Laureatką tegorocznej nagrody Człowieka Roku tygodnika „Wprost” została ambasador USA w Polsce. Sylwetkę Georgette Mosbacher w nowym numerze kreśli Anna Gwozdowska. W nowym numerze także specjalny raport: Jak żyć z koronawirusem oraz fragmenty nowej książki Remigiusza Mroza o Chyłce.
Nie rusza się nigdzie bez szminki na ustach. Jej znakiem rozpoznawczym są kapelusze i bardzo wysokie obcasy. Patriotka, republikanka, ale i autorka książek, które mogłyby służyć za biblię feministek. Pani ambasador Georgette Mosbacher, zdobywczyni tytułu Człowiek Roku „Wprost” 2019, Polakom już zawsze będzie się kojarzyć ze zniesieniem wiz. Więcej o ambasador w nowym numerze tygodnika pisze Anna Gwozdowska.
Ponadto w nowym „Wprost”:
-
Niedyskrecje parlamentarne Joanny Miziołek i Elizy Olczyk. „Jacek Kurski, były już prezes TVP, wcale nie odchodzi z fi rmy i nadal pozostaje na jej szczycie, no... prawie na szczycie. Ale wygląda na to, że będzie rządził nadal. Twardy zawodnik”... - piszą dziennikarki „Wprost”. Więcej na ten i inne tematy w nowym wydaniu.
- - Działam inaczej niż zawodowy dyplomata. Potrafię znaleźć drogę w biurokratycznej dżungli i nie daje się jej pochłonąć – mówi Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce w rozmowie z Jakubem Mielnikiem. Całość - w nowym „Wprost”.
- Dwa specjalne zespoły w Warszawie i Waszyngtonie koordynowały akcję włączenia Polski do ruchu bezwizowego ze Stanami. Walka trwała dwa lata. O kulisach całej tej kampanii piszą Eliza Olczyk i Szymon Krawiec.
- My sprzedajemy Amerykanom trotyl, tytoń i lakiery do paznokci. Oni nam gaz i myśliwce. O wymianie handlowej między Polską a USA pisze Paweł Bednarz.
- Bardziej zaraźliwy niż koronawirus jest lęk, o który łatwo w chaosie sprzecznych informacji. Kiedy emocje sięgają zenitu, warto wiedzieć, jak je ostudzić. O tym pisze w nowym numerze Agata Jankowska.
- Wiedza o tym, jak się przenosi wirus i jak go zwalczać, wciąż się zmienia. Jakie dziś znamy sposoby, żeby uniknąć zakażenia? 12 sposobów na ochronę przed koronawirusem podaje Katarzyna Pinkosz.
- Wywiad z Jarosławem Gowinem poprowadziły Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Będzie o przesunięciu wyborów i zmianach w TVP.
-
„W czasach niepokoju ludzie jednoczą się przy władzy. Jeśli państwo poradzi sobie z epidemią, pomoże to kampanii wyborczej Andrzeja Dudy”. O tym w nowym „Wprost” pisze Jakub Mielnik.
-
„Ci, którzy łamali konstytucję, powinni siedzieć w więzieniu”. Eliza Olczyk rozmawiała z Robertem Biedroniem.
- Aż połowa palących mentole nie ma pojęcia, że już 20 maja ich papierosy znikną ze sklepowych półek - pisze Magdalena Gryn.
- Opóźnienia w płatnościach to norma. Rozwiązaniem mógłby być faktoring, tyle że nie każda firma może z niego skorzystać. O tym w tekście „Uwolnić faktury” pisze Magdalena Gryn i Magda Kozińska.
- Kiedy choroba tak poważna, jak AIDS czy koronawirus pojawia się na świecie, media poszukują jej źródeł, a ludzie starają się określić jej sprawców. Więcej na ten temat pisze Remigiusz Ryziński.
- - W walce o równe prawa nie ma ani grama przesady. To, jak traktowane są kobiety, daje obraz jednej wielkiej dyskryminacji – mówi Remigiusz Mróz w rozmowie z Agatą Jankowską.
- Początkowy fragment nowej powieści Remigiusza Mroza „Ekstradycja”, którą będzie miała premierę 25 marca.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 12/2020 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.