Rozmowy o seksie wychodzą z podziemia?
J.K.: Zrobiłyśmy podcast, by pokazać, jak można mówić o seksie. Bo choć o seksie w Polsce mówi się i pisze całkiem sporo, to brakuje kobiecej perspektywy. Do kobiet o seksie mówi się językiem pełnym lekceważenia, pouczania, wstydu. Jest tak, jakbyśmy żyły w idealnym męskim świecie i jakbyśmy go psuły tym, że nie nadążamy za męskimi pragnieniami. Dlatego chciałyśmy pokazać, że o seksie i kobietach trzeba mówić inaczej i że wszyscy na tym zyskają. I kobiety, i mężczyźni.
Koniec straszenia seksem!
M.M.: Jeśli za podziemie uznać miejsce, do którego wepchnięto kobiecą perspektywę dotyczącą seksualności, to tak, byłyśmy głęboko pod ziemią. Sądząc po reakcjach, a dostajemy setki wiadomości od pań, które słuchają „Rozważnej i erotycznej” wychodzi na to, że miałyśmy nosa, by temat poruszyć. Pewnie trzeba było zacząć wcześniej, ale z różnych powodów się nie składało. Mainstream nas nie chciał, a ponieważ dziś w mainstreamie są podcasty, to tak realizujemy swoją misję.
Wychodzenie z podziemia idzie nam dobrze, bo było bardzo potrzebne polskim kobietom. Jesteśmy rozważne i erotyczne, myślimy, mamy rozumy i cipki, potrafimy być mądre w swoich wyborach, czas funkcjonować na powierzchni. Mówimy kagańcom stop. Chcemy nieść kaganki oświaty.
I to nie jest rewolucja, raczej ewolucja, bo ewolucja jest bliższa kobiecej formie funkcjonowania.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.