21 maja 2009
-
USA: rakiety Patriot będą w Polsce niezależnie od tarczy
Departament Stanu USA potwierdził, że bateria amerykańskich rakiet Patriot zostanie przekazana do Polski niezależnie od tego, czy znajdzie się tam baza obrony antyrakietowej przed rakietami dalekiego zasięgu.
Świat -
USA: Somalijczyk nie przyznał się do winy
Somalijski pirat Abdiwali Abdiqadir Musi, jeden z uczestników próby porwania amerykańskiego statku "Maersk Alabama", nie przyznał się do winy przed sądem w Nowym Jorku, gdzie postawiono mu 10 zarzutów, w tym piractwa i porwania.
Świat -
Komisja śledcza zakończyła przesłuchanie Kaczmarka
Komisja śledcza ds. nacisków zakończyła przesłuchanie byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.
Kraj -
Szef krakowskiej PO usunięty z partii
Dotychczasowy szef krakowskiej PO Paweł Sularz został usunięty z partii. Decyzję taką podjął zarząd krajowy Platformy.
Kraj -
Pawlak: niebawem formalne konsultacje ws. pakietu antykryzysowego
Minister pracy Jolanta Fedak w piątek lub w przyszłym tygodniu przekaże związkom zawodowym do formalnych konsultacji projekty ustaw składających się na pakiet antykryzysowy dot. relacji pracodawca-pracownik - zapowiedział wicepremier,...
Gospodarka -
Cheney krytykuje Obamę za plan zamknięcia Guantanamo
Były wiceprezydent USA Dick Cheney ostro skrytykował prezydenta Baracka Obamę za obietnicę zamknięcia więzienia w Guantanamo na Kubie, w którym przetrzymywani są podejrzani o terroryzm.
Świat -
Przeszukiwanie wraku kutra WŁA-127 - bez rezultatów
Trwa rozpoczęte we wtorek badanie wraku kutra rybackiego WŁA-127, który z pięcioma osobami na pokładzie zatonął 30 kwietnia u wybrzeży Bornholmu. Nurkowie już kilka razy schodzili pod wodę, mają jednak problem z dostaniem się do wnętrza...
Kraj -
Obama broni zamknięcia więzienia w Guantanamo
Prezydent USA Barack Obama podtrzymał swoją obietnicę zamknięcia więzienia w bazie Guantanamo na Kubie do stycznia przyszłego roku, mimo trudności z rozwiązaniem problemu co zrobić z przetrzymywanymi tam groźnymi terrorystami.
Świat -
Stan finansów Naftohazu grozi nowym kryzysem
Władze Rosji uważają, że sytuacja finansowa ukraińskiego państwowego przedsiębiorstwa paliwowego Naftohaz jest tak zła, że niewykluczony jest nowy kryzys gazowy w stosunkach z Ukrainą - podały media rosyjskie.
Gospodarka -
Spoty SLD o kryzysie, standardach europejskich i kłótni PO-PiS
Walka z kryzysem gospodarczym, standardy europejskie, takie jak refundacja in vitro i edukacja seksualna, a także kłótnie PO-PiS i rząd-prezydent - to tematy pięciu spotów wyborczych, które koalicja SLD-UP zamierza emitować w telewizji...
Kraj -
Komorowski: Patrioty w Polsce do końca roku
Amerykańskie rakiety Patriot, a także ok. 100 żołnierzy USA trafi do Polski jeszcze przed końcem tego roku, mimo zdecydowanego sprzeciwu Rosji - napisał "Financial Times", powołując się na wiceministra obrony narodowej Stanisława...
Kraj -
Prezydent wygłosi w piątek orędzie w Sejmie
Prezydent Lech Kaczyński wygłosi w Sejmie o godz. 10 rano orędzie. Prezydent zwrócił się o umożliwieniu mu tego do marszałka Sejmu.
Kraj -
"Jerozolima nigdy nie zostanie podzielona"
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Jerozolima pozostanie stolicą jego kraju i "nigdy nie zostanie podzielona".
Świat -
Drastyczny spadek liczby udzielonych kredytów mieszkaniowych
W pierwszym kwartale 2009 r. liczba udzielonych kredytów hipotecznych spadła o 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i o 34 proc. w zestawieniu z końcem 2008 r. - wynika z raportu Open Finance.
Gospodarka -
Opozycja: sytuacja w służbach zła, Cichocki: działania ws. szyfranta prawidłowe
Zatrudnienie na stanowisku szyfranta osoby z problemami osobistymi świadczy o złej sytuacji w służbach; służby zareagowały na zaginięcie szyfranta Służby Wywiadu Wojskowego za późno - uważają członkowie sejmowej komisji ds. służb...
Kraj -
Nieruchomości we "Wprost"
Już 1 czerwca ukaże się na rynku pierwsze wydanie „Otodom – Nieruchomości” dodatku do ogólnopolskiego tygodnika „Wprost”, poświęconego tej branży.
Tylko u Nas -
Łukaszenka: potrzebujemy takiego KGB jak za czasów ZSRR
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka uważa, że rola i znaczenie organów bezpieczeństwa państwa powinny być na Białorusi takie, jak były w okresie ich świetności w czasach ZSRR.
Świat -
Serbia: zamachowiec w siedzibie prezydenta
Serbska policja poinformowała, że po kilku godzinach rozbroiła mężczyznę, który z dwoma granatami ręcznymi wdarł się do siedziby prezydenta kraju w Belgradzie, grożąc ich zdetonowaniem.
Świat -
Uroczystości 4 czerwca z udziałem Merkel i Tymoszenko
4 czerwca w krakowskich uroczystościach 20. rocznicy upadku komunizmu udział wezmą m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz szefowa ukraińskiego rządu Julia Tymoszenko - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.
Kraj -
Spotkanie szefów dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej i Szwecji
Współpraca konsularna oraz bezpieczeństwo energetyczne to jedne z tematów spotkania w Warszawie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Szwecji.
Kraj -
Zwolnienia grupowe w Poczcie Polskiej
Poczta Polska do lipca zwolni 2 tysiące osób - poinformował na konferencji prasowej dyrektor generalny Poczty Polskiej Andrzej Polakowski. Według niego nie będą to ostatnie zwolnienia grupowe w tym roku.
Gospodarka -
PiS myśli o wykorzystaniu "orędzia Tuska o cudzie"
PiS rozważa wykorzystanie w kampanii do Parlamentu Europejskiego jeszcze jednego spotu Platformy, w którym Donald Tusk występuje w otoczeniu rodziny – dowiedział się „Wprost”. – To niemal orędzie. Tusk jest w nim...
Tylko u Nas -
Prezydent zadowolony z orzeczenia TK
Prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że jest zadowolony z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. sporu kompetencyjnego między nim a premierem o reprezentowanie Polski na szczytach UE. Po wyroku TK nie milkną komentarze.
Kraj -
"Der Spiegel" o polskiej irytacji artykułem o Holokauście
Polskie media i politycy zarzucają Niemcom próbę relatywizacji niemieckiej winy za zbrodnie nazistowskie - pisze tygodnik "Der Spiegel" w swoim internetowym wydaniu.
Świat -
Rosja odpowie Iskanderami na Patrioty w Polsce?
Przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego powiedział, że Rosja może rozmieścić rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim w razie postępu planów zainstalowania w Polsce amerykańskich rakiet Patriot.
Świat -
Chorwacja żąda wznowienia negocjacji akcesyjnych z UE
Chorwacja zażądała wznowienia negocjacji akcesyjnych z UE. Rozmowy Zagrzebia z Brukselą zostały zablokowane przez Słowenię z powodu braku postępu w rozstrzyganiu sporu granicznego z Chorwacją.
Świat -
Mojzesowicz zaprzecza, by chciał wstąpić do PO
B. polityk PiS Wojciech Mojzesowicz (niezrz.) zaprzecza doniesieniom, jakoby chciał wstąpić do PO. "Nie będę się zapisywał do żadnej partii, mam już dosyć" - mówi. Jednak, według źródeł PAP w Platformie, Mojzesowicz sonduje możliwość...
Kraj -
Sikorski o umieszczeniu w Polsce rakiet Patriot
Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że część umowy z USA dotycząca umieszczenia w Polsce rakiet Patriot, ma być zrealizowana niezależnie od decyzji w sprawie tarczy antyrakietowej.
Kraj -
Magna faworytem GM do przejęcia Opla
Koncern motoryzacyjny General Motors preferuje kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna International jako przyszłego inwestora dla niemieckiej spółki Opel - poinformował tygodnik "Der Spiegel" na swoich stronach internetowych.
Gospodarka -
Ogłoszono nominowanych do Nike
Ogłoszono tytuły dwudziestu książek nominowanych do 13 edycji Literackiej Nagrody Nike. Wśród nominacji tym roku wyraźnie widać pokoleniową zmianę na scenie polskiej literatury - dominują utwory pisarzy młodszego pokolenia.
Życie -
Merkel o polskich obawach dotyczących Rosji
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że za ważne zadanie uważa wysiłki na rzecz uspokojenia obaw Polski dotyczących stosunków Niemiec z Rosją.
Świat -
Kwaśniewski: Wałęsa popełnia błąd
Aleksander Kwaśniewski uważa, że Lech Wałęsa popełnia błąd uczestnicząc w kongresach partii Libertas.
Kraj -
"Prezydent musi rozstrzygać, czy swoją obecnością pomoże na szczytach"
Prezydent musi sam w swoim sumieniu rozstrzygać, czy jego obecność jest "wartością dodaną" na szczytach unijnych - tak szef MSZ Radosław Sikorski odniósł się do środowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. sporu kompetencyjnego...
Kraj -
PiS chce wykorzystać spot PO z 2007 roku
PiS chce w kampanii przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego wykorzystać spot wyborczy PO z 2007 roku. Szef kampanii wyborczej Platformy Grzegorz Dolniak, do którego politycy PiS zwrócili się o udostępnienie reklamówki,...
Kraj -
Gorbaczow za wyniesieniem Jana Pawła II na ołtarze
Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow wyznał, że pragnie, aby papież Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze.
Świat -
"Rosja i USA nie mogą sobie pozwolić na kolejny falstart"
Rosja i USA nie mogą sobie więcej pozwolić na falstart w swych stosunkach - uważa rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w artykule opublikowanym na stronie internetowej MSZ Rosji.
Świat -
Tomasz S.: to pensjonat, a nie dom seniora
Były pracownik łódzkiego pogotowia Tomasz S., zamieszany przed laty w tzw. aferę łowców skór, zaprzecza, że chce prowadzić dom seniora. To pensjonat, a nie dom seniora, a ocenę moralną pozostawmy ludziom - powiedział.
Kraj -
Pierwszy więzień Guantanamo przed cywilnym sądem
Ahmed Ghailani, oskarżony o organizację zamachu na ambasady USA w Kenii i Tanzanii w 1998 r., będzie pierwszym więźniem Guantanamo sądzonym przed amerykańskim sądem cywilnym - podał Departament Sprawiedliwości USA.
Świat -
Miedwiediew liczy na poprawę stosunków z UE
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził w czwartek nadzieję, że rozpoczęty tego dnia szczyt Rosja-Unia Europejska w Chabarowsku na dalekim wschodzie Rosji przyczyni się do poprawy dwustronnych stosunków.
Świat -
PiS chce szybkiego wprowadzenia ustawy dot. opcji
Prawo i Sprawiedliwość wezwało koalicję rządzącą do przyspieszenia prac nad ustawą ułatwiającą przedsiębiorcom, borykającym się z problemem opcji walutowych, dochodzenie swoich racji w sądzie.
Kraj -
Państwo nie utraci kontroli nad PKO BP
Nawet jeżeli dojdzie do podwyższenia kapitału z udziałem inwestorów prywatnych, państwo nie utraci pakietu kontrolnego PKO BP. Prywatyzacja giełdy zakładana jest do końca roku - powiedziała w Sejmie wiceminister skarbu Joanna Schmid.
Gospodarka -
Cimoszewicz ma poparcie Włoch
Na spotkaniu z kandydatem na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy Włodzimierzem Cimoszewiczem wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica zapewnił go o poparciu dla niego ze strony włoskiego rządu - poinformowała...
Świat -
Komisja Śledcza żąda akt śledztwa dot. Blidy
Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy wystąpiła do warszawskiej prokuratury o przekazanie akt śledztwa dotyczącego m.in. okoliczności sporządzenia postanowienia o wszczęciu śledztwa wobec byłej posłanki SLD -...
Kraj -
Kiedy poznamy stoczniowego inwestora?
Pełna informacja dotycząca inwestora stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz jego zamierzeń zostanie przedstawiona w najbliższych dniach - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
Gospodarka -
Gorbaczow: Rosja potrzebuje demokratyzacji
Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow uważa, że w Rosji niezbędna jest poważna reforma systemu wyborczego, który w ostatnich latach w znacznym stopniu utracił charakter demokratyczny.
Świat -
21 maja 2009
Czym znowu zaskakuje Lech Wałęsa, ilu amerykańskich żołnierzy będzie stacjonować w Polsce, co wstrząsnęło irlandzkim społeczeństwem, dlaczego Arnold wypada z politycznej gry – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Bank Światowy: Europa Wschodnia w recesji
Kraje EU10 są w recesji, aktywność gospodarcza tego regionu może spaść w tym roku o 3 procent, a w przyszłym roku osiągnie stagnację; w 2010 roku może być w regionie aż 5 mln osób bez pracy - wynika z najnowszego raportu Banku Światowego.
Gospodarka -
Premier Bułgarii walczy o znajomych na Facebooku
Sergiej Staniszew zaprezentował wczoraj swoją nową stronę internetową. Pochwalił się także, że ma 340 fanów na Facebooku, czytamy w bułgarskiej gazecie „Novinar”
Przegląd prasy -
Białoruskie żubry nie dostaną paszportów
Z powodu kryzysu gospodarczego nie zostanie zrealizowany program wydawania paszportów genetycznych białoruskim żubrom – poinformowała „Biełoruskaja Diełowaja Gazeta”.
Przegląd prasy -
Sidła białoruskich seks-szpiegów
Brytyjscy wojskowi pełniący służbę zagranicą mogą trafić w seksualne sidła szpiegów. Wśród krajów, w których czyha szczególne niebezpieczeństwo znajduje się Białoruś – podała „Biełoruskaja Diełowaja Gazeta”.
Przegląd prasy -
Koniec kariery politycznej Schwarzeneggera?
Zdecydowana klęska, zadana przez kalifornijski elektorat w referendum dotyczącym budżetu, stawia Arnolda Schwarzeneggera przed możliwym końcem politycznej kariery – informuje „The Times”.
Przegląd prasy -
Niemcy ze wschodu i zachodu oddalają się od siebie
20 lat po upadku muru berlińskiego kanclerz Niemiec Angela Merkel ocenia, że proces zjednoczenia Niemiec wciąż nie został zakończony. Potwierdza to również przeprowadzona niedawno ankieta, z której wynika, że różnice w mentalności na...
Przegląd prasy -
Putin wspiera bezrobotnych
Premier Rosji, Władimir Putin, podpisał postanowienie o zwiększeniu sumy na pomoc finansową dla Rosjan, którzy stracili pracę i chcą rozkręcić własny interes – podaje „Lenta”.
Przegląd prasy -
Miedwiediew nie ufa urzędnikom
Prezydent Rosji, Dimitrij Miedwiediew, oświadczył, że rosyjskie władze muszą opracować mechanizm sprawdzania autentyczności zeznań majątkowych urzędników, działaczy państwowych i osób zarządzających przedsiębiorstwami państwowymi –...
Przegląd prasy -
Polski bohater Lech Wałęsa flirtuje z eurosceptykami
O Lechu Wałęsie znów zrobiło się głośno. Jego niedawne wystąpienia na konwencjach antyeuropejskiego ugrupowania Libertas zaskoczyły wszystkich. Motywów jego postępowania do końca nie rozumieją nawet sami eurosceptycy, donosi „Die...
Przegląd prasy -
Koniec fali imigracji
Wszystko wskazuje na to, że największa fala imigracji w historii Wielkiej Brytanii dobiega końca. „The Times” komentuje opublikowany wczoraj raport, oceniający napływ i odpływ pracowników.
Przegląd prasy -
Co siódmy uwolniony z Guantanamo wraca do terroryzmu
Z niepublikowanego dotąd raportu Pentagonu wynika, że co siódmy z ponad 530 byłych więźniów Guantanamo wraca do działalności terrorystycznej lub współpracuje z bojownikami – podaje „New York Times”.
Przegląd prasy -
Irlandia w szoku
Irlandią wstrząsnął raport podsumowujący działalność katolickich szkół i sierocińców w latach 1937 – 1978. Raport, skupiający się na przypadkach maltretowania dzieci przez przełożonych, wykazał ogromną skalę procederu oraz brak...
Przegląd prasy -
Silne spadki PKB u Tygrysów Wschodu
Rządy Singapuru i Tajwanu podały w czwartek, że światowy kryzys gospodarczy i związane z nim ograniczenie eksportu spowodowały silny spadek wartości produktu krajowego brutto (PKB) w pierwszym kwartale obecnego roku.
Gospodarka -
Rakiety Patriot trafią do Polski do końca roku
Amerykańskie rakiety Patriot, a także ok. 100 żołnierzy USA trafi do Polski jeszcze przed końcem tego roku, mimo zdecydowanego sprzeciwu Rosji – powiedział dziennikowi „Financial Times” wiceminister obrony narodowej...
Przegląd prasy -
Niefotogeniczny okrągły stół
Zapomniane doświadczenie sprzed 20 lat w Polsce to lekcja dla wszystkich nowych demokracji, pisze brytyjski historyk Timothy Garton Ash o obradach Okrągłego Stołu na łamach „Guardiana”.
Przegląd prasy -
Prawo jazdy na quady
Projekt Ministerstwa Infrastruktury przewiduje obowiązek rejestracji quadów oraz wprowadza nową kategorię prawa jazdy uprawniającą do ich prowadzenia - poinformował w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień.
Kraj -
Tymoszenko: wybierzemy prezydenta
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko potwierdziła w czwartek, że jej ugrupowanie weźmie udział w nadchodzących wyborach prezydenta państwa. Szefowa rządu oczekuje, że do wyborów dojdzie w ciągu najbliższych siedmiu miesięcy.
Świat -
ZNP chce zmiany wynagrodzeń za matury
Zasady wynagrodzenia nauczycieli za pracę przy ustnych maturach są złe, krzywdzące dla nauczycieli - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego, który zaapelował w czwartek do resortu edukacji o ich zmianę.
KrajEdukacja -
Zmarł Jerzy Zubrzycki, ojcec polityki wielokulturowości w Australii
Polski intelektualista nazywany "ojcem polityki wielokulturowości w Australii" Jerzy Zubrzycki zmarł w wieku 89 lat - poinformowało w czwartek radio australijskie.
Życie -
Milionerzy z przypadku
Nowozelandzka policja szuka pary, która zaginęła, gdy na skutek bankowej pomyłki na jej konto trafiło 10 mln nowozelandzkich dolarów (ponad 4 mln euro) - podała BBC. O pomoc poproszono Interpol.
Życie -
Komorowski: projekt ustawy kompetencyjnej nie jest już aktualny
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że w obliczu werdyktu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sporu kompetencyjnego między prezydentem a rządem, zaproponowany przez niego projekt ustawy kompetencyjnej "traci na aktualności".
Kraj -
Eutanazja w Korei Południowej
Sąd Najwyższy Korei Południowej podjął w czwartek precedensową decyzję, uznając prawo do odłączenia aparatury utrzymującej życie u pacjentki, pozostającej w stanie wegetatywnym.
Świat -
Wielka Brytania: w efekcie strajków lokalnych pracowników Polacy tracą pracę
Dziki strajk ok. 200 pracowników terminalu gazowego w South Hook w Milford Haven w Walii bliski jest zakończenia, gdyż kierownictwo zgodziło się zastąpić ok. 40 polskich specjalistów miejscowymi pracownikami.
Gospodarka -
Krwawe zamachy w Bagdadzie
Bagdadem wstrząsnęła seria ataków terrorystycznych. Jej celem była milicja sunnicka i amerykańscy żołnierze.
Świat -
Nowak: w świetle wyroku TK to premier jest szefem delegacji na RE
Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak uważa, że - zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sporu kompetencyjnego - to premier jest szefem delegacji na posiedzeniach Rady Europejskiej.
Kraj -
Chiny: manifestacja przeciw brualności policji
Blisko tysiąc mieszkańców miasta Huining w północno-zachodnich Chinach wzięło udział w ostrym proteście po doniesieniach o pobicu nastolatka przez policję - poinformowały chińskie media państwowe.
Świat -
Gruzja: strzelanina ze zbuntowanymi oficerami
W czasie próby zatrzymania przez gruzińską policję zginął rano jeden z głównych organizatorów wojskowego buntu z początku maja - podano w Tbilisi.
Świat -
Ropa po 61 dolarów za baryłkę
Ropa naftowa tanieje w czwartek na giełdzie w Nowym Jorku, po trzech sesjach wzrostu cen, w reakcji na komentarz Fed po posiedzeniu 29 kwietnia - podają maklerzy.
Gospodarka -
Córka Palin przestrzega przed seksem
Niezamężna córka byłej konserwatywnej kandydatki na wiceprezydenta USA i gubernator Alaski Sary Palin - Bristol, która w wieku 17 lat została matką, ostrzegła nastolatki przed seksem.
Życie -
Gwarancje dla firm latem?
Kiedy ruszą poręczenia dla firm? We wtorek rząd przyjął zasady, według których państwowy bank BGK będzie udzielał firmom gwarancji kredytowych. A dziś w Dzienniku Ustaw ma się ukazać rozporządzenie w sprawie podobnych poręczeń z kasy...
Przegląd prasy -
Szef wywiadu krył aferę?
Czy pułkownik Radosław Kujawa, szef wojskowego wywiadu, tuszował sprawę zaginięcia szyfranta Stefana Zielonki? Z ustaleń gazety "Dziennik" wynika, że tak właśnie było.
Przegląd prasy -
Ciągle syndrom piaskownicy
Z prof. Andrzejem Stelmachem, politologiem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozmawia Krzysztof Lubczyński z "Trybuny".
Przegląd prasy -
Publiczny homosponsoring
Władze Warszawy lekką ręką przekazały Kampanii Przeciw Homofobii prawie 133 tys. zł na informację i edukację w zakresie profilaktyki HIV/AIDS w związkach męsko- męskich - wytyka "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Trzy spółki chemiczne razem pod młotek
Jeśli ktoś chce kupić trzy spółki chemiczne, powinien zwrócić się do Ciechu. To on będzie rozdawał karty - ujawnia "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Kryzys omija księgarnie
Polacy kupili w ubiegłym roku ponad 147 mln książek za niemal 3 mld zł. To o 12,4 proc. więcej niż w 2007 r. - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". Był to rekordowy rok dla branży.
Przegląd prasy -
Fiskus potwierdza zwolnienie z PIT dla polis inwestycyjnych
Obecnie nie są prowadzone prace legislacyjne mające na celu opodatkowanie finansowych produktów inwestycyjnych w formie ubezpieczeń na życie - poinformowało "Gazetę Prawną" Ministerstwo Finansów.
Przegląd prasy -
Nie ma chętnych do szkół policealnych
"Najbliższe miesiące zweryfikują sytuację szkół policealnych" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Marek Łazicki, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Trzebini, w ramach którego działa publiczna szkoła policealna.
Przegląd prasy -
2009-05-21
Kiedy ruszą poręczenie dla firm, czy szef wywiadu krył aferę dotyczącą zaginionego szyfranta, czy władze Warszawy uprawiają homosponsoring, jak kryzys wpłynął na sprzedaż książek w Polsce - o tym pisze czwartkowa prasa.
Przegląd prasy -
Japonia: epidemia grypy A/H1N1 postępuje
Liczba osób, zarażonych wirusem nowej grypy A/H1N1 wzrosła w Japonii w środę do 267 osób - podaje w czwartek rano japońska agencja Kyodo. Pierwsze dwa przypadki zanotowano w Tokio.
Świat -
Udaremniono zamachy w Nowym Jorku
Amerykańskie władze aresztowały w środę wieczorem cztery osoby planujące zamach bombowy na synagogę w Nowym Jorku i strącenie samolotów wojskowych za pomocą przenośnych pocisków rakietowych FIM-92 Stinger.
Świat -
Libertas próbuje wygryźć PiS z Radia Maryja
Czy PiS straci poparcie ojca Tadeusza Rydzyka? Jedno jest pewne. Declan Ganley robi wszystko, żeby miejsce partii Jarosława Kaczyńskiego w Radiu Maryja zajął Libertas. W tym celu dwa tygodnie temu potajemnie spotkał się z bp....
Tylko u Nas