Pochodząca z Indii Lakshmi Balakrishnan twierdzi, że została „przymusowo przeniesiona” na studia magisterskie bez jej zgody przez Uniwersytet Oksfordzki. Doktorantka powiedziała BBC, że wydział anglistyki uczelni „nie działał w dobrej wierze” po tym, jak jej pomysł na pracę dyplomową został zaakceptowany na etapie składania wniosku i na pierwszym roku, ale następnie został odrzucony na czwartym roku.
Wydała 100 tys. funtów, aby dostać doktorat. Na czwartym roku uznano, że jej praca się nie nadaje
Uniwersytet Oksfordzki broni się, że wszyscy studenci zostali poinformowani, że „pomyślny wynik będzie zależał od ich postępów w nauce”. – Czuję się zdradzona i czuję, że zostałam zawiedziona przez instytucję, którą bardzo szanowałam. Mam już dwa tytuły magisterskie z Indii i zapłaciłam 100 000 funtów w Oksfordzie, aby uzyskać doktorat, a nie kolejny kurs magisterski – odpowiedziała Balakrishnan.
Doktorantka została oblana na czwartym roku przez dwóch różnych promotorów, którzy ocenili, że jej badania nad Szekspirem nie nadają się na doktorat. Balakrishnan odwołała się od decyzji, ale bezskutecznie. – Uważam, że strategia uniwersytetu polega na zmuszeniu mnie do przebrnięcia przez niekończące się procedury odwołań i zażaleń w nadziei, że w końcu się poddam i odejdę – zaznaczyła indyjska doktorantka. Uczelnia podkreśliła, że procedura została zakończona.
Wielka Brytania. Doktorantka z Indii pisała pracę o Szekspirze. Oskarża Uniwersytet Oksfordzki
Po stronie Balakrishnan stanęła Queen's College, gdzie studiowała. W piśmie wyrażono zaniepokojenie sposobem, w jaki została potraktowana doktorantka. Zauważono, że po każdym z semestrów nie zgłaszano uwag żadnych poważnych uwag wobec jej pracy.
Stwierdzono, że podczas procesu odwoławczego popełniono błędy i zakwestionowano przeniesienie Balakrishnan na studia magisterskie. Dwóch ekspertów specjalizujących się w Szekspirze uznało, że jej badania mają potencjał i zasługują na doktorat. Uniwersytet Oksfordzki podsumował, że musi istnieć duże prawdopodobieństwo ukończenia pracy doktorskiej i nie każdemu się to udaje.
Czytaj też:
Król Karol III ogłoszony „wysokim wodzem”. Napojono go narkotycznym naparemCzytaj też:
Brytyjczycy przerażeni gigantycznymi wężami. W Polsce występują one od lat