- Spadająca inflacja pozwoliła Radzie Polityki Pieniężnej obniżyć podstawowe stopy procentowe o 1-2 punkty procentowe. Premier Leszek Miller uznał to za krok w dobrym kierunku, choć zbyt mało odważny. Posłowie PSL i UP nie widzą powodu, by po decyzji RPP wycofać swój projekt dotyczący poszerzenia składu rady o sześciu członków.
- 32-letni Sławomir S. z Łodzi, pracownik pogotowia, został aresztowany pod zarzutem brania łapówek od firm pogrzebowych w zamian za informacje o zgonach pacjentów. Brat Sławomira S., szef Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, półtora tygodnia wcześniej groził autorom reportażu "Łowcy skór" procesem o zniesławienie personelu pogotowia.
- W ciągu najbliższych trzech, czterech miesięcy polscy negocjatorzy chcą zamknąć sześć tematów rozmów z Unią Europejską, m.in. dotyczące sprzedaży ziemi cudzoziemcom i wprowadzenia wiz dla sąsiadów zza wschodniej granicy.
- Zakopiańscy biznesmeni chcą zbudować w poprzek Tatr kolejki gondolowe i krzesełkowe oraz przebić przez Goryczkową Czubę tunel łączący nas ze Słowacją. Projekt ma się przyczynić do rozwoju regionu.
- Bytomscy pracownicy biura SLD obiecują pracę przy spisie powszechnym, mimo że rachmistrzów może zatrudniać jedynie gminny komisarz spisowy - donosi "Gazeta Wyborcza". "Chcemy mieć przy spisie swoich ludzi, żeby było to robione rzetelnie i dobrze" - wyjaśnił jeden z pracowników biura SLD.
- Pozwy przeciwko IBM złożyli Romowie z całego świata, którzy ucierpieli przez hitlerowski reżim w czasie II wojny światowej. Według dziennikarza i historyka Edwina Blacka, koncern IBM wspomagał nazistów w masowej eksterminacji Żydów i Cyganów. Rzecznik prasowy IBM tłumaczy, że niemiecka filia była w tym czasie pod absolutną kontrolą rządu III Rzeszy.
- "Żałuję, że Izrael nie zabił Jasera Arafata dwadzieścia lat temu" - powiedział premier Ariel Szaron w wywiadzie dla dziennika "Maariw". Dodał, że uzna Arafata za partnera, jeżeli ten wypowie wojnę palestyńskim grupom zbrojnym. Szaron jest gotów oddać część Izraela w zamian za trwały pokój.
Więcej możesz przeczytać w 6/2002 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.