Nie płakali po Janie Pawle II. Nie płakali nawet po Notre Dame. Żyli w swoich internetowych bańkach wśród youtuberów, szafiarek i instagramerów Internetowych idoli, którzy w czasie pandemii nie mieli im absolutnie nic do powiedzenia. Była pustka. Świat się rozjechał.
Pokochali wolność. Dlatego może ciężko im zrozumieć, jak to możliwe, że jakiś smutny pan nocnym smsem potrafi zablokować piosenkę na antenie. Pewnie nie słuchają Trójki, ani Kazika, ani nawet nie piszą smsów. Ale o mordowaniu tego kultowego radia, które przez lata wychowywało kolejne pokolenia Polaków, powinni poczytać w wywiadzie Magdy Papuzińskiej z Cezarym Łazarewiczem, pisarzem, dziennikarzem, laureatem nagrody Nike, współautorem książki „Zapraszamy do Trójki”.
Co jeszcze w najnowszym Wprost?
- Nie współczuję Kazikowi – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z Joanną Miziołek. Polityk twierdzi, że za poparcie niekonstytucyjnych wyborów Platforma wynegocjowała możliwość zmiany kandydata na prezydenta i że niedługo telewizja publiczna tak zbombarduje Trzaskowskiego, że nie pomogą mu palety wypoczynkowe za milion złotych.
- Trzaskowski albo śmierć. Nowy kandydat może sobie pozwolić na porażkę w wyścigu prezydenckim. Platforma takiego komfortu nie ma. Klęska prezydenta Warszawy będzie dla niej oznaczać polityczny wyrok śmierci. Pisze Łukasz Rogojsz.
- Wystarczy być. Dyrektor Trójki w trakcie swojej trzydziestoletniej medialnej kariery relacjonował wojny, był reporterem, wydawcą i publicystą, a i tak zapamiętany zostanie jako żałosny gostek, który o trzeciej nad ranem wysłał do podwładnego rozkaz zdjęcia z anteny piosenki Kazika – komentuje Kataryna.
- Maturzyści z zamrażarki. Przechodzą przyspieszony egzamin z dojrzałości. Czy to ich zmobilizuje i doda im skrzydeł, czy je podetnie? Tekst Małgorzaty Fiejdasz - Kaczyńskiej
- Młodzi uciekają w samotność. Tworzą przyszłość odmienną od mojej teraźniejszości. Nic dziwnego, że wyglądają na zagubionych. Ich nauczyciele też nie wiedzą, jak będzie wyglądał świat za przysłowiowe dwa tygodnie – komentuje Jan Wróbel.
- Generacja Z: pokolenie Instagrama w czasach kryzysu Wiele wskazuje na to, że będą mieli jeszcze trudniejszy start niż starsi od nich o dekadę millenialsi – stawia tezę Jan Śpiewak
- Dzięki epidemii to pokolenie będzie silniejsze. O budowaniu dojrzałych mechanizmów obronnych mówi w rozmowie z Katarzyną Pinkosz prof. Małgorzata Janas-Kozik, psychiatra dzieci i młodzieży.
- Wywiad Pawła Bednarza z Jackiem Rostowskim. Były minister finansów w swoim stylu: Pieniędzy w budżecie nie ma, bo PiS je przejadł w dobrych czasach.
- Bankructwo to stan umysłu, czyli kolejna część Antykryzysowego Poradnika dla Przedsiębiorców Krzysztofa Oppenheima.
- Kino covidowe. Multipleksom wyrosła konkurencja: kina samochodowe i projekcje na ścianach budynków. Czy będziemy chcieli wracać do sal? Zastanawia się krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski.
- Palcem po mapie. Leszek Bugajski bierze na warsztat podróże z Manuelą Gretkowską i Mariuszem Szczygłem.
- Ranking 200 największych polskich firm. Rekordowe przychody, 24 debiutantów i zmiany na podium.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.