Na stronie internetowej www.mobidat.pl można sprawdzić, czy urząd skarbowy, komisariat policji, ale też teatr, sklep czy salon fryzjerski jest dostępny dla niepełnosprawnych. Na razie można tam znaleźć miejsca ze Śródmieścia, ale docelowo projekt obejmie całe miasto.
Na stronie są teraz opisy 94 miejsc. Do końca października będzie kolejne 300. W opisach są szczegółowe informacje, które mają ułatwić niepełnosprawnym poruszanie się i poinformować ich o ewentualnych przeszkodach.
"To nie jest projekt, który ma wytykać błędy. Ale z drugiej strony jak coś jest nie tak, to zamieszczenie takich informacji działa mobilizująco. My dowiedzieliśmy się, że drzwi w naszym urzędzie otwierają się zbyt ciężko i na przykład osoby ze stwardnieniem rozsianym nie dają rady ich otworzyć" - mówi na łamach gazety wiceburmistrz Śródmieścia Katarzyna Osowiecka.
Projekt "Mobidat. Niepełnosprawnik po Warszawie" realizuje Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Fundacja na Rzecz Transportowych Usług Specjalistycznych dla Niepełnosprawnych TUS oraz niemieckie stowarzyszenie Albatros.