Trzy lata - dwadzieścia milionów odwiedzin
![](http://www.wprost.pl/G/wprost_gfx/964/nasi-goscie.jpg)
Czytelnik interaktywny
Internet to nowe możliwości, których pismu wydawanemu wyłącznie w tradycyjny sposób zawsze brakowało. Dziś w witrynie "Wprost" można przejrzeć ostatni numer tygodnika, wyszukać w archiwum tekst sprzed kilku tygodni, miesięcy, lat... Można też znaleźć pracę, w domenie poczta.wprost.pl założyć konto poczty elektronicznej, dyskutować z autorami artykułów, na żywo, choć nie w cztery oczy (za pomocą systemu chat-room), wymieniać uwagi z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej, gospodarki i kultury. Czat prowadzimy wspólnie z Wirtualną Polską. - Posługujemy się nową formą wywiadu, chodzi nam o umożliwienie czytelnikom "Wprost" wymiany poglądów z politykami i biznesmenami bez czyjegokolwiek pośrednictwa - mówi Amadeusz Król, dyrektor Wprost Online.
Żywy "Wprost"
Co tydzień na stronach internetowych "Wprost" występują znane osoby. "Rosja zagrażała Polsce od XVI wieku i nigdy nie przestała. Ale napięcia w kontaktach z tym krajem są manipulowane, i to nie przez nas" - deklarował rozemocjonowany temperaturą dyskusji z internautami Władysław Bartoszewski, wtedy przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej, dziś minister spraw zagranicznych.
"Polacy i Żydzi z Jedwabnego mieszkali w tym samym miejscu, chodzili do tych samych szkół. Jak to się stało, że ci pierwsi dokonali takich czynów - palili dzieci! - a potem wrócili na śniadanie do domów, do własnych dzieci?" - pytał podczas spotkania w Cafe Wprost Szewach Weiss, ambasador Izraela w Polsce.
"USA przy wsparciu Polski, Czech, Węgier i Turcji, a więc państw paktu, które nie należą jeszcze do UE, powinny się zdecydowanie przeciwstawiać próbom, podejmowanym głównie przez Francję, rozbicia NATO i zdominowania UE wspólnie z Niemcami. Wypchnięcie Ameryki z Europy nie leży w interesie Polski" - przekonywał naszych internautów Jan Nowak-Jeziorański.
Bez cenzury
![](http://www.wprost.pl/G/wprost_gfx/964/naszewprrost.jpg)
- Ostatecznie okazuje się, że najlepszą formą "cenzury" jest ignorowanie internetowych zaczepek przez większość uczestników rozmowy - mówi Michał Jarosz, prezes Prometeus Interactive, firmy zajmującej się obsługą stron internetowych "Wprost".
Winni małżeństwa
Bez czyjegokolwiek pośrednictwa i bez cenzury nasi czytelnicy mogą z sobą dyskutować na dowolnym forum bądź w jednej z najstarszych w Polsce wirtualnych kawiarenek - Cafe Wprost. Zapraszamy wszystkich, cieszymy się z tego, że mamy grono fanów. Kilkanaście razy odbyło się w Warszawie spotkanie stałych goś-ci naszej kawiarenki i forów. Przyjechali na nie z całej Polski, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Stałych uczestników ma też lista dyskusyjna - subskrybuje ją około 300 osób.
Czy dzięki "Wprost" ktoś znalazł miłość swego życia? Ależ tak: Magda z Krakowa i Maciej z Rzeszowa poznali się w naszej wirtualnej kawiarence. Dzisiaj są małżeństwem. O nich wiemy, napisali do nas. Może ktoś jeszcze?
Praca z "Wprost"
Szacujemy, że za pośrednictwem serwisu kariera.wprost.pl pomogliśmy w znalezieniu pracy kilkunastu tysiącom przede wszystkim młodych Polaków! W witrynie funkcjonuje wyszukiwarka ofert. Wspierani przez firmę JobPilot, kojarzymy poszukujących zatrudnienia z pracodawcami. Aby poszerzyć ofertę, ostatnio zawarliśmy też umowę z Jobaid.pl Proponujemy także adresowany przede wszystkim do studentów i osób po raz pierwszy szukających zajęcia "Poradnik poszukiwacza pracy". Wademekum opisuje procedury rekrutacyjne stosowane przez pracodawców, pomaga przygotować dokumenty aplikacyjne, podpowiada, jak się zachować podczas rozmów kwalifikacyjnych i negocjacji w sprawie wynagrodzenia, a nawet radzi, jak się ubrać na takie spotkanie. Poradnik przygotowywany jest we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie - firmami doradztwa personalnego. Oprócz tego zainteresowani mogą się także zapoznać z wybranymi zagadnieniami prawa pracy, wzorami umów o pracę, przykładowymi życiorysami i listami motywacyjnymi. Zamieszczamy też informacje o stypendiach i oferty praktyk zawodowych.
Codzienny tygodnik
![](http://www.wprost.pl/G/wprost_gfx/964/sojusze.jpg)
Bartłomiej Leśniewski
Eryk Orłowski
Więcej możesz przeczytać w 21/2001 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.