28 maja ma odbyć się walka Artura Szpilki zmierzy się z Łukaszem Różańskim. Organizatorzy gali Knockout Boxing Night 15 zamierzają tego samego wieczoru dać szansę amatorom, by wystąpili przed walką wieczoru.
„Łatwo dzisiaj zadebiutować w MMA, pytanie czy znajdą się influencerzy gotowi skrzyżować rękawice na największej gali boksu w 2021 roku?!” – pisali w połowie kwietnia na Twitterze zachęcając do walki Krzysztofa Bosaka. Sparing ze Szpilką ma już na koncie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Mejza: Dam sobie obić poselską buzię
W twitterowej wymianie zdań głos zabrał również niezrzeszony poseł Łukasz Mejza. „ Artur, a może pokazowa walka z Tobą? Cały dochód na schronisko w Zielonej Górze lub Dom Dziecka w Gubinie! Oprócz bycia wielkim sportowcem, masz, Bracie, jeszcze większe serce! Zróbmy to! Za hajs na taki cel dam sobie obić poselską buzię przez Szpilę!” – zaproponował.
„Artur Szpilka, robimy to? Nawet Twój „ulubieniec”, kolega Michalczewski, zawalczył kiedyś charytatywnie. Pokaż, że masz większe serce od niego! Dzieciaki i Zwierzaki się ucieszą!” – zachęcał w kolejnym wpisie Mejza.
Mejza: Mam umiejętności mniejsze od Szpilki, ale większe od Marcinkiewicza
Najwyraźniej propozycja nie została przyjęta, bo Mejza powtórzył ją w czwartek 6 maja na antenie TVP Info, kilka dni po tym jak stał się rozpoznawalny przez szersze grono Polaków za sprawą swojej ostrej wypowiedzi w trakcie debaty nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy.
– Dam sobie obić poselską buzię za 100 tysięcy na dom dziecka w moim rodzinnym powiecie krośnieńskim lub schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze – mówił.
– Nie ma najmniejszego problemu – zapewniał Mejza w rozmowie. – Mogę walczyć nawet z Arturem Szpilką. Zdaje sobie sprawę z moich umiejetnosci, które są dużo mniejsze niż Artura Szpilki, ale dużo większe niż Kazimierza Marcinkiewicza – dodał, nawiązując do walki byłego premiera, która została zapowiedziana na 2 czerwca.
Kim jest poseł Łukasz Mejza?
Łukasz Mejza to jeden z najmłodszych posłów w Sejmie – rocznik 1991. Swoje pierwsze kroki w polityce stawiał już jednak w 2014 roku, kiedy to uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Lubuskiego z listy organizowanego przez Wadima Tyszkiewicza komitetu.
W wyborach prezydenckich 2015 popierał Pawła Kukiza, z którym związał swoje dalsze losy. W wyborach parlamentarnych 2019 roku dołączył do Koalicji Polskiej, startując z ostatniego miejsca listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Otrzymał wówczas drugi wynik na liście. Po śmierci Jolanty Fedak objął zwolniony mandat poselski. 16 marca 2021 złożył ślubowanie, zostając jednak posłem niezrzeszonym.
Czytaj też:
Szpilka stracił cierpliwość do Zbigniewa Bońka. „Pisze pan głupoty, aż mnie k***a ręka świerzbi”