Jak sprecyzował przedstawiciel policji w Nowym Jorku Ray Kelly, funkcjonariusze zostali na krótko odwiezieni do szpitala, gdyż protestujący oblali ich twarze jakimś płynem. Jeden z policjantów został uderzony przedmiotem ze szkła.
Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg ocenił, że w mieście manifestowało około tysiąca osób. Zastrzegł przy tym, że trudno dokładnie policzyć protestujących, ponieważ rozdzielili się oni na kilka grup. Tymczasem, jak pisze agencja AFP, po południu około tysiąca osób demonstrowało na Manhattanie. Wielu z nich to studenci i członkowie związków studenckich nie zgadzający się z rosnącymi kosztami edukacji. Inni protestujący demonstrowali w metrze, nie powodując żadnych zakłóceń w ruchu.
Wieczorem kilka tysięcy osób protestowało na Moście Brooklyńskim, również nie utrudniając ruchu kołowego. Według organizatorów, po moście przemieszczało się ok. 20 tysięcy zwolenników ruchu OWS. Policja odmówiła oszacowania liczby demonstrantów - pisze AFP.
"Nas nie da się powstrzymać, możliwy jest inny świat" - krzyczeli protestujący na Moście Brooklyńskim, łączącym Manhattan z Brooklynem. Kierowcy trąbili na znak solidarności z idącymi w pochodzie. Ruch Okupuj Wall Street powstał pod hasłami zmniejszenia rosnących nierówności dochodów w USA i ukarania banków za nadużycia, które doprowadziły do kryzysu w 2008 roku i globalnej recesji. OWS twierdzi, że reprezentuje "99 procent" społeczeństwa amerykańskiego, potraktowane nie fair przez najzamożniejsze 1 procent.
Wszystko o nowym rządzie Tuska - kliknij tutaj
zew, PAP