4 maja 2009
-
Związkowcy wyrzuceni z siedzib PO
Policja w poniedziałek późnym wieczorem wyprowadziła związkowców Sierpnia'80 z biur PO w Katowicach, Gdańsku, Radomiu, Łodzi i Szczecinie. "Sprzeciw będzie narastał" - zapowiedział lider Sierpnia'80 Bogusław Ziętek.
Kraj -
20. rocznica upadku komunizmu może się nie odbyć
Planowana na 4 czerwca w Gdańsku uroczystość związana z 20. rocznicą odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej prawdopodobnie się nie odbędzie, jeśli potwierdzi się informacja, że miałaby ona zostać zakłócona -...
Kraj -
Premier: chcę rozmawiać z prezydentem przed szczytem w Pradze
Premier Donald Tusk chce porozmawiać z prezydentem Lechem Kaczyńskim przed zapowiedzianym na czwartek 7 maja szczytem w Pradze, na którym zainaugurowany zostanie unijny program Partnerstwa Wschodniego.
Kraj -
Tusk: nie obetnę głowy Palikotowi
Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że będzie musiał wyciągnąć wnioski z ostatnich zdarzeń z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota. Przyznał jednak, że Palikot "częściej bawi, niż oburza".
Kraj -
Czarnecki pozwie Wałęsę
Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) zapowiedział, że w ciągu dwóch, trzech dni złoży w trybie wyborczym pozew przeciwko byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie.
Kraj -
1223 potwierdzone przypadki grypy A/H1N1
Najnowsze opublikowane w poniedziałek dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią o 1085 potwierdzonych przypadkach grypy A/H1N1 w 21 krajach świata (stan na godz. 20.00 czasu polskiego).
Świat -
Premier: deficyt nie większy niż 4,6 proc.
Premier Donald Tusk powiedział, że chce utrzymać deficyt budżetowy na poziomie 4,6 proc. PKB. Według niego, rząd obecnie nie ma planów podniesienia podatków.
Gospodarka -
Miedwiediew chce sądów międzynarodowych dla piratów
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zasugerował utworzenie międzynarodowego sądu, który zajmowałby się rozliczaniem piratów - podały rosyjskie agencje.
Świat -
USA boi się o pakistańską broń atomową
W związku z walkami z talibami i rosnącymi wpływami islamistów w Pakistanie administracja USA obawia się o los arsenału nuklearnego tego kraju - pisze "New York Times".
Świat -
Pożar w kopalni "Staszic"
Rejon katowickiej kopalni "Staszic", gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek 900 m pod ziemią wykryto pożar endogeniczny, zostanie otamowany - zdecydowali eksperci.
Kraj -
Obama chce skuteczniej egzekwować podatki
Prezydent USA Barack Obama przedstawił plan ukrócenia praktyk unikania obowiązku podatkowego przez korporacje, które przenoszą w tym celu swoje operacje za granicę albo otwierają rachunki bankowe w rajach podatkowych.
Gospodarka -
Korea na ratunek Korei
Południowokoreańscy snajperzy na pokładzie śmigłowca odpędzili w Zatoce Adeńskiej somalijskich piratów, którzy próbowali porwać północnokoreański statek.
Świat -
Głodówka białoruskiej opozycji
Piętnastu aktywistów opozycji białoruskiej ogłosiło, że przystępują do bezterminowego strajku głodowego na znak solidarności z więzionymi od lutego przedsiębiorcami z Wołkowyska.
Świat -
Wielka Brytania: biskup broni imigrantów
Kościół katolicki Anglii i Walii solidaryzuje się imigrantami zarówno z krajów UE, jak i spoza niej, nie mającymi uregulowanego prawa pobytu, i apeluje, by nie kierować wobec nich społecznego niezadowolenia z powodu recesji.
Życie -
Komisje zajmą się działaniami policji wobec stoczniowców
Prawdopodobnie w tym tygodniu sejmowe komisje sprawiedliwości i praw człowieka oraz administracji i spraw wewnętrznych zajmą się sprawą interwencji policji podczas demonstracji stoczniowców w Warszawie w ubiegłą środę - poinformował szef...
Kraj -
Merkel dziękuje stoczniowcom
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podziękowała w poniedziałek narodom Europy Wschodniej, w tym polskim stoczniowcom, bez których pomocy nie mogłoby dojść do zburzenia muru berlińskiego 20 lat temu oraz zjednoczenia Niemiec.
Świat -
Bałtyk: spadł rosyjski śmigłowiec
Śmigłowiec wojskowy Ka-27 runął do Morza Bałtyckiego podczas próby lądowania na fregacie "Jarosław Mudryj". W wypadku nikt nie ucierpiał.
Życie -
Nowe tramwaje dla Warszawy
Urząd Zamówień Publicznych skontroluje przetarg na 186 nowych tramwajów dla Warszawy. Jeśli nie zgłosi zastrzeżeń, możliwe będzie podpisanie umowy na ich dostawę z wybraną w przetargu firmą Pesa z Bydgoszczy - poinformował rzecznik...
Gospodarka -
Wałęsa niezaangażowany
Najwyższy czas, aby Lech Wałęsa zaczął zabierać głos jako były prezydent, nie zaangażowany w bieżącą politykę.
Kraj -
Chiny: nakaz palenia w celu ożywienia gospodarki
Władze prowincji Hubei w środkowych Chinach nakazały urzędnikom i pracownikom, by zwiększyli liczbę wypalanych papierosów w celu ożywienia lokalnej gospodarki - pisze brytyjski dziennik "The Daily Telegraph".
Życie -
Rostowski: prognoza KE jest błędna
Prognoza gospodarcza Komisji Europejskiej dla Polski, przewidująca 1,4-proc. spadek PKB w tym roku, jest błędna - uważa minister finansów Jacek Rostowski. Jego zdaniem, PKB Polski w br. wzrośnie powyżej 1 proc.
Gospodarka -
Szef Sierpnia '80: dajemy czas rządowi do środy
Szef Sierpnia '80 Bogusław Ziętek powiedział, że jego organizacja daje Platformie Obywatelskiej czas do środy, aby rozpoczęła z nimi rozmowy. W przeciwnym razie zapowiedział eskalację protestu i zajmowanie kolejnych biur poselskich.
Kraj -
Prezydenccy ministrowie wśród odznaczonych przez Laszlo Solyoma
Przedstawiciele kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleźli się wśród osób odznaczonych orderami przez prezydenta Węgier Laszlo Solyoma.
Kraj -
Fiat zabiega o przejęcie Opla
Szef włoskiego koncernu motoryzacyjnego Fiat Sergio Marchionne przedstawił w Berlinie swoją koncepcję dotyczącą przejęcia udziałów w niemieckiej spółce Opel, zagrożonej w wyniku kłopotów macierzystego koncernu General Motors.
Gospodarka -
Stadion Narodowy będzie gotowy za dwa lata
Stadion Narodowy, który powstaje w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie, będzie gotowy za 24 miesiące. Gwarantuje to umowa, którą podpisało Narodowe Centrum Sportu z międzynarodowym konsorcjum, które zrealizuje drugi etap...
Gospodarka -
Szczyt Partnerstwa Wschodniego z wicepremierami Białorusi i Mołdawii
Na czwartkowy szczyt UE w Pradze inaugurujący Partnerstwo Wschodnie akredytowali się nie prezydenci, ale wicepremierzy Białorusi Uładzimir Siemaszka i Mołdawii Andrei Stratan - ujawniły czeskie źródła dyplomatyczne.
Świat -
Protest ws. wyborów prezydenta Zduńskiej Woli
Protest dotyczący wyborów prezydenta Zduńskiej Woli złożył w sieradzkim sądzie okręgowym pełnomocnik przegranego w drugiej turze wyborów Andrzeja Brodzkiego. Domaga się on unieważnienia przedterminowych wyborów oraz nakazania powtórnego...
Kraj -
"Chłopi" i "Pan Tadeusz" - na maturze z polskiego
Sytuacja ludzi starszych na wsi na podstawie fragmentu "Chłopów" oraz charakterystyka porównawcza bohaterek "Pana Tadeusza": Telimeny i Zosi to tematy do wyboru, z którymi musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści, pisząc eseje na...
Kraj -
Prokuratura bada doniesienie PiS na PO ws. kongresu EPL
Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo z doniesienia PiS w sprawie rzekomego nielegalnego finansowania kampanii wyborczej PO w postaci opłacenia kongresu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) z pieniędzy tej frakcji.
Kraj -
Filozofia w Stodole
Życie studenckie to nie tylko wykłady, biblioteki i studiowanie opasłych tomów. Prawdziwy student, prócz poznawania filozofii Nietzschego czy tajników parazytologii, prowadzi bogate życie kulturalne.
Edukacja -
Niesiołowski: okupacja biur PO to chuligaństwo polityczne
Według wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego (PO) okupacja biur poselskich Platformy przez przedstawicieli Sierpnia'80 to "zwykłe chuligaństwo polityczne, marginalnego, nic nie znaczącego związku".
Kraj -
Buzek: nie było żadnych umów z CIA
B. premier Jerzy Buzek zaprzeczył doniesieniom "Rzeczpospolitej", by za jego rządów podpisano dokumenty, prowadzące do ścisłej współpracy polskich służb z CIA. Informacje na ten temat nazwał "wielkim nadużyciem", a artykuł gazety...
Kraj -
Włochy: dwa kolejne przypadki zachorowania na grypę A/H1N1
We Włoszech potwierdzono dwa następne przypadki zachorowania na nową grypę A/H1N1 - poinformowało ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zachorowań w tym kraju wzrosła do czterech.
Świat -
Portugalia potwierdziła pierwszy przypadek grypy A/H1N1
Portugalia potwierdziła pierwszy przypadek grypy A/H1N1 na swoim terytorium - poinformowała minister zdrowia Ana Jorge.
Świat -
Będzie kolejne przesłuchanie Ziobry
Prokuratura Okręgowa w Płocku planuje kolejne przesłuchanie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (PiS) w śledztwie w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów - poinformowała rzecznik prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska.
Kraj -
Francuzi najwięcej śpią i jedzą
Zgodnie ze swą reputacją kochających wypoczynek smakoszy Francuzi spędzają więcej czasu na spaniu i jedzeniu niż którykolwiek inny bogaty naród - wynika z sondażu.
Życie -
KE otworzy procedurę nadmiernego deficytu wobec Polski
Komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia powiedział, że wobec prognozowanego przez Komisję Europejską (KE) wzrostu deficytu sektora finansów publicznych w Polsce do 6,6 proc. PKB w bieżącym roku, KE otworzy procedurę...
Gospodarka -
Buzek najpopularniejszym kandydatem na europosła
Były premier Jerzy Buzek (PO) jest najpopularniejszym kandydatem w wyborach do europarlamentu; 47 proc. Polaków zadeklarowało, że kandydatura Buzka odpowiada im i byliby skłonni na niego oddać głos - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Kraj -
Studia z Erasmusem
Oxford, Sorbona, Szwecja, a może Turcja? Dzięki programowi Sokrates Erasmus cały świat jest na wyciągnięcie ręki.
Edukacja -
Serbia: śledztwo przeciw b. dowódcy UCK
Serbia wszczęła śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych na Serbach przez znanego polityka kosowskiego Fatmira Limaja, byłego dowódcę Wyzwoleńczej Armii Kosowa (UCK) w latach 1998-1999 - poinformowano w Belgradzie.
Świat -
Majowy weekend przed telewizorem
W trakcie długiego majowego weekendu statystyczny Polak spędził przed telewizorem ponad cztery godziny; najwięcej widzów przyciągnęły główne kanały telewizji publicznej - wynika z danych AGB Nielsen Media Research.
Życie -
CKE: matura z polskiego przebiegła spokojnie
Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego. Przebiegał spokojnie, do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotarła wiadomość o fałszywym alarmie bombowym w Łapach w woj. podlaskim, nie miał on jednak wpływu na przebieg egzaminu -...
Kraj -
Premier Nepalu podał się do dymisji
Maoistowski premier Nepalu Pushpa Kamal Dahal podał się do dymisji w związku z kryzysem wywołanym próbą usunięcia przez rząd ze stanowiska dowódcy armii generała Rookmanguda Katawala.
Świat -
Proces b. prezydenta Liberii będzie kontynuowany
Haski Specjalny Trybunał ds. Sierra Leone odrzucił złożony przez adwokatów wniosek o zwolnienie oskarżonego o zbrodnie ludobójstwa byłego prezydenta Liberii Charlesa Taylora.
Świat -
4 maja 2009
Czy WHO ogłosi pandemię grypy typu A, gdzie grasuje niebezpieczna meduza, jak kryzys wpłynął na decyzje Amerykanów w sprawie kupna nowego samochodu – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
B. prezes LPR stanie przed sądem
Były wiceminister edukacji i b. prezes Ligi Polskich Rodzin Mirosław Orzechowski stanie przed sądem grodzkim oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Kraj -
Niebezpieczna meduza w Morzu Śródziemnym
Aretuza, zwana również żeglarzem portugalskim, której jad może być niebezpieczny dla człowieka przedostała się do Morza Śródziemnego, a pierwsze osobniki tego gatunku zauważono u wybrzeży Hiszpanii, czytamy we włoskim dzienniku „La...
Przegląd prasy -
Żona powinna mnie przeprosić
Premier Silvio Berlusconi, który dowiedział się z mediów o tym, że jego żona Veronica Lario wystąpiła o rozwód, powiedział dwóm włoskim gazetom, że oczekuje od niej przeprosin. Sprawa rozwodu szefa rządu zajmuje czołówki poniedziałkowej...
Przegląd prasy -
Wielka Brytania „wciągnięta” w wojnę w Iraku
„Daily Telegraph” informuje o wyznaniach Nigela Inkstera, który służył jako zastępca kierownika brytyjskiego wywiadu MI6, w czasie wybuchu wojny w Iraku. Oświadczenie, że kwestia wojny budziła poważne zastrzeżenia wśród...
Przegląd prasy -
Nowa motoryzacyjna moda w USA
Troska o ekonomię oraz środowisko nakłania Amerykanów do przejęcia europejskich zwyczajów przy zakupie nowego samochodu – donosi „Los Angeles Times”.
Przegląd prasy -
Obywatelstwo amerykańskie za służbę w armii
W Stanach Zjednoczonych rusza nowy program rekrutacji imigrantów z wizami tymczasowymi do służby w US Army. Ci, którzy zostaną przyjęci i odsłużą wymagany okres dostaną obywatelstwo – informuje „Los Angeles Times”.
Przegląd prasy -
Protest francuskich bagażowych
Jak podaje francuski dziennik „Le Figaro”, bagażowi z lotniska Orly odmówili pracy obawiając się zakażenia świńską grypą.
Przegląd prasy -
Szefowa WHO: ogłoszenie pandemii prawdopodobne
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prawdopodobnie ogłosi pandemię grypy A/H1N1 – powiedziała dyrektor generalna tej organizacji Margaret Chan w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu hiszpańskiego dziennika „El...
Przegląd prasy -
Rosja broni granic Abchazji i Osetii Płd.
Rosyjska służba graniczna w związku z podpisanymi umowami między Rosją, Abchazją i Osetią Południową zaczęła bronić granic dwóch republik – podaje „Rossijskaja gazieta”.
Przegląd prasy -
Niedokończone sprawy w Iraku
Prezydent Barack Obama słusznie skoncentrował amerykańskie wysiłki na Afganistanie i Pakistanie, gdzie przebiega front walki z terroryzmem. Jednak zamachy w Iraku przypominają, że również tam pozostało wiele niedokończonych spraw –...
Przegląd prasy -
Iran chce zwiększyć wpływy na Bliskim Wschodzie
Rząd Iranu jest przekonany, że USA przygotowują się do wycofania z Bliskiego Wschodu i dlatego wzmacnia wysiłki zmierzające do zwiększenia swych wpływów w regionie – pisze „Wall Street Journal”.
Przegląd prasy -
Rosja przestrzega przed „odwracaniem” rurociągu Odessa-Brody
Rosja ostro sprzeciwiła się planom odwrócenia kierunku tłoczenia ropy naftowej przez rurociąg Odessa-Brody, ostrzegając, że jeśli to nastąpi, Unia Europejska będzie miała problemy nie tylko z rosyjskim gazem ziemnym, ale także z ropą...
Przegląd prasy -
Recesja puka do Polski
Polskę czeka w tym roku spadek PKB o 1,4 proc. Na wzrost gospodarczy przyjdzie poczekać do 2010 roku - podała Komisja Europejska (KE) w wiosennych prognozach gospodarczych.
Gospodarka -
Większość Izraelczyków za atakiem na Iran
Większość Izraelczyków opowiada się za atakiem na irańskie instalacje nuklearne – wynika z sondażu opublikowanego w dzienniku „Haarec”.
Przegląd prasy -
Iluzoryczne bogactwo Wall Street
Bogactwo, które stworzyła Wall Street w ciągu ostatniego dziesięciolecia, było częściowo „iluzją”, a jej znaczenie w przyszłości zmniejszy się – ocenił prezydent USA Barack Obama w wywiadzie dla „The New York...
Przegląd prasy -
CBA prześwietli Kurtykę?
Centralne Biuro Antykorupcyjne zbada sprawę domniemanego przyjmowania przez prezesa IPN korzyści osobistych w zamian za ujawnianie tajemnicy - dowiedział się nieoficjalnie "Wprost" w CBA.
Tylko u Nas -
Lily Allen muzą Karla Lagerfelda
Lily Allen została nową twarzą domu mody Chanel.
KulturaMuzyka -
The Cinematic Orchestra na Sacrum Profanum
Poza Aphex Twinem festiwal Sacrum Profanum uświetni grupa The Cinematic Orchestra.
KulturaMuzyka -
Madonna bez szans na adopcję
Madonnie najprawdopodobniej nie uda się adoptować Mercy James, 3-letniej dziewczynki z Malawi.
KulturaMuzyka -
WHO ogłosi pandemię grypy?
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prawdopodobnie ogłosi pandemię grypy A/H1N1 - powiedziała dyrektor generalna tej organizacji Margaret Chan w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu hiszpańskiego dziennika "El Pais".
Świat -
13 maja ważny etap w beatyfikacji Jana Pawła II
13 maja, w 28. rocznicę zamachu na Jana Pawła II, w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zbierze się komisja teologów, której zadaniem będzie analiza życia, dzieł i pism polskiego papieża - poinformowały źródła kościelne.
Świat -
WHO: 985 przypadków grypy A/H1N1, 26 zmarłych
Na świecie wykryto już 985 przypadków zachorowania na grypę A/H1N1, z czego 26 osób zmarło - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na swojej stronie internetowej.
Świat -
Wałęsa dostał honorarium za wystąpienie na zjeździe Libertasu
Były prezydent Lech Wałęsa powiedział, że przyjął honorarium za udział w międzynarodowym zjeździe partii Libertas w Rzymie, natomiast nie wziął nic za swoje wystąpienie na kongresie Europejskiej Partii Ludowej, bo - jak wyjaśnia -...
Kraj -
Berlusconi: żona powinna mnie przeprosić
Premier Silvio Berlusconi, który dowiedział się z mediów o tym, że jego żona Veronica Lario wystąpiła o rozwód, powiedział dwóm włoskim gazetom, że oczekuje od niej przeprosin.
Życie -
Większość Izraelczyków za atakiem na Iran
Większość Izraelczyków opowiada się za atakiem na irańskie instalacje nuklearne - wynika z sondażu opublikowanego w dzienniku "Haarec".
Świat -
Rozczarowanie prezydenturą Sarkozy
Blisko dwie trzecie Francuzów (65 proc.) deklaruje rozczarowanie prezydenturą Nicolasa Sarkozy'ego i uznaje jej bilans za "raczej negatywny", według sondażu TNS Sofres Logica, który będzie opublikowany w poniedziałkowym wydaniu...
Świat -
2009-05-04
Premier waha się, czy jechać na szczyt UE, CIA zawarło umowy z gabinetem Jerzego Buzka, BOR kupi nowe auto za 2 miliony zł, Polacy są coraz bardziej zamożni – o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Fiskus określi, kto jest konkubentem
Rodzice żyjący w konkubinacie i wychowujący wspólnie dziecko nie mogą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia PIT przewidzianego dla samotnych rodziców - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Pielgrzymki pod specjalnym nadzorem
Każda osoba pilnująca porządku na trasie przemarszu pielgrzymki powinna przejść 18-godzinne szkolenie w zakresie kierowania ruchem zakończone testem i egzaminem praktycznym. Pątników na to nie stać - pisze "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
Rząd ma sposób na dłużników
Już nie tylko firmy będą mogły grozić nierzetelnym wierzycielom wpisem do rejestru długów. Rząd chce, żeby mógł tego dokonać każdy, gdy ma problem z odzyskaniem pieniędzy w terminie, od kolegi czy nawet od potężnego dewelopera - pisze...
Przegląd prasy -
Polacy coraz bardziej zamożni
Pod względem zarobków Polska wypada w regionie Europy Środkowej i Wschodniej całkiem dobrze - ocenia "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Bruksela ma dość e-dyskryminacji
Komisja Europejska zaproponuje reformę rynku online - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Wejście do UE na czele listy osiągnięć
Najważniejszym osiągnięciem ostatnich 20 lat jest wejście naszego kraju do Unii Europejskiej. Tak uważa 52 proc. Polaków w sondażu "Rzeczpospolitej" na temat transformacji gospodarczej.
Przegląd prasy -
BOR kupi nowe pancerne auto
Pancerną limuzynę z najnowocześniejszym na świecie systemem zabezpieczeń kupi za 2 mln zł Biuro Ochrony Rządu - dowiedział się "Dziennik".
Przegląd prasy -
Tusk waha się, czy jechać na szczyt do Pragi
To ma być zwieńczenie najważniejszej inicjatywy rządu w polityce zagranicznej. Ale Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy weźmie udział w unijnym szczycie w czwartek w Pradze, na którym ma zostać zainaugurowany program Partnerstwa...
Przegląd prasy -
Resocjalizacja w Auschwitz
Terapię szokową szykuje osadzonym w małopolskich zakładach karnych Służba Więzienna. Będą - pod dozorem strażników - jeździć do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Lewica walczy z Eureko o PZU
Sekretarz partii Leszka Millera złożył pozew o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej PZU - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Umowy z CIA za rządów AWS
To za rządów AWS podpisano pierwsze dokumenty, które były podstawą do powstania na Mazurach bazy wywiadu USA - ustaliła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Fiskus określi, kto jest konkubentem
Rodzice żyjący w konkubinacie i wychowujący wspólnie dziecko nie mogą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia PIT przewidzianego dla samotnych rodziców - pisze "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Rząd ma sposób na dłużników
Już nie tylko firmy będą mogły grozić nierzetelnym wierzycielom wpisem do rejestru długów. Rząd chce, żeby mógł tego dokonać każdy, gdy ma problem z odzyskaniem pieniędzy w terminie, od kolegi czy nawet od potężnego dewelopera - pisze...
Gospodarka -
Polacy coraz bardziej zamożni
Pod względem zarobków Polska wypada w regionie Europy Środkowej i Wschodniej całkiem dobrze - ocenia "Puls Biznesu".
Gospodarka -
Umowy z CIA za rządów AWS
To za rządów AWS podpisano pierwsze dokumenty, które były podstawą do powstania na Mazurach bazy wywiadu USA - ustaliła "Rzeczpospolita".
Kraj -
Lewica walczy z Eureko o PZU
Sekretarz partii Leszka Millera złożył pozew o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej PZU - pisze "Rzeczpospolita".
Kraj -
Resocjalizacja w Auschwitz
Terapię szokową szykuje osadzonym w małopolskich zakładach karnych Służba Więzienna. Będą - pod dozorem strażników - jeździć do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Tusk waha się, czy jechać na szczyt do Pragi
To ma być zwieńczenie najważniejszej inicjatywy rządu w polityce zagranicznej. Ale Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy weźmie udział w unijnym szczycie w czwartek w Pradze, na którym ma zostać zainaugurowany program Partnerstwa...
Kraj