "Putina"
Partia Jedna Rosja protestuje przeciwko wykorzystaniu nazwiska rosyjskiego premiera Władimira Putina w nazwie lodów.
Życie -
TP: przyłączamy nowych klientów do sieci
Telekomunikacja Polska przyłącza nowych klientów do sieci, realizując tzw. usługę powszechną - poinformowała w komunikacie TP.
Gospodarka -
NATO zaprasza Rosję do udziału w ćwiczeniach w Gruzji
NATO zaproponowało Rosji wysłanie obserwatorów na zapowiadane na przełom maja i czerwca ćwiczenia wojskowe w Gruzji w ramach natowskiego Partnerstwa dla Pokoju. Rosja wcześniej oceniła te manewry jako "niebezpieczne".
Świat -
Senat za zwiększonym finansowaniem dla UJ
Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy dotyczącej budowy kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, że UJ ma dostać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 311 mln zł, a nie - jak chciał rząd - w wysokości ok. 100 mln zł.
Kraj -
Skowroński: trzeba było dużo złej woli, żeby zwolnić mnie dyscyplinarnie
Były szef radiowej Trójki Krzysztof Skowroński uważa, że trzeba było "dużo złej woli i bardzo wiele wysiłku", by zwolnić go dyscyplinarnie z Polskiego Radia. Zapowiedział, że odwoła się w tej sprawie do sądu.
Kraj -
Kurski wykluczony z komisji śledczej ds. nacisków
Posłowie sejmowej komisji ds. nacisków postanowili, na wniosek PO, wyłączyć z prac komisji Jacka Kurskiego (PiS). Według uzasadnienia wniosku, istnieją "wątpliwości co do bezstronności" Kurskiego.
Kraj -
Prezes PZPN: dyskusja o Leo Beenhakkerze - burzliwa
Jako dość burzliwą określił prezes PZPN Grzegorz Lato dyskusję na temat selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera podczas posiedzenia zarząd związku. Holender, który w środę był nieobecny, ma spotkać się z członkami zarządu 6 maja.
Życie -
Cypr i Grecja za Turcją w UE
Grecja i Cypr oświadczyły, że popierają dążenie Turcji do członkostwa w Unii Europejskiej, lecz zastrzegły, że Ankara musi najpierw spełnić unijne warunki, w tym dotyczące kwestii podzielonego Cypru.
Świat -
Zniknie 3,5 tys. km linii kolejowych?
Jeżeli poziom dofinansowania infrastruktury kolejowej nie zwiększy się, to w ciągu 7 lat z eksploatacji może być wyłączonych 3,5 tys. km linii kolejowych - wynika z raportu PKP Polskich Linii Kolejowych.
Gospodarka -
Łukaszenka przyjedzie na szczyt inaugurujący Partnerstwo Wschodnie
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pojedzie na szczyt inaugurujący unijne Partnerstwo Wschodnie 7 maja w Pradze - poinformował szef białoruskiej dyplomacji Siarhiej Martynau podczas wizyty na Łotwie.
Świat -
Prezydent Kosowa chce zakończenia misji ONZ
Prezydent Kosowa Fatmir Sejdiu wystąpił z apelem o zakończenie oenzetowskiej misji UNIMIK, która od 1999 r. administruje tym regionem w imieniu wspólnoty międzynarodowej. Sejdiu spotkał się tego dnia z szefem misji ONZ Lamberto Zannierem.
Świat -
PE zatwierdził reformę na rynku ubezpieczeń
Parlament Europejski ostatecznie przyjął nowe przepisy reformujące nadzór ubezpieczeniowy w UE, co ma pomóc w uniknięciu powtórki obecnego kryzysu.
Gospodarka -
Polscy Sprawiedliwi na czołówce "Washington Post"
Środowy "Washington Post" wyeksponował na pierwszej stronie duże zdjęcie trojga Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej - członków delegacji, która przebywa w stolicy USA na obchodach Dni Pamięci Holocaustu.
Życie -
Sikorski: wycofanie się z konferencji było dobrym krokiem
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uważa, że Polska słusznie zdecydowała, że nie weźmie udziału w Przeglądowej Światowej Konferencji ONZ przeciwko Rasizmowi, Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii oraz związanej z nimi...
Świat -
Sri Lanka: amnestia dla Tamilskich Tygrysów wykluczona
Prezydent Sri Lanki Mahinda Rajapaksa wykluczył w środę amnestię dla szefa Tamilskich Tygrysów Velupillaia Prabhakarana.
Świat -
Ultimatum dla Hamasu
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oświadczyła w środę, że Stany Zjednoczone nie będą współpracować ani wspomagać finansowo palestyńskiego rządu z udziałem Hamasu, jeśli nie zostaną spełnione trzy warunki.
Świat -
Niemiecka gospodarka skurczy się nawet o 5 proc.
Niemiecka gospodarka może skurczyć się w tym roku o ponad 5 proc. - przyznał minister finansów Peer Steinbrueck.
Gospodarka -
Sawicki: Mojzesowicz zwiastuje upadek PiS
Wojciech Mojzesowicz obszedł już wszystkie partie i nie ma praktycznie chyba takiej w Polsce, w której by nie był; jego odejście z PiS to jasny sygnał, że w tej partii źle się dzieje, że w PiS następuje wewnętrzna destrukcja - ocenił w...
Kraj -
Wyroki skazujące ws. kopalni "Wujek"
Ostateczne są już wyroki skazujące zomowców na kary od 3,5 roku do 6 lat więzienia za pacyfikację kopalni "Wujek". Od ich strzałów zginęło wtedy 9 górników protestujących przeciw wprowadzeniu stanu wojennego.
Kraj -
Jane's Addiction w Polsce!
Na jeden koncert przyjedzie do Polski formacja Jane's Addiction. Zreaktywowana kapela zagra 8 lipca na placu Międzynarodowych Targów Poznańskich.
KulturaMuzyka -
Fani pomogą nagrać płytę The Smashing Pumpkins
Billy Corgan wymyślił sposób na integrację z fanami. Co prawda będą musieli nieco zapłacić, ale w zamian będą uczestniczyć w tworzeniu nowego albumu The Smashing Pumpkins.
KulturaMuzyka -
Pixies dla kolekcjonerów
Potwierdziły się informacje dotyczące nowego wydawnictwa Pixies. Dzieło zaiste będzie nosić tytuł "Minotaur", a stanowić będzie kolekcjonerski box podsumowujący dotychczasową karierę formacji.
KulturaMuzyka -
Isaac Julien w CSW
Isaac Julienjest jednym z najbardziej nowatorskich brytyjskich artystów wideo.
KulturaSztuka/Foto -
Nowa powieść Paulo Coelho już w maju
Dla wszystkich miłośników Paulo Coelho, dobra wiadomość - 22 maja 2009 odbędzie się Polska premiera najnowszej powieści Paulo Coelho "Zwycięzca jest sam".
KulturaLiteratura -
"Edmond" Davida Mameta w Teatrze Montownia
"Edmond" Davida Mameta to po sukcesie artystycznym ?Kamieni w kieszeniach? już drugie spotkanie warszawskiego Teatru Montownia z Krzysztofem Stelmaszykiem jako reżyserem Premiera: Collegium Nobilium,
KulturaTeatr/Opera -
Brytyjczycy liczą na odbicie się od dna
Minister finansów Alistair Darling przewiduje, że gospodarka brytyjska skurczy się o 3,5 proc. w 2009 r., ale odbije się przed końcem tego roku, a w 2010 r. wzrośnie średnio o 1,25 proc.
Gospodarka -
Grabarczyk: autostrady zdążą na Euro
Odcinki autostrad A2 i A4 będą gotowe przed Euro 2012 - zapewnił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
Kraj -
PiS chce, by premier skontrolował interesy rodziny ministra skarbu
Poseł PiS Marek Suski przygotował pismo do premiera z prośbą o zlecenie kontroli interesów, jakie brat Aleksandra Grada robił ze spółką Skarbu Państwa – dowiedział się „Wprost”. „Sytuacja wypełnia ewidentne...
Tylko u Nas -
Przeciek gruziński wyjaśniony
Sprawa ujawnienia raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczącego tzw. incydentu gruzińskiego wydaje się wyjaśniona, po raz pierwszy niepodważalne dowody wskazują na sprawcę przestępstwa - powiedział dziennikarzom...
Kraj -
Izraelczycy i Palestyńczycy zgodni w jednej sprawie
Większość Izraelczyków i Palestyńczyków opowiada się za istnieniem dwóch odrębnych państw - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie izraelsko-palestyńskiej organizacji "One Voice" (Jeden głos).
Świat -
Kryzys wygodnym wytłumaczeniem
Mimo że obroty w handlu nie spadają, kryzys dotyka pracowników tej branży. Pracodawcy coraz chętniej właśnie kryzysem tłumaczą obniżki zarobków i inne patologie - wskazuje "Solidarność" handlowców.
Gospodarka -
Armia izraelska: nie naruszyliśmy prawa
Izraelska armia poinformowała, że jej wewnętrzne śledztwo nie wykazało, by w czasie ofensywy izraelskiej w Strefie Gazy doszło do naruszenia międzynarodowego prawa.
Świat -
PO zaskarżyła spot PiS-u
Platforma Obywatelska złożyła w środę pozew sądowy przeciwko PiS w związku z nowym spotem tego ugrupowania - poinformował wiceszef PO Waldy Dzikowski. Pozew przeciwko PiS został złożony w trybie wyborczym. Platforma domaga się od PiS...
Kraj -
Niemcy walczą z rajami podatkowymi
Niemiecki rząd przyjął w środę projekt ustawy mający na celu skuteczniejszą walkę z unikaniem płacenia podatków, poprzez transfery dochodów do rajów podatkowych.
Gospodarka -
Śledztwo ws. książki o Wałęsie
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo w sprawie możliwości ujawnienia tajnych dokumentów w książce Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", wydanej przez IPN.
Kraj -
Incydent zbrojny w Czeczenii
Trzech rosyjskich żołnierzy zginęło w Czeczenii w pobliżu granicy z Inguszetią - podały rosyjskie media. Ich samochód ostrzelali uzbrojeni napastnicy.
Świat -
Coraz mniej rodzin żyje w dobrobycie
W ciągu ostatniego roku przybyło (o 4 punkty procentowe) rodzin żyjących skromnie lub bardzo biednie, ubyło zaś o 4 punkty tych, które cieszą się dobrobytem - odnotował CBOS.
Gospodarka -
Tańszy roaming i SMS-y zatwierdzone
Parlament Europejski ostatecznie zatwierdził w środę obniżenie cen SMS-ów w roamingu do maksymalnie 11 eurocentów netto już od najbliższych wakacji, a także dalszą obniżkę cen rozmów w roamingu.
Gospodarka -
22 kwietnia 2009
Skąd wywodzą się brutalne tortury stosowane przez śledczych CIA, co myślą o sobie Rosjanie, kto włamał się do najbardziej zaawansowanego programu zbrojeniowego Pentagonu – oto niektóre tematy poruszane przez zagraniczne dzienniki.
Przegląd prasy -
Putin nie pojedzie na szczyt energetyczny
Premier Rosji Władimir Putin odwołał wizytę w Sofii, gdzie miał wziąć udział w międzynarodowej konferencji "Gaz dla Europy" - poinformował w środę dziennik "Kommiersant", powołując się na jego rzecznika Dmitrija Pieskowa.
Świat -
Południowy potok
Do końca roku powinny zostać podpisane umowy pomiędzy Grecją, Serbią i Bułgarią odnośnie budowy rurociągu „Południowy potok”, czytamy w gazecie „Novinar”. Gaz z Rosji będzie transportowany do Bułgarii dnem Morza...
Przegląd prasy -
Faktoring a podatki
Faktoring należy do tzw. umów nienazwanych czyli takich, które nie są unormowane w kodeksie cywilnym ani w innych aktach prawa cywilnego. Oznacza to, że dopuszczalność tego rodzaju umów wynika z zasady swobody zawierania umów. Podstawowe...
Gospodarka -
Włamanie do najdroższego programu Pentagonu
Hakerom udało się włamać do najkosztowniejszego i najbardziej zaawansowanego programu zbrojeniowego realizowanego przez Pentagon, czyli projektu myśliwców F-35 (Joint Strike Fighter) – poinformował „Wall Street Journal”.
Przegląd prasy -
Rosjanie niosą dobro
Większość Rosjan, zapytanych o to, czy konflikty z Gruzją i Ukrainą nie wpłynęły negatywnie na wizerunek Rosji, uważa, że ich kraj niesie światu dobro i nie zagraża innym państwom, podaje „Gazieta”.
Przegląd prasy -
Hiszpańskie marzenie Algierczyków
Hiszpańska straż przybrzeżna po raz kolejny uratowała grupę algierskich rozbitków próbujących przepłynąć Morze Śródziemne i nielegalnie przekroczyć granice Hiszpanii. W zeszłym roku Hiszpanie 2000 razy podejmowali akcje ratunkowe u...
Przegląd prasy -
Ofiary ‘dzikiego’ odcięcia prądu i gazu
Domagający się podwyżek pracownicy francuskich zakładów energetycznych przeprowadzili w ostatnich dniach akcje „dzikiego” odcinania od prądu i gazu kilkuset tysięcy gospodarstw w regionie paryskim – pisze „Le...
Przegląd prasy -
Obama i Miedwiediew nie chcą broni atomowej
Prezydenci Federacji Rosyjskiej i USA na spotkaniu 1 kwietnia w Londynie poparli dążenie do zlikwidowania broni nuklearnej na świecie. Podobne stanowisko prezentowali również oddzielnie na spotkaniu w Pradze (Barack Obama) i Helsinkach...
Przegląd prasy -
Triumf zdrowego rozsądku
Jako „triumf zdrowego rozsądku” dziennik „Wiedomosti” określa wtorkową decyzję Sądu Rejonowego w Moskwie o przedterminowym warunkowym zwolnieniu byłej prawniczki koncernu naftowego Jukos Swietłany Bachminej....
Przegląd prasy -
Szkoleni z brutalności
Brutalne techniki przesłuchań stosowane przez CIA są oparte na wojskowym programie szkoleniowym SERE, który powstał kilkadziesiąt lat wcześniej, by przygotować żołnierzy i pilotów USA na tortury ze strony komunistów – pisze...
Przegląd prasy -
Dyplomatyczne wyzwanie dla Obamy
Szeroki program dyplomatyczny przyjęty przez administrację Baracka Obamy sprawdzi jego umiejętności zharmonizowania priorytetów Stanów Zjednoczonych, jak relacje z Iranem i Koreą Południową., z kwestiami wielostronnymi i ogólnoświatowymi...
Przegląd prasy -
Jackie Chan w niełasce
Gwiazdor filmów kung fu Jackie Chan musi bronić się przed falą krytyki, jaką wywołała jego wypowiedź, że "Chińczycy muszą być kontrolowani". Rzecznik aktora Solon So zapewnia, że te słowa zostały wyjęte z kontekstu.
Życie -
Będzie reforma unijnego rybołóstwa
Komisja Europejska (KE) rozpoczęła konsultacje publiczne przed radykalną reformą Wspólnej Polityki Rybołówstwa (WPRyb), która ma zostać przyjęta w 2012 roku. Jej cel to ograniczenie flot połowowych w UE i ochrona zagrożonych wyginięciem...
Gospodarka -
Iran gotowy na "konstruktywny dialog"
Iran zakomunikował, iż gotów jest do "konstruktywnego dialogu" z wielkimi mocarstwami, ale kontynuować będzie realizację swojego programu atomowego.
Świat -
Wzrost PKB w 2008 r. zrewidowany do 4,9 proc.
PKB wzrósł w 2008 roku o 4,9 proc. wobec wcześniejszych szacunków na poziomie 4,8 proc. - podał GUS.
Gospodarka -
Posiedzenie zarządu PZPN bez Beenhakkera
Kilkanaście minut po 11.00 rozpoczęło się w Warszawie posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na obradach nie stawił się selekcjoner reprezentacji Leo Beenhakker, który miał omówić sytuację drużyny w eliminacjach mistrzostw...
Życie -
Afganistan: powstał pierwszy park narodowy
W Afganistanie powstał pierwszy w kraju park narodowy.
Życie -
Zomowcy chcą uniewinnienia lub ponownego procesu
Uniewinnienia albo zwrotu do sądu I bądź II instancji sprawy zomowców skazanych za pacyfikację kopalni "Wujek" domagają się ich obrońcy od Sądu Najwyższego. Twierdzą m.in., że działali oni "na rozkaz" i że strzelali tylko w powietrze i...
Kraj -
PO chce dyskusji o misji mediów publicznych
Proponujemy dyskusję o misji mediów publicznych, konkretne sposoby jej realizowania, nowy system publicznego finansowania mediów publicznych, przywrócenie wysokiego statusu mediom publicznym, które dziś niczym nie różnią się od stacji...
Kraj -
Kurski: nie namawiałem Kaczmarka do zmiany zeznań
Jacek Kurski (PiS) zaprzeczył podczas środowego posiedzenia komisji ds. nacisków, że nakłaniał b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka do zmiany zeznań. O takim podejrzeniu poinformował na początku środowego posiedzenia tej komisji Robert...
Kraj -
Maoiści przetrzymywali pociąg z ponad 200 pasażerami
Indyjscy maoiści przez ponad pięć godzin przetrzymywali na wschodzie kraju pociąg z ponad dwustu pasażerami. Gdy zapowiedziano akcję policji, ostatecznie zwolnili zarówno ludzi jak i skład pociągu. W trakcie incydentu nikt nie ucierpiał.
Świat -
Rozpoczął się egzamin gimnazjalny
Prawie 480 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło do egzaminu, podczas którego jest sprawdzana ich wiedza humanistyczna. W czwartek uczniowie pisać będą drugą część egzaminu - test z wiedzy...
Kraj -
Ahmadineżad ponownie atakuje Izrael
Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad ponownie zaatakował Izrael, oskarżając go o "brutalne działania" i "czystki etniczne" ludności palestyńskiej.
Świat -
Pozew sądowy o piractwo
Pierwsze od ponad wieku dochodzenie sądowe w sprawie piractwa rozpoczęło się w Nowym Jorku - poinformowały agencje prasowe.
Świat -
Kurski zrezygnuje z prac w komisji ds. nacisków
Poseł Jacek Kurski (PiS) zapowiedział, że w związku ze startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego zrezygnuje z prac w sejmowej komisji śledczej ds. nacisków. Jego miejsce zajmie Marzena Wróbel.
Kraj -
Mia Farrow podejmie strajk głodowy
Aktorka Mia Farrow ma zamiar podjąć strajk głodowy na znak solidarności z mieszkańcami Darfuru.
Życie -
"Obama źle zinterpretował słowa Raula Castro"
Zdaniem byłego kubańskiego lidera Fidela Castro, prezydent USA Barack Obama "źle zinterpretował" deklarację obecnego przywódcy Kuby Raula Castro na temat dialogu władz w Hawanie ze Stanami Zjednoczonymi.
Świat -
2009-04-22
Za ile pije rząd, PiS chce całkowitego zakazu in vitro, dlaczego Telekomunikacja Polska nie podłącza nowych klientów, powstanie "wyrób autostradopodobny" na Euro 2012 – o tym piszą dzisiejsze dzienniki.
Przegląd prasy -
Strażnik miejski - prawie policjant
Straż miejska będzie działać prawie jak policja. Obrońcy praw człowieka ostrzegają, że przybliża to nas do państwa policyjnego - pisze "Metro".
Przegląd prasy -
TP rezygnuje z nowych klientów
Telekomunikacja Polska postanowiła wstrzymać inwestycje związane z podłączaniem nowych klientów - wynika z informacji "Gazety Prawnej".
Przegląd prasy -
Kłopoty producentów jabłek
Dla producentów jabłek ten rok może być równie niekorzystny jak poprzedni, mimo że zbiory zapowiadają się wysokie. Wiążą się z tym problemy z osiągnięciem satysfakcjonujących cen zbytu, zwłaszcza jabłek przemysłowych przerabianych na...
Przegląd prasy -
Zginął dokument o CIA
W 2005 r. na posiedzeniu speckomisji posłowie zapoznali się z dokumentem potwierdzającym istnienie baz CIA na Mazurach. Pismo jednak zniknęło - ustaliła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Jak wybrać europosłów?
Już 7 czerwca mamy wybrać europosłów, a połowa Polaków nie ma pojęcia, jak to się robi. Taki wynik przyniosło badanie TNS OBOP dla Instytutu Spraw Publicznych - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Górnicy to najbogatsi emeryci
Najwyższe emerytury ZUS wypłaca górnikom. A w przyszłości różnica między emeryturą górniczą i innych grup zawodowych będzie jeszcze większa - przewiduje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Auta-pułapki na złodziei
Sześć samochodów - wabików na złodziei, naszpikowanych kamerami - pojawiło się w centrum Warszawy. Niebawem takie auta zaparkują w całym mieście - zapowiada "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Nowy drogowy pomysł rządu
Rządowi już nie chodzi o autostrady na Euro 2012, ale po prostu o przejezdność. Zamiast porządnych dróg przygotuje na mistrzostwa Europy zalane asfaltem trasy prowadzące przez rozgrzebane place budów - przewiduje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Rząd kupuje alkohol na zapas
Kancelarie Prezydenta i Prezesa Rady Ministrów, MSZ i MSWiA - to urzędy państwowe, w których rocznie na alkohol wydaje się dziesiątki tysięcy złotych. "Dziennik" przyjrzał się, za ile pije rząd.
Przegląd prasy -
PiS chce zakazać in vitro
Projekt ustawy o in vitro już za kilka dni trafi do Sejmu - dowiedział się "Dziennik".
Przegląd prasy -
Zdrajca w szeregach CBA
Jeden z kluczowych niegdyś oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego miał brać łapówki od biznesmenów, a może nawet dekonspirować agentów tej służby - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Wrocław i Katowice walczą o pieniądze IBM
IBM, jedna z największych firm informatycznych świata, chce otworzyć w Polsce centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudni nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Amerykański senator o "polskim obozie koncentracyjnym"
Republikański senator Sam Brownback ze stanu Kansas użył w wystąpieniu w Senacie, określenia "polski obóz koncentracyjny" podczas przesłuchań decydujących o zatwierdzeniu Christophera Hilla na stanowisko ambasadora USA w Iraku.
Świat -
Wrocław i Katowice walczą o pieniądze IBM
IBM, jedna z największych firm informatycznych świata, chce otworzyć w Polsce centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudni nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem - pisze "Gazeta Wyborcza".
Gospodarka -
TP rezygnuje z nowych klientów
Telekomunikacja Polska postanowiła wstrzymać inwestycje związane z podłączaniem nowych klientów - wynika z informacji "Gazety Prawnej".
Gospodarka -
Zaginął dokument o bazach CIA
W 2005 r. na posiedzeniu speckomisji posłowie zapoznali się z dokumentem potwierdzającym istnienie baz CIA na Mazurach. Pismo jednak zniknęło - ustaliła "Rzeczpospolita".
Kraj -
Jak wybrać europosłów?
Już 7 czerwca mamy wybrać europosłów, a połowa Polaków nie ma pojęcia, jak to się robi. Taki wynik przyniosło badanie TNS OBOP dla Instytutu Spraw Publicznych - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Górnicy to najbogatsi emeryci
Najwyższe emerytury ZUS wypłaca górnikom. A w przyszłości różnica między emeryturą górniczą i innych grup zawodowych będzie jeszcze większa - przewiduje "Gazeta Wyborcza".
Gospodarka -
Nowy drogowy pomysł rządu
Rządowi już nie chodzi o autostrady na Euro 2012, ale po prostu o przejezdność. Zamiast porządnych dróg przygotuje na mistrzostwa Europy zalane asfaltem trasy prowadzące przez rozgrzebane place budów - przewiduje "Dziennik".
Gospodarka -
Rząd kupuje alkohol na zapas
Kancelarie Prezydenta i Prezesa Rady Ministrów, MSZ i MSWiA - to urzędy państwowe, w których rocznie na alkohol wydaje się dziesiątki tysięcy złotych. "Dziennik" przyjrzał się, za ile pije rząd.
Kraj -
PiS chce zakazać in vitro
Projekt ustawy o in vitro już za kilka dni trafi do Sejmu - dowiedział się "Dziennik".
Kraj -
Zdrajca w szeregach CBA
Jeden z kluczowych niegdyś oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego miał brać łapówki od biznesmenów, a może nawet dekonspirować agentów tej służby - pisze "Rzeczpospolita".
Kraj