Nowe rozdanie w obozie władzy po wyborach samorządowych, wywiad z ministrem rolnictwa oraz szanse na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. O czym piszemy w nowym numerze tygodnika „Wprost”?
Już 21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Po nich w obozie władzy dojdzie do nowego rozdania. Zmiany mogą dotyczyć m.in. Beaty Szydło, Antoniego Macierewicza i Marka Kuchcińskiego. W najnowszym „Wprost” analiza walki o wpływy w PiS.
Ponadto w numerze:
-
Pęknięcie w klubie PiS. O przegranym głosowaniu nad kandydaturą rzecznika praw dziecka pisze Artur Grabek.
-
Karol Wasilewski rozmawia z Janem Krzysztofem Ardanowskim o sytuacji polskich rolników. Minister opowiada o celach resortu i dotychczasowych dokonaniach.
-
Prof. Aleksander Smolar zdradza w rozmowie z Anną Gielewską, że Donald Tusk może wystąpić w charakterze patrona opozycji. Prezes Fundacji Batorego podkreśla, że Grzegorz Schetyna nie jest w stanie odegrać podobnej roli.
-
– Wyborcy PiS zaczynają współżycie blisko rok później niż wyborcy Platformy i SLD – mówi prof. Zbigniew Izdebski w rozmowie z Agatą Janowską.
-
Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin pisze o tym, jak ateistom żyje się wśród katolików.
-
Adam Nergal Darski w rozmowie z Bartoszem Czartoryskim mówi o swoim stosunku do Kościoła. – Ile trzeba mieć arogancji, aby dla całego rodzaju ludzkiego kreślić wspólny mianownik? Nie da się miliardom ludzi przyczepić jednego boga, spłaszczyć ich potrzeb – twierdzi muzyk.
-
Francuska firma LTR była bliska podpisania umowy na wynajem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina. Za ceny 12 razy niższe niż rynkowe. „Wprost” dotarł do dokumentów w tej sprawie. Tekst Szymona Krawca i Grzegorza Sadowskiego.
-
Przedsiębiorcy walczyli, by opóźnić wprowadzenie exit tax, czyli podatku od wyprowadzenia firmy za granicę. O nowym podatku, który będzie obowiązywał od 2019 roku, pisze Karol Wasilewski.
-
Groźba uruchomienia nowej fali migracji z Syrii okazuje się bardzo skuteczna. O tym, jak Turcja i Rosja wciągają Europę do antyamerykańskiej gry na Bliskim Wschodzie, pisze Jakub Mielnik.
-
Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska rozmawia z Januszem Kondratiukiem, reżyserem filmu „Jak pies z kotem”. – Ten film powstał z żalu, że nie udało się powiedzieć sobie wszystkiego – mówi reżyser.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 41/2018 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.