30 września Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, w którym wspomniał o „wieprzach”, „kaczorze”, „krowie” i „kotach”. „Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów” – napisał lider PO. W dalszej części Donald Tusk zaznaczył, że „wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe”.
Co miał na myśli Donald Tusk?
Internauci dopatrzyli się we wpisie lidera PO nawiązania do konferencji Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego poświęconej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Podczas briefingu pokazano zdjęcia z telefonów migrantów m.in. o charakterze pedofilskim i zoofilskim, a także brutalne egzekucje
Kownacki krytykuje Tuska
W ostrych słowach wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej skomentował Bartosz Kownacki. Były wiceminister obrony narodowej określił Donalda Tuska mianem tłuściutkiego wieprza. Jest w polskiej polityce taki, co chciał być białym koniem, a okazał się tłuściutkim wieprzem upasionym na brukselskiej paszy. Ciekawe kiedy teściowa przerobi go na siekane kotlety? - napisał na swoim profilu na Twitterze.
O co chodzi z teściową Tuska?
Przypomnijmy, że podczas czatu z internautami lider PO odnosił się do obecności Borysa Budki, Tomasza Siemoniaka i Sławomira Neumanna na urodzinach Roberta Mazurka, gdzie byli też politycy PiS. Dość nieoczekiwanie Donald Tusk wspomniał o wiadomościach od swojej teściowej. – Dostałem wiadomość od mojej teściowej. Mamo, mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że przeczytam naszą prywatną korespondencję. Ale ona dużo mówi o emocjach związanych z tą sprawą – powiedział były szef Rady Europejskiej.
W odpowiedzi na niedzielny tweet Tuska w sieci zaroiło się od dalszych żartów i komentarzy. Anna-Maria Żukowska z Lewicy nazwała ją „Kadrową Platformy”, od której zależy los prezydium PO. „PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy” – żartował w odpowiedzi Donald Tusk.
Czytaj też:
Na urodzinach Lecha Wałęsy zabrakło jednej, ważnej osoby. „Udało nam się potwierdzić”