Przedstawiciele administracji USA mówią, że zamierzali przesłać tę listę do Bagdadu za pośrednictwem delegacji Ligi Arabskiej w nadziei, że skłoni to Saddama i innych zagrożonych procesem do opuszczenia Iraku, co pozwoliłoby uniknąć wojny. Jednak delegacja Ligi, która miała dotrzeć do Bagdadu w piątek, odwołała podróż wskutek rozbieżności między państwami arabskimi.
Lista jest tajna, ale "NYT" pisze, powołując się na wysokiego rangą urzędnika administracji, że są na niej następujące postacie (informacje o nich pochodzą także spoza "NYT" - PAP):
Kusaj Husajn - młodszy syn Saddama (35 lat) i jego potencjalny następca. Podlega mu wywiad i służby bezpieczeństwa, w tym Gwardia Republikańska. W 2001 roku wybrano go do kierownictwa rządzącej partii Baas.
Udaj Husajn - starszy syn Saddama (37 lat). Przygotowywano go na następcę ojca, ale okazał się zbyt porywczy i brutalny, a w 1996 roku doznał ciężkich obrażeń w zamachu, z którego ledwo uszedł z życiem. Dowodzi jednak Fedajenami, milicją używaną do tłumienia zamieszek, oraz kontroluje informację i propagandę. Razem z bratem Kusajem bogaci się na przemycie ropy naftowej.
Abed Hamid Mahmud at-Tikriti - osobisty sekretarz Saddama, jego daleki kuzyn, działacz rządzącej partii Baas. Według CNN, osoba numer trzy w państwie. Podobnie jak wiele innych najważniejszych postaci reżimu pochodzi z Tikritu, rodzinnego miasta Saddama, 160 km na północ od Bagdadu. Dowodzi osobistą ochroną prezydenta.
Ali Hasan al-Hamid albo al-Madżid at-Tikriti - według Associated Press główny wykonawca decyzji Saddama. W 1990 roku rządził okupowanym Kuwejtem, a potem pomagał tłumić powstania na południu i północy Iraku. Ciąży na nim współodpowiedzialność za użycie gazów trujących przeciwko Kurdom irackim w końcu lat 80.
Izzat Ibrahim - wiceprzewodniczący Rady Dowództwa Rewolucji, najwyższego organu władzy. Jeden z najbardziej zaufanych doradców Saddama. Ścigany wydanym w Austrii nakazem sądowym pod zarzutem zbrodni wojennych w związku z masakrą Kurdów irackich w 1988 roku i inwazją Kuwejtu w 1990 roku.
Aziz Salih Numan - drugi gubernator Kuwejtu w okresie, gdy kraj ten był pod okupacją iracką.
Hani Abd al-Latif Tilfah at-Tikriti - dyrektor Specjalnej Organizacji Bezpieczeństwa, która według Waszyngtonu zajmuje się ukrywaniem irackiej broni masowego rażenia.
Muhammad Hamza al-Zubajdi - administracja USA oskarża go o krwawe represje wobec irackich szyitów w 1991 roku, gdy powstali przeciwko Saddamowi.
"NYT" pisze, że na liście jest jeszcze kilka innych nazwisk, ale na razie administracja woli ich nie ujawniać.