Dawid Gamkrelidze z partii Nowa Prawica powiedział agencji AFP, że w czasie spotkania była mowa "o stanie wyjątkowym, o tym, że państwo powinno go znieść tak szybko, jak to możliwe, o tym, że powinna być respektowana wolność prasy, i o ramach prawnych dla rozwiązania kryzysu".
W konsultacjach uczestniczyli także była minister spraw zagranicznych Salome Zurabiszwili, deputowana Partii Konserwatywnej Kacha Kukawa i Dawid Usupaszwili z Partii Republikańskiej.
Zurabiszwili skrytykowała władze, mówiąc, że chcą tylko "dialogu dla samego dialogu, by poprawić za granicą swój wizerunek".
Termin wieczornego spotkania ustalono w czasie rozmów opozycji z przedstawicielami władz, które odbyły się kilka godzin wcześniej w siedzibie zwierzchnika gruzińskiego prawosławia patriarchy- katolikosa Ilii II.
W czwartek prezydent Micheil Saakaszwili ogłosił, że przedterminowe wybory prezydenckie odbędą się 5 stycznia.
Gruziński parlament zatwierdził w piątek wprowadzenie przez Saakaszwilego stanu wyjątkowego w całym kraju na 15 dni. Za prezydenckim dekretem opowiedziało się 149 deputowanych na 235. Deputowani opozycji głosowanie zbojkotowali. Stan wyjątkowy ogłoszono w środę wieczorem, po fali masowych protestów, których uczestnicy domagali się ustąpienia Saakaszwilego.
W sobotę wieczorem prezydent Saakaszwili oznajmił w, że stan wyjątkowy będzie trwać tak długo, jak rząd uzna to za konieczne.
pap, em