Polityk został zapytany przez redakcję „Wprost” o niedawne skandale, w których główne role odegrali księża. Wśród kontrowersyjnych sytuacji wymieniliśmy między innymi obecność proboszcza jednej ze śląskich parafii na aplikacji randkowej (profil odkryli parafianie, którzy powiadomili biskupa), agresywnego księdza próbującego kopnąć psa podczas kolędy (nagranie duchownego w styczniu wywołało poruszenie wśród opinii publicznej).
– Każdy jest grzesznikiem, ksiądz również grzeszy – rozpoczął swoją wypowiedź poseł Janusz Kowalski.
Polityk wyznał, że jest szczególnie uwrażliwiony na kwestie molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych. Jego zdaniem takie czyny powinny być szybko karane bezwzględnym pozbawieniem wolności.
– Każdy duchowny, który popełnia zbrodnie przeciwko dziecku, powinien być natychmiast zamknięty do więzienia – powiedział Janusz Kowalski. Poseł zwrócił uwagę, że przestrzeganie polskiego prawa obowiązuje każdego.
Janusz Kowalski: 99 procent księży to polscy patrioci
W dalszej części wypowiedzi polityk pochlebnie wypowiedział się o większości polskich duchownych, którzy jego zdaniem reprezentują wartości patriotyczne.
– 99 procent polskich księży to polscy patrioci, którzy są zaangażowani w sprawy wychowania dzieci, wychowania nowych pokoleń, młodych Polaków – powiedział poseł. Zdaniem polityka działalność duchownych jest szczególnie istotna w małych miejscowościach oraz na wsiach.
– Robią fenomenalną pracę – przekazał polityk.
Na zakończenie wywiadu Janusz Kowalski nawiązał do postaci papieża Polaka i wskazał, co katolik powinien zrobić w momencie zejścia na złą ścieżkę. – Jan Paweł II, nasz papież, sam mówił i określał siebie jako osobę, która grzeszy. Trzeba się wyspowiadać i prosić Pana Boga o przebaczenie – zakończył poseł.
Czytaj też:
Znany polski duchowny nie żyje. Będzie pochowany na MadagaskarzeCzytaj też:
Wbrew woli papieża ksiądz odprawiał zakazane msze. Nie wiadomo, co się stało z pieniędzmi