Historię rzymskokatolickiego księdza Gino Gigante opisał dziennik „The New York Times”. Gazeta twierdzi, że duchowny był dzieckiem włoskich imigrantów. Dorastał na Manhattanie jako najmłodszy z pięciu braci. Tylko on w odróżnieniu od reszty rodzeństwa nie wstąpił do mafii. Jego rodzice, którzy do końca życia nie mówili ani słowa po angielsku, wyemigrowali z Neapolu do Nowego Jorku.
Ksiądz zostawił synowi majątek
Dzięki talentowi dostał się do college'u, został księdzem, nauczył się hiszpańskiego i przeniósł się do latynoamerykańskiej części południowego Bronxu. Obszar ten pozostaje jednym z najniebezpieczniejszych w Nowym Jorku. „Czasami Ojciec G wychodził na ulice z kijem bejsbolowym, aby bronić się w nagłych wypadkach” – pisze „NYT”. Zajmował się tam działalnością charytatywną. Dziennik twierdzi, że lokalna społeczność wiele mu zawdzięcza.
„Po jego śmierci w październiku testament ujawnił dwa zaskakujące fakty: był multimilionerem i pozostawił prawie całą swoją fortunę jednemu beneficjentowi – swojemu 32-letniemu synowi” – czytamy. Tego odkrycia dokonał dziennikarz Salvatore Arena, były reporter „New York Daily News”, który przygotowuje książkę o ojcu Gigante. „Prawie spadłem z krzesła” – przyznał Arena.
Zaskakująca historia ojca Gigante
O dziecku duchownego powstało wiele plotek, ale sam ksiądz skutecznie utrzymywał swojego potomka w tajemnicy. Rzecznik archidiecezji nowojorskiej Joseph Zwilling powiedział, że kilka osób, z którymi rozmawiał w kościele, nie wiedziało nic o synu księdza Gigante. – Podczas gdy każdy przypadek byłby oceniany i rozpatrywany indywidualnie, ksiądz, który jest ojcem dziecka, powinien zapewnić wsparcie dziecku i matce. Na ogół jednak księża, którzy mają dzieci, odchodzą z kapłaństwa, zwykle dobrowolnie – powiedział Zwilling.
Czytaj też:
Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz. Miał czworo dzieci i ośmioro wnuczątCzytaj też:
Ks. Janusz Koplewski o świętach Polaków: Komercja i obżarstwo