Zgodnie z decyzją rządu Theresy May, brytyjski parlament jednak będzie miał wpływ na Brexit. Może bowiem odrzucić ostateczną umowę ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Posłowie będą zatem musieli wyrazić zgodę wobec części aktów prawnych niezbędnych do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oraz uruchomienia Art. 50.
Zwolennicy pozostania w Wielkiej Brytanii, są pełni nadziei, że głosowanie w tej sprawie skończy się odrzuceniem Brexitu. Jak informują media, większość deputowanych opowiedziała się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, zatem może dojść do tego, że parlament zablokuje Brexit.
Referendum ws. Brexitu
25 czerwca poinformowano o wynikach referendum ws. Brexitu w Wielkiej Brytanii. 51,9 proc. wyborców opowiedziało się za opuszczeniem Unii Europejskiej, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnotach. Podano ponadto, że za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagłosowało ponad 17 milionów wyborców, czyli większość gwarantująca sukces zwolenników Brexitu. Brytyjskie władze ogłosiły, że frekwencja w czwartkowym referendum ws. przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej wyniosła 72,2 proc.