– Nie odchodzę z polityki – deklaruje Paweł Kukiz. Piszemy także o jego możliwym sojuszu z Andrzejem Dudą i Zbigniewem Ziobro. Co jeszcze znajdziemy w nowym numerze tygodnika „Wprost”?
– Trzy lata w Sejmie to dla mnie męczarnia. Ale muszę zrobić wszystko, by pozostać w polityce. I by za rok nikt nie mógł rządzić bez Kukiz'15 – Paweł Kukiz w rozmowie z Joanną Miziołek mówi o bezsilności oraz o swojej politycznej przyszłości.
Ponadto w numerze:
-
Joanna Miziołek o wewnętrznej wojnie w Zjednoczonej Prawicy i próbach Pawła Kukiza, by zbudować sojusz polityczny z Andrzejem Dudą i Zbigniewem Ziobro.
-
Jarosław Zieliński wciąż utrzymuje stanowisko, mimo wpadek opisywanych przez media. Eliza Olczyk i Joanna Miziołek piszą o tym, że zdaniem partyjnych kolegów wiceszefa MSWiA, chroni go sam Jarosław Kaczyński.
-
Jeden z głównych bohaterów przekazów medialnych dni, czyli Adam Andruszkiewicz w tekście Anny Gielewskiej.
-
Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin pisze o wycofanym przez premiera kontrowersyjnym projekcie ustawy o przemocy w rodzinie. Autorka wspomina o założeniach w nim zawartych, które były katastrofalne dla ofiar.
-
„Piotrek nie rozumie, dlaczego trener mówi, że najważniejsza jest dobra zabawa, a ojciec po meczu wali pięściami w kierownicę samochodu, krzycząc, że tylko frajerzy przegrywają pięć do zera” – Agata Jankowska pisze o wygórowanych oczekiwaniach rodziców wobec dzieci.
-
– 90 proc. ludzi nienawidzi lekarzy, pozostali nie lubią, a reszta to lekarze. To brzmi śmiesznie, ale taka jest prawda – mówi w rozmowie z Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin Wojciech Chróściel, ginekolog-położnik z Kielc.
-
O próbach sprzedaży Wisły Kraków i niejasnych biznesowych układach pisze Karol Wasilewski.
-
Jacek Pochłopień rozmawia z Józefem Wojciechowskim, twórcą J.W.Construction o transakcji, w efekcie której próbuje odzyskać 18 mln zł.
-
O zmianach w prawie dotyczących pracowników i przedsiębiorców pisze Grzegorz Sadowski.
-
Tekst Jakuba Mielnika o kłótni ortodoksyjnych chrześcijan. W tle kontrola nad wiernymi na Ukrainie.
-
Bohaterem tekstu Anny Gwozdowskiej jest Beto O'Rourke, którego chwalił sam Barack Obama, a część demokratów namaściła go na pogromcę Donalda Trumpa w następnych wyborach prezydenckich.
-
Ola Salwa pisze o hitowych produkcjach HBO i Netfliksa.
- Bartosz Czartoryski rozmawia z Hansem Zimmerem, czyli jednym z najbardziej cenionych na świecie autorów muzyki filmowej, który sam o sobie mówi, że jest anarchistą.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 2/2019 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.