Francuska telewizja BFM TV ujawniła, że celem terrorystów z Państwa Islamskiego było zmuszenie Francuzów do odwołania turnieju piłkarskiego Euro 2016. Nie zamierzali uderzać w Belgii.
Według doniesień BFM TV zamachy w Brukseli nie były pierwotnym celem terrorystów z Państwa Islamskiego. Zamierzali oni zaatakować francuskie pociągi i doprowadzić do odwołania zaplanowanych na przełom czerwca i lipca Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Zdaniem dziennikarzy belgijska policja jest w posiadaniu materiałów dotyczących planów jednego z zamachowców z lotniska Zaventem w Brukseli. Nadźim Laszrawi miał według tychże dokumentów planować podłożenie na torach kolejowych w całej Francji ponad 100 kilogramów materiałów wybuchowych. Konsultował się w tej sprawie z terrorystami w Syrii. Chciał, aby przeprowadzili dla niego próbną eksplozję na torach prowadzących do Rakki.
Źródło: RMF FM