Finał Pucharu Króla. Athletic Bilbao i Barcelona powalczą o kolejne trofeum

Finał Pucharu Króla. Athletic Bilbao i Barcelona powalczą o kolejne trofeum

Lionel Messi otoczony przez zawodników Athleticu Bilbao
Lionel Messi otoczony przez zawodników Athleticu Bilbao Źródło: Newspix.pl / ZUMA
W sobotę 17 kwietnia wieczorem Estadio de La Cartuja w Sewilli będzie sceną dla Barcelony i Athleticu Bilbao, walczących o Puchar Króla. Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie w finale Superpucharu Hiszpanii, wtedy górą był Athletic.

Athletic Bilbao po raz drugi z rzędu znalazł się w finale Copa del Rey. Rok temu nie udało im się wygrać, ich pogromcą okazał się wtedy Real Sociedad. – Wiemy, że rok temu w finale nie zagraliśmy dobrego spotkania, ale teraz wyjdziemy na boisko w pełni zdeterminowani, żeby wygrać Puchar Króla – powiedział na przedmeczowej konferencji kapitan Athleticu Iker Muniain.

Zespół z kraju Basków ostatni raz sięgnął po to trofeum ponad 35 lat temu. W sobotę wieczorem staną przed szansą zakończenia tej nieprzyjemnej passy. Dla porównania, Barcelona ostatni raz triumfowała w Copa del Rey w 2018 roku i było to wtedy ich czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach z rzędu.

Kolejny finał w wykonaniu tych drużyn

Jeśli chodzi o finały z Barceloną, to najświeższe wspomnienia Athleticu Bilbao są bardzo przyjemne. Obie drużyny spotkały się w styczniu w finale Superpucharu Hiszpanii. Górą z tego pojedynku wyszli właśnie Baskowie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, ponieważ w emocjonującej końcówce na 2:2 strzelił jeden z zawodników Athleticu. Chwilę po rozpoczęciu dogrywki rozpędzony przeciwnik Barcelony dołożył kolejne trafienie i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Bilbao.

„Skupiamy się tylko na jutrzejszym meczu, nic innego się nie liczy”

Zawodnik Barcelony, Marc-André ter Stegen nie ukrywa, że finał Pucharu Króla będzie ciężkim spotkaniem. – Jeśli wygramy, będziemy mieli bardzo dobre odczucia, a jeśli przegramy, bardzo złe. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej bramkarz Dumy Katalonii. Zawodnik powiedział także, że cała drużyna doskonale pamięta o przegranym parę miesięcy temu finale Superpucharu Hiszpanii. – Mamy nadzieję, że się to nie powtórzy. Jutro nie będziemy mieli w nogach 120 minut z półfinału. Skupiamy się tylko na jutrzejszym meczu, nic innego się nie liczy– powiedział ter Stegen.

Finału Pucharu Króla – data i godzina spotkania

Mecz finałowy pomiędzy Barceloną i Athletikiem Bilbao rozpocznie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 21:30. Transmisję będzie można śledzić na TVP1.