– Chcemy głosować za czymś, a nie przeciwko komuś. To jest właśnie ten czas. Czas nowej generacji i regeneracji. Jesteśmy dialogiem, a kłótnie zostawiamy za sobą – mówił w niedzielę Robert Biedroń podczas konwencji założycielskiej swojej partii. – Patriotyzm to odpowiedzialność za wszystkich. Wszystkich, którzy czują się Polkami i Polakami. Człowiek. Wspólnota. Państwo, któremu ufam. To trzy fundamenty naszego programu – dodawał.
Postulaty Biedronia
Wśród zaprezentowanych w trakcie konwencji kluczowych kwestii, którymi chce zająć się partia Wiosna, znalazły się m.in. likwidacja do 2035 roku kopalni węgla, walka ze smogiem, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, zapewnienie równych praw kobietom, w tym prawa do przerywania ciąży i dostępu do lekarzy specjalistów, likwidacja Rady Mediów Narodowych, likwidacja KRRiT, zmiany w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora, jawność wynagrodzeń w sektorze publicznym, wzrost płacy minimalnej i renegocjacja konkordatu ze Stolicą Apostolską. – Polska musi w końcu stać się państwem świeckim i suwerennym – tłumaczył Biedroń. – Każdy: także polityk i ksiądz musi być w Polsce równy wobec prawa – dodał.
Komentarze
„Cześć postulatów to delikatnie mówiąc rozdawnictwo, ale Robert Biedroń zdecydowanie ma swój elektorat i jest dobrym mówcą” – skomentowała Joanna Miziołek z tygodnika „Wprost”. „Robert Biedroń mówi, że czas skończyć z nienawiścią w Polsce. I kolejne 10 minut szczuje na Kościół i księży” – komentował Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”. Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej” zauważył, że największy aplauz wzbudziły propozycje dotyczące rozdziału państwa od Kościoła.
twittertwittertwittertwittertwittertwittertwittertwitterCzytaj też:
Rzecznik PiS o konwencji Biedronia: Bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta