- Unia Europejska przyjmie nowych członków dopiero za pięć lub sześć lat, ponieważ chcą tego Paryż i Berlin - twierdzi "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
- Podczas spotkania premiera Buzka z liderami SLD ustalono, że przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych będą uczestniczyli w pracach Komitetu Integracji Europejskiej jako obserwatorzy, ale z prawem zabierania głosu.
- Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpoczął postępowanie lustracyjne wobec siedmiu kandydatów na prezydenta, którzy najwcześniej zarejestrowali swe komitety wyborcze w Państwowej Komisji Wyborczej. Dotychczas zarejestrowano dziesięć komitetów.
- Mazowiecka AWS zaapelowała do Lecha Wałęsy oraz Jana Olszewskiego o rezygnację z ubiegania się o fotel prezydencki i włączenie się do kampanii Mariana Krzaklewskiego.
- Stowarzyszenie Młodzi Demokraci, młodzieżówka Unii Wolności, poprze w wyborach Andrzeja Olechowskiego.
- Bank Światowy przyzna Polsce drugą transzę kredytu na reformę górnictwa. Jej wysokość wyniesie 230 mln USD.
- 18 tys. mieszkań wybudowano w Polsce w pierwszym kwartale tego roku - podał GUS. Jest to o 16 proc. więcej niż w tym samym okresie 1999 r. Najszybszy wzrost - o 50 proc. - odnotowano w województwach mazowieckim i podlaskim, a największy spadek w Lubuskiem (63 proc.) i Lubelskiem (24 proc.).
- Policja kupiła 650 nowych volkswagenów transporterów. W najbliższym czasie ma zamiar nabyć 350 motocykli.
- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postuluje, by w przyszłorocznym budżecie przeznaczyć 100 mln zł na repatriację Polaków z Kazachstanu. Kwota ta umożliwiłaby sprowadzenie 2-3 tys. repatriantów.
- W czerwcu w aresztach przebywało 17 tys. podejrzanych i oskarżonych. Utrzymanie każdego z nich kosztuje państwo 1638 zł miesięcznie.
Więcej możesz przeczytać w 29/2000 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.