Stolica Polski znalazła się w nim na dziewiątym miejscu. Za bardziej bezpieczny został uznany m.in. Paryż, w którym w listopadzie minionego roku doszło do zamachów.
Za najbardziej niebezpieczne miasto uznano Kijów. Tuż za nim znalazły się: Belgrad, Sofia, Bukareszt, czy Ryga. Zestawienie 230 miast na świecie pod względem jakości życia i bezpieczeństwa co roku przygotowuje amerykańska agencja. Podstawę do wyliczeń stanowią wskaźniki ilości przestępstw, stabilności wewnętrznej, policji, sytuacji geopolitycznej oraz sprawiedliwości. W zestawieniu znalazło się 17 miast z Europy i to właśnie tę listę zaprezentował niemiecki "Bild".
W uzasadnieniu dla oceny bezpieczeństwa Warszawy napisano, że w stolicy Polski odbywają się protesty polityczne. To także miejsce, gdzie występuje najwyższa w kraju przestępczość. Za najbardziej bezpieczne europejskie miasto uznano Paryż, mimo zeszłorocznych zamachów terrorystycznych, które wstrząsnęły stolicą Francji. Śmierć w nich poniosło ponad 130 osób. Jak uzasadniono, "po dwóch zamachach terrorystycznych w 2015 roku Paryż wydaje się być bardziej bezpieczny, niż inne europejskie miasta". W zestawieniu nie znalazło się m.in. żadne miasto niemieckie.
"Bild"