- Eksperci Komisji Europejskiej szacują, że w tym roku produkt krajowy brutto wzrośnie w Polsce o
5,1 proc., a w przyszłym - o 5,5 proc. Nasz kraj będzie najszybciej rozwijającym się kandydatem do Unii Europejskiej. - Nie ma żadnych opóźnień w rokowaniach z Brukselą i kolejna runda negocjacji rozpocznie się 26 maja.
- Przedstawiciele Business Centre Club alarmują, że władza coraz bardziej ingeruje w działalność gospodarczą. W 1996 r. przepisy celne wymagały uzyskania pozwolenia na prowadzenie ośmiu rodzajów działalności, a obecnie - dwudziestu czterech.
- Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez byłego ministra łączności Macieja Srebrę w związku z przyznaniem firmie Netia koncesji na usługi telekomunikacyjne w Warszawie.
- Lider SLD Leszek Miller stwierdził, że zanim znacząco nie zmaleje bezrobocie, nie ma możliwości obniżenia składki na ZUS.
- W Lublinie powstaje instytucja, która docelowo przekształci się w uniwersytet polsko-ukraiński.
- Ponad 220 osób fizycznych i firm znalazło się na liście podatników, którym fiskus umorzył zaległości podatkowe. Największy dług miały Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego.
- Sąd Najwyższy utrzymał wyrok skazujący Mariana Zagórnego, lidera rolniczej "Solidarności", na zapłacenie PKP 30 tys. zł za wysypanie zboża z wagonów.
- Około 150 mln DM zainwestuje w 2000 r. Volkswagen Poznań. Z fabryki w Antoninku wyjedzie w tym roku 70 tys. samochodów.
- W kwietniu sprzedano w Polsce o 9 proc. mniej samochodów niż przed rokiem. W tym roku nabywców znalazło 187,2 tys. nowych aut.
- Ministerstwo Skarbu Państwa udzieliło spółce France Telecom wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu 35 proc. akcji TP SA.
Więcej możesz przeczytać w 22/2000 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.