Gdyby nie to, że projekt „Erotica 2022” został ogłoszony półtora roku temu na targach festiwalu w Cannes, można by pomyśleć, że narodził się miesiąc temu. Kiedy w cieniu pandemii, w szczycie zachorowań Covid-19 i z obrazami karetek czekających po czternaście godzin przed SOR-ami w tle, kobiety masowo wyszły na ulice w obronie własnej godności.
Kolejne części tego nowelowego filmu (na zdjęciu: Agata Buzek, jedna z aktorek grających w filmie - red.) stworzyły duety: Anna Kazejak i Olga Tokarczuk, Anna Jadowska i Grażyna Plebanek, Kasia Adamik i Joanna Bator, Jagoda Szelc i Ilona Witkowska oraz Olga Chajdas z Gają Grzegorzewską. Wszystkie te artystki w swoich etiudach właściwie wykrzyczały to samo, co strajkujący. Że najwyższy czas, aby świat systemowej przemocy wobec połowy ludzkości wyp********.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.