Przed objęciem nowej funkcji w Parlamencie Europejskim, Patrycja Kotecka Ziobro pracowała jako dyrektor marketingu oraz członek zarządu w towarzystwie ubezpieczeniowym Link4, należącym do PZU, które z kolei pozostaje pod kontrolą państwa.Z zasiadania w zarządzie Link4 żona Ziobry zdecydowała w lutym ubiegłego roku.
Żona Zbigniewa Ziobry z pracą w PE
Jak tłumaczyła wówczas Kotecka-Ziobro, owe przyczyny osobiste to chęć skończenia doktoratu oraz skupienia się na pracy naukowej. Takie argumenty przedstawiał portal wgospodarce.pl. Przerwa w karierze nie potrwała długo, bo przed żoną byłego ministra sprawiedliwości otworzyły się nowe możliwości.
Kotecka-Ziobro pracuje teraz w Parlamencie Europejskim, w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. To stronnictwo, do którego należy zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry. Zadaniem nowej pracownicy będzie doradzanie europosłom frakcji w zakresie politycznych kampanii internetowych.
Co Kotecka-Ziobro robiła w Link4?
Patrycja Kotecka do firmy ubezpieczeniowej Link4 trafiła w marcu 2016 roku. Żona Zbigniewa Ziobry sprawowała funkcję dyrektora marketingu i sprzedaży on-line. Do jej zadań należało także koordynowanie projektów CSR, a więc związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.
„Pod kierownictwem Patrycji Koteckiej wprowadzono rozwiązania marketingowe, które spowodowały przyrost klientów o ponad pół miliona, a przypis składki wzrósł z 460 mln do ponad miliarda złotych” – chwaliła się spółka w oficjalnych komunikatach prasowych.
Po blisko czterech latach pracy w spółce należącej do kontrolowanego przez Skarb Państwa PZU, Patrycja Kotecka doczekała się awansu. W marcu 202 roku została powołana do zarządu spółki. Ruch ten tłumaczono jako „wzmocnienie kompetencji marketingowych w teamie zarządzającym”. Media obiegła wówczas informacja, że pomimo awansu — na prośbę samej Patrycji Koteckiej — jej wynagrodzenie pozostanie bez zmian.
Czytaj też:
Kuzyn Kaczyńskiego straci pracę w TVP. Zdążył zarobić krocieCzytaj też:
„Rozliczenie rządów Zjednoczonej Prawicy” w umowie koalicyjnej. Ta część ma trzy punkty