Jego pomysłodawcą i twórcą był paulin o. Michał Zembrzuski, który w 1953 r. kupił farmę przy Ferry Road i zbudował tam drewnianą kaplicę. Trzynaście lat później, na tysiąclecie chrztu Polski, w jej miejscu powstało ogromne sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. W 1964 r. uzyskano pozwolenie na otwarcie polskiego cmentarza.
Pierwszą pochowaną tam osobą był malarz Adam Styka.
W czterech sektorach znajdują się groby 6700 osób. W alei zasłużonych Polacy zapalają znicze na grobach artystów, naukowców, polityków i weteranów.
Prochy dowódcy powstania warszawskiego generała Antoniego Chruściela niedawno zostały przeniesione do Polski, ale pozostał pomnik.
W sektorze zasłużonych stoją dwa znane amerykańskiej Polonii pomniki: Ignacego Paderewskiego i monument poświęcony generałowi Władysławowi Andersowi.
W Doylestown znajduje się urna z sercem Paderewskiego.
W części nazwanej "polski Arlington", w nawiązaniu do nazwy słynnego amerykańskiego cmentarza wojskowego, leżą polscy żołnierze walczący w obu wojnach światowych oraz więźniowie obozów koncentracyjnych. Wszystkie nagrobki są takie same. Nad nimi wznosi się ogromny pomnik husarza
pap, keb