Gdyby wybory odbyły się teraz, Platforma Obywatelska mogłaby uzyskać poparcie na poziomie 20 proc., Nowoczesna w badaniu uzyskała 11 proc. a Kukiz’15 jedynie 9 procent. Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe.
W badaniu IPSOS PiS zanotował wzrost poparcia na poziomie 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednimi wynikami. W przypadku PO poparcie zmalało o 4 pkt. proc. co pozwoliło na uzyskanie poparcia sięgającego 20 proc. Gorzej wypadł także Kukiz’15, którego poparcie zmniejszyło się o 2 pkt. procentowe. Lepszy wynik osiągnęła za to Nowoczesna, która uzyskała o 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.
Partie poza Sejmem
Niezmiennie z poprzednimi wynikami sondaży, poza Sejmem wylądowało Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc. poparcia), choć poprawiło swój wynik o 1 pkt. proc. Wśród partii, które mogą liczyć na subwencje, jednak nie na miejsce na sali sejmowej, znalazło się SLD – 3 proc. (mniej o 2 pkt. proc.) i Partia Wolność – 3 proc. (poprawa o 2 pkt. proc.). Partia Razem mogłaby liczyć jedynie na 2 proc. poparcie, podobny wynik osiągnęła w poprzednim badaniu.
Według sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, jedynie 1 proc. ankietowanych wybrałoby inną partię. Dokładnie 8 proc. nie miało zdania jeżeli chodzi o wybór partii w przypadku wyborów do Sejmu. Ankieta wśród potencjalnych wyborców została przeprowadzona metodą CATI na próbie 1006 dorosłych Polaków.