Jak przekazał w sobotę Robert Rozett list wysłał do CEO firmy Amazon Jeffa Bezosa, oferując przy tym swoją pomoc w "ograniczeniu rozprzestrzeniania się nienawiści". Jak mówił, już wcześniej biblioteka wzywała Amazon do podjęcia owego kroku, jednak internetowy gigant powołując się na wolność informacji stwierdził, że nie może powstrzymać sprzedaży.
Rozett powiedział, że ma jednak nadzieję, iż firma przemyśli swoje stanowisko, biorąc pod uwagę niedawny wzrost w Stanach Zjednoczonych aktów antysemickich, a zwłaszcza aktu wandalizmu na cmentarzu żydowskim w pobliżu St. Louis w stanie Missouri. Zniszczono tam i poprzewracano około 170 płyt nagrobnych.
Amazon usuwa książki, które zaprzeczają Holokaustu ze sklepów internetowych w krajach, w których negowanie Holokaustu jest nielegalne. Książki o tej tematyce są wciąż dostępne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
The Independent w sobotę poinformowało, że po tym, jak The Sunday Times od London poinformował Amazon o sprzedaży książek o niedozwolonej tematyce we Francji, Włoszech i w Niemczech, zostały one usunięte z tamtejszych internetowych sklepów.
Wśród książek wciąż dostępnych w sklepach internetowych Amazon w USA i Wielkiej Brytanii są pozycje takie jak: Did Six Million Really Die? ("Czy sześć milionów rzeczywiście zginęło?" - red.) Petera Winter, "Six Million: Fakt or Fiction?" (Sześć milionów: Fakt czy fikcja?" - red.) czy "The Myth of the Extermination of the Jews" ("Mit o eksterminacji Żydów" - red.) Richarda Harwooda.