Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w niedzielę 26 maja. W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” piszemy o zaskakującym finiszu kampanii, napięciu w krajach unii oraz finansach europosłów. Na łamach tygodnika zamieściliśmy także poradnik, jak głosować w zbliżających się wyborach.
Politycy ubiegający się o miejsca w europarlamencie chętnie ukazują swoją misję w kategoriach ostrej walki o polskie interesy. Ta walka toczy się także w Unii Europejskiej, ale opakowana w znacznie bardziej miękką retorykę niż w naszym kraju. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.
Ponadto w numerze:
- Bomba i kapiszony, czyli ręka podniesiona na Polskę. Eliza Olczyk pisze o zaplanowanych na 26 maja wyborach podkreślając, że przez samych polityków zostały one uznane jako pierwsza tura jesiennych wyborach parlamentarnych.
- Miejsce w europarlamencie stwarza politykom takie warunki pracy, o jakich w Polsce mogą tylko pomarzyć. Więcej w tekście Joanny Miziołek.
- - Myślę, że Robert Biedroń osiągnie dobry wynik. Ale nie wygra z PiS. A Koalicja Europejska ma na to szansę - mówi Barbara Nowacka w rozmowie z Elizą Olczyk.
- Matka Polka hejterka. Paulina Socha-Jakubowska o kobietach, które do perfekcji opanowały zadawanie ciosów innym.
- O tym, że zachowanie hierarchów kościelnych w sprawie pedofilii pokazuje, jak bardzo potrzebna jest zmiana zasad funkcjonowania tej instytucji w społeczeństwie, pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
- Karol Wasilewski pisze o korzyściach, jakie osiągną milionerzy przekazujący środki na odbudowę katedry Notre Dame.
- Szymon Krawiec i jego zestawienie 100 największych rodzimych eksporterów.
- Gorzki śmiech outsidera. Tekst Krzysztofa Kwiatkowskiego o Jimie Jarmuschu i jego filmie „The Dead Don't Die”, który był prezentowany na festiwalu w Cannes.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 21/2019 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.