Jak co roku na Dzień Kobiet, tygodnik „Wprost” przygotował ranking najbardziej wpływowych Polek. Kto znalazł się na szczycie zestawienia? W najnowszym numerze poza tym m.in. wywiady z Szymonem Hołownią i Adamem Bielanem.
Ostatni rok niewątpliwie należał do kobiet – choćby za sprawą Olgi Tokarczuk, która otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę literacką na świecie. Po raz pierwszy w historii Polski kobieta ma też realną szansę na najwyższy urząd w państwie. Na naszej liście nie brakuje też nazwisk mniej oczywistych. Kolegium redakcyjne „Wprost” w drodze długotrwałych dyskusji i głosowań wytypowało 50 najbardziej wpływowych Polek. W najnowszym numerze wyniki rankingu.
Poza tym we „Wprost”:
-
Czas na rewolucję informatyczek. Chcą zmieniać naszą codzienność. Ułatwiać codzienne zakupy, dbać o cyberbezpieczeństwo czy wprowadzać na ulice autonomiczne pojazdy. Polki podbijają świat IT coraz skuteczniej.
-
„Nie kandyduję na prymasa” – wywiad Elizy Olczyk i Joanny Miziołek z Szymonem Hołownią.
-
„Zwycięstwo Kidawy oznacza wojnę na górze” – mówi dziennikarkom „Wprost” Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.
-
Komentokracja, czyli rządy gadających głów. „Zamiast informacji dostarczają nam narrację. Zamiast krytycznych analiz opartych na faktach proponują swoje opinie. Warszawska bańka mówi nam, jak żyć i co myśleć. Żyjemy w świecie komentokracji” – pisze Jan Śpiewak.
- Lisiczki mają dość. „Hostessing w Polsce to dziki rynek, na którym molestowanie seksualne uchodzi bezkarnie, a kobiety namawia się do milczenia. Dzięki rzecznikowi praw obywatelskich pojawiła się szansa na zmianę” – pisze Agata Jankowska.
- Szymon Krawiec opisuje kolejną wstrząsającą egzekucję komorniczą. Prowadził ją Marcin Musiał, który 11-letniej Zuzi z Libiąża zajął rentę po zmarłym ojcu.
-
Młodość w cieniu nienawiści. Krzysztof Kwiatkowski o najnowszym filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”.
-
Ćwiczenia z wolności – relacja Krzysztofa Kwiatkowskiego z Berlinale.
-
Coworking dla początkujących. Praca we wspólnych przestrzeniach biurowych nie jest już rozwiązaniem tylko dla freelancerów, którzy nie znoszą opcji „home office”.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 10/2020 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.