Wykonawca generalny, firma Azovintex, wydała komunikat, w którym oznajmiła, iż: "takie niekonstruktywne działania miasta nie tylko blokują prace, ale zagrażają przeprowadzeniu we Lwowie meczów Euro 2012". Azovintex tłumaczy, że "wszystkie problemy, które wykonawcy mają od pierwszego dnia budowy stadionu we Lwowie, związane są z niską jakością projektu, który inwestor kupił od austriackiej firmy. Zamiast próbować wyeliminować braki w projekcie budowy stadionu przez jego ponowne uzgodnienie, inwestor ponownie walczy z wykonawcą".
Z kolei dyrektor departamentu LRM ds. Euro-2012 Ołeh Zasadny oskarżył Azovintex o "prowadzenie prac niezgodnie z projektem". Według Zasadnego prace wstrzymane są tylko częściowo i powinny być wznowione w ciągu 24 godzin po wyjaśnieniu sytuacji przez ekspertów.
Źródło we Lwowskiej obwodowej administracji państwowej powiedziało, że zatargi między inwestorem a wykonawcą budowy stadionu we Lwowie mogą być związane ze zmianą sytuacji politycznej w kraju. Według niego, właściciele firmy Azovintex są związani z byłą premier Julią Tymoszenko, a teraz proces przygotowań Ukrainy do Euro z ramienia rządu będą nadzorować jej polityczni przeciwnicy i to mogło zadecydować o wstrzymaniu budowy. Budowa stadionu we Lwowie już była wstrzymywana w tym roku. Prace zostały wznowione 26 lutego, po interwencji ukraińskiego rządu.
PAP, arb