10 debiutantów w klubie, w którym członkostwo zaczyna się od 239 milionów złotych. W najnowszym numerze tygodnika "Wprost" prezentujemy kolejną edycję Listy 100 Najbogatszych Polaków. W niedzielę ujawniamy pierwszą dziesiątkę zestawienia. Kolejne miejsce listy publikowane będą sukcesywnie na Wprost.pl, stronie poświęconej Liście 100 Najbogatszych, a także w wydaniach: papierowym i cyfrowym tygodnika "Wprost".
Czytaj też:
Lista 100 Najbogatszych Polaków 2016. Pierwsza dziesiątka
Poza tym w najnowszym numerze tygodnika "Wprost":
"Brytyjskie referendum to efekt wyczerpującej wojny manewrowej, podjętej ponad dziesięć lat temu przez Davida Camerona. Mało kto już dziś pamięta, że u źródeł całego zamieszania z referendum na temat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE leżało głębokie przekonanie o konieczności utrzymania Wysp w Unii" - pisze Jakub Mielnik. W najnowszym "Wprost" przypominamy krok po kroku, jak doszło do historycznej decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej.
Żegnaj, Brytanio, witajcie problemy. "Wielka Brytania wprowadziła Europę w historyczny zakręt. Jedno, co możemy przewidzieć, to z pewnością to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich perturbacji. Pytanie raczej, jak i czy Polska musi na tym tylko tracić? - odpowiedzi w najnowszym "Wprost" udzielają Jarosław Giziński i Jakub Mielnik.
Kto pokochał 500 plus? O tym, że po trzech miesiącach obowiązywania największego programu socjalnego od lat przestała go krytykować nawet opozycja w najnowszym numerze tygodnika "Wprost" pisze Eliza Olczyk.
– Żeby kołdra była dłuższa, trzeba mieć odwagę zwiększyć podatki dla najbogatszych. Tymczasem pani premier zapowiedziała, że podatków dla milionerów nie podniesie – mówi „Wprost” Adrian Zandberg. Wywiad Elizy Olczyk z liderem Partii Razem w najnowszym wydaniu tygodnika.
"Organizując Światowe Dni Młodzieży, Jan Paweł II chciał przyciągać młodych do Kościoła. Franciszek idzie krok dalej: zachęca ich, by się zaangażowali w zmienianie Kościoła od wewnątrz" - o tym, jaki raban wywołał papież Franciszek w najnowszym numerze "Wprost" pisze Marcin Dzierżanowski.
"Policjanci coraz częściej znajdują sprawców morderstw dokonanych przed kilkudziesięcioma laty. Okazuje się, że nie ma zbrodni doskonałych, a przyczyną długotrwałej bezkarności zabójców bywa banalne zaniedbanie śledczych" - pisze w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
Magda Kozińska w najnowszym "Wprost" radzi, jak przetrwać z dzieckiem na urlopie i nie tylko nie zwariować, ale jeszcze odpocząć.
"Solidarność islamistów to puste deklaracje. Al-Kaida i Państwo Islamskie zwalczają się wzajemnie, sięgając po najbardziej brutalne metody" - o "konflikcie w gnieździe szerszeni pisze w najnowszym numerze tygodnika "Wprost" Kamil Nadolski.
– Zdobyć popularność to tak, jak wygrać w totolotka. Dlaczego 90 proc. osób traci jednak te pieniądze? Bo myślą, że one nigdy się nie skończą – mówi „Wprost” Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, obchodzącego właśnie swoje 20-lecie. Wywiad Mariusza Cieślika w najnowszym numerze tygodnika.
Kambodża, która na co dzień kojarzy się z biedą i polami śmierci, na których grzebano ofiary reżimu Pol Pota, jest kopalnią wspaniałych zabytków z czasów hinduistyczno-buddyjskiego państwa, obejmującego między 800 a 1400 r. dużą część południowo-wschodniej Azji - o najnowszych odkryciach archeologów, którzy w dżungli natrafili na średniowieczne miasta, pisze Anna Gwozdowska w nowym wydaniu tygodnika "Wprost".
Te i wiele innych ciekawych artykułów w najnowszym numerze "Wprost", który w wersji cyfrowej będzie dostępny już w niedzielę od godziny 20.00, a jutro trafi do kiosków i salonów prasowych w całym kraju.