Ten numer, chociaż ma okładkę z Mikołajem, to numerem bożonarodzeniowym nie jest. Na 25 grudnia szykujemy dla Państwa dwa wydania „Wprost”. Jedno dla tych, którzy już po Wigilii będą chcieli chociaż na trochę od świąt odpocząć. Drugie, specjalne, w którym zebraliśmy najlepsze felietony naszego tygodnika z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wśród autorów Skiba, Jakub Żulczyk, Szymon Hołownia, Tomasz Nałęcz, Magdalena Środa, Tomasz Jastrun i wielu innych.
Tymczasem już teraz życzymy świąt przede wszystkim zdrowych, ale też jak najmniej przepełnionych lękiem o bliskich i tęsknotą, a chociaż trochę wesołych, na przekór wszystkiemu!
Co w najnowszym wydaniu „Wprost”?
„PO – zakręt w lewo”. Kierownictwo Platformy Obywatelskiej szykuje zmianę tożsamościową partii, a wraz z nią przebudowę personalną. Według naszych informacji Borys Budka chce „wyciąć” ludzi związanych z Grzegorzem Schetyną. Z kolei Donald Tusk krytycznie ocenia aktualne kierownictwo partii. – pisze Joanna Miziołek.
„Ulica, której nie będzie”. Nie będzie zgody radnych na to, by w Warszawie była ulica Lecha Kaczyńskiego – powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. O tym, dlaczego prezydent stolicy z własnej obietnicy wywiązać się nie może pisze Dariusz Grzędziński.
„PSL poprze rząd bez Ziobry”. Marek Sawicki, poseł PSL, mówi Joannie Miziołek, że rozmawia z politykami PiS o wsparciu rządu i o tym dlaczego Borys Budka jest zakładnikiem działaczek Nowoczesnej.
„Po stronie skrzywdzonych”. Większość naszych biskupów to ludzie z innej epoki, z równoległej rzeczywistości, w której utknęli. I niewiele rozumieją z tego, co się dzieje w świecie – mówi w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską ojciec Paweł Gużyński.
„Sztuka przetrwania Świąt”. Mają być spokojne, radosne i rodzinne. Ale tak naprawdę święta rzadko bywają bajeczne. Psycholog Dagmara Potęga-Sidorowicz wyjaśnia powody, dlaczego tak jest.
„Nowy biust ze Stambułu”. Stambuł staje się stolicą operacji plastycznych, do której pielgrzymują żądne nowego biustu albo nosa Polki. W jednej tylko klinice było ich o 30 proc. więcej niż przed rokiem. Tekst Pauliny Sochy – Jakubowskiej.
„Cyberpunk 2077 – globalna kariera”. Oczekiwania na hit – „Cyberpunk 2077” – windowały kurs akcji, a w przedsprzedaży złożono 8 mln zamówień. CD Projekt przez chwilę był największym, giełdowym producentem gier w Europie. Ale w porównaniu z globalnymi gigantami wypada słabo – pisze Paweł Bednarz.
„Poradnik przedsiębiorcy”. Sprawdzone metody, jak wygrać z bankiem według Krzysztofa Oppenheima
„UE na kursie kolizyjnym z Ameryką Bidena”. Komisja Europejska przygotowała drastyczne kary dla internetowych gigantów z USA. Walka o technologiczną suwerenność Europy otwiera kolejne pole konfliktu z Amerykanami. Tekst Jakuba Mielnika.
„Nowotwór nie czeka na koniec pandemii” …a pacjenci tak. Zwlekają z badaniami oraz konsultacjami medycznymi i w efekcie kiedy trafiają do szpitali często nie kwalifikują się do intensywnego leczenia – pisze Katarzyna Pinkosz.
„Gintrowski na trudny czas”. Za nami XI koncert pamięci barda i gala Nagrody im. Przemysława Gintrowskiego za Wolność w Kulturze
„Pandemiczny smutek kina”. To była znacząca edycja nagród Europejskiej Akademii Filmowej, na której czele stanęła właśnie Agnieszka Holland. Pokazała kryzys, jaki wywołała epidemia, ale także energię artystów – pisze Krzysztof Kwiatkowski.
„Dzika muzyka i jej czasy”. Lata 1989-1993 to najbardziej burzliwy i artystycznie znaczący czas w polskim rocku. Cały kraj przeżywał zmiany, a młodzi muzycy twórczo wykorzystali swobodę, jaka na chwile zaistniała w popkulturze. Recenzja Leszka Bugajskiego.
„Złośliwi Mikołaje”. Felieton Michała Witkowskiego.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.