Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35 proc. respondentów. W porównaniu do poprzedniego badania partia Jarosława Kaczyńskiego poprawiła swoje notowanie o około 2 pkt proc. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska. Partia, która po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki, zaczęła zyskiwać poparcie, utrzymuje ten pozytywny dla niej trend. Obecnie PO może liczyć na głosy 25,7 proc. wyborców.
PSL pod progiem
Ostatnie miejsce sondażowego podium zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10,1 proc. Nowo powstałej formacji depcze po piętach Lewica, która notuje wzrost poparcia o ponad 2 pkt proc. do poziomu 9,3 proc. Stawkę ugrupowań, które mogą liczyć na miejsca w Sejmie, zamyka Konfederacja z wynikiem 6,4 pkt proc.
Rezultat poniżej progu wyborczego notuje PSL-Koalicja Polska. Na formację prowadzoną przez Władysława Kosiniaka-Kamysza chce głosować 4 proc. wyborców. Niezdecydowanych jest 9,2 proc. respondentów.
Ile osób chce głosować?
Gdyby wybory odbywały się w miniony weekend, wzięłoby w nich udział około 54 proc. badanych. Zdecydowaną chęć udziału w wyborach deklaruje 35,7 proc. ankietowanych. 18,1 proc. twierdzi, że „raczej” poszłoby głosować.
Czytaj też:
Czy Polacy przyjęliby pod swój dach uchodźcę? Sondaż „Wprost” dał interesujące wyniki