Ryszard Legutko

Wysianie własnych rozsad to sposób na zdrowe, silne rośliny i wcześniejsze plony. Daje dużą ogromną satysfakcję i pozwala lepiej kontrolować uprawy. Do dzieła!
Wokół prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ma znajdować się coraz mniej zaufanych osób. Wśród kilku polityków prezes jednemu ma ufać najmocniej.
Coraz więcej osób szuka kontaktu z naturą, a własny skrawek zieleni – nawet na balkonie – staje się przestrzenią regeneracji i wyciszenia – mówi ekspertka, zdradzając, co będzie modne w ogrodach w 2025 roku.
Święta to wyjątkowy czas, pełen ciepła i rodzinnej atmosfery. Zainspiruj się tradycyjnymi dekoracjami, naturalnymi ozdobami i świątecznymi roślinami, które wprowadzą magię do wnętrza.
Chcesz mieć pyszny, zdrowy i tani dodatek do codziennych kanapek i sałatek? Uprawiaj kiełki i mikrolistki. To banalnie proste – wystarczą nasiona, słoik lub tacka i woda.
Masz nasiona zebrane z własnego ogrodu, a może zostały Ci resztki materiału siewnego i cebulki kupione w tym roku? Zapytaliśmy ekspertkę, w jaki sposób przechować je przez zimę, by wiosną rosły zdrowo i bujnie.
11 listopada prezydent Andrzej Duda w Belwederze wręczył odznaczenia państwowe. Ordery otrzymali między innymi były szef MSZ Witold Waszczykowski, profesor Ryszard Legutko oraz profesor Henryk Skarżyński.
Czosnek niedźwiedzi od wieków wykorzystywany był jako roślina lecznicza i aromatyczna przyprawa. Jest też ozdobą ogrodów, doskonale radzi sobie w cieniu. Teraz jest czas, by go posadzić!
Chcesz przywitać wiosnę kolorowym ogrodem? Już teraz posadź tulipany. O czym warto pamiętać, uprawiając kwiaty cebulowe?
Ponad 4 tys. uczestników, ok. 500 wykładowców z całego świata uczestniczyło w Kongresie PTK. Omawiano nowe wytyczne w zakresie chorób układu krążenia oraz innowacyjne terapie.
We wrześniu ogród wkracza w fazę przygotowań do zimy, ale nadal możemy wysiać nowe rośliny, które dadzą plony jeszcze przed nadejściem mrozów lub wczesną wiosną.
To największe święto polskich kardiologów, w tym roku Kongres jest szczególny, gdyż świętujemy 70-lecie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Zdajemy sobie sprawę jednak, że część naszego społeczeństwa cierpi z powodu powodzi. PTK...
– Szczycę się tym, że byłem pierwszym, który wymienił Andrzeja Dudę jako potencjalnego kandydata na prezydenta. Wiedziałem, że będzie idealnie odróżniał się od Bronisława Komorowskiego. W kolejnych wyborach kandydat PiS też powinien...
Jak wysiewać lawendę jesienią? To proste, ponieważ nie trzeba wychładzać nasion. Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże i zadbać o właściwe warunki zimowania.
Aby suszone kwiaty na długo zachowały kolor, kształt i urok, należy je odpowiednio przygotować. Wybierz z nami metodę suszenia – jest ich aż sześć!
Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią pracowity czas dla ogrodników. Co trzeba zrobić w ogrodzie, by przygotować go odpoczynku i kolejnego sezonu?
Płodozmian na grządce warzywnej to jedna z najważniejszych zasad w ogrodnictwie. Warto go stosować nie tylko w kolejnych latach, ale również w trakcie jednego sezonu! Ekspertka zdradza tajniki płodozmianu.
Choć lato w pełni, już teraz należy zacząć planowanie jesiennych nasadzeń roślin cebulowych, aby wiosną cieszyć się pięknymi kwiatami – podpowiada ekspertka.
Ekstremalne upały, susze, gwałtowne nawałnice, lokalne podtopienia – klimat staje się dla ogrodników sporym wyzwaniem! Ekspertka radzi, jak przygotować ogród do trudnych warunków.
Rośliny wieloletnie to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych miłośników ogrodnictwa, ale nie tylko. Warto wiedzieć, które gatunki są najmniej wymagające, a jednocześnie przetrwają lata.
Nie ma lepszego sposobu na walkę ze ślimakami, jak zadbanie o to, żeby w ogrodzie zamieszkały ptaki, jeże i owady zapylające. Ekspertka radzi, jak je do tego zachęcić.