Spektakularne powroty i wielkie debiuty, obłędne wzrosty i dramatyczne spadki. Takiej listy 100 najbogatszych jeszcze nie było. Wśród wielu zmian jest ta najważniejsza – mamy nowego najbogatszego Polaka.
O czym jeszcze w numerze?
„Scenariusze dla Polski”. W XXI wieku – stuleciu globalizacji i permanentnej komunikacji – wojna odciska swoje piętno na krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tak jak odciskała w poprzednich wiekach. I los Ukrainy zbiega się z losem Polski, a wojna wpływa na Polskę. I będzie wpływać. Materiał Agatona Kozińskiego.
„Bez własnego węgla da się żyć”. – Za embargo na import węgla z Rosji wszyscy zapłacimy: ceną węgla, ale też gazu i paliw płynnych. Inaczej być nie może… – sytuację w rozmowie z Elizą Olczyk analizuje Janusz Steinhoff, były minister gospodarki.
„Fundamentalna zmiana reguł gry”. O kłopotach powodowanych przez nakładające się kampanie: parlamentarną i samorządową mówi Aleksandrze Gierackiej dr hab. Adam Gendźwiłł, ekspert ds. polityki lokalnej i zachowań wyborczych z UW.
„Siła kobiet uhonorowana”. ShEO Awards 2022 wręczone! Redakcja „Wprost” uhonorowała najwybitniejsze przedstawicielki świata kultury, biznesu, sportu, nauki oraz działaczki społeczne. Nagroda Specjalna trafiła w ręce Pierwszej Damy Ukrainy – Ołeny Zełeńskiej.
„Za płotem mają Rosjan”. Tuż przy granicy Polski z obwodem Kaliningradzkim, we wsi Asuny, mieszkają Ukraińcy, którzy Rosjan mają tuż za swoimi domami. Gdy po rosyjskiej stronie spadają bomby na poligonach, u nich trzęsą się szyby w oknach. Reportaż Piotra Barejki.
„Zdjęcie z bobem w windzie”. Felieton Łukasza Orbitowskiego.
„Pałac Bourbon bliżej Kremla”. Skrajne partie z prawej i lewej strony szturmem wzięły francuski parlament. Tradycyjnie prorosyjska polityka Paryża stanie się jeszcze bardziej korzystna dla Moskwy, bo prawicowych i lewicowych radykałów łączy niechęć do UE i wielka miłość do Rosji – pisze Jakub Mielnik.
„Neutralni, ale nie bezbronni”. Od ponad 220 lat na atak na Szwajcarię nikt się nie zdecydował – nawet w trakcie światowych wojen. Nie tylko przez neutralny status kraju, ale też – a może przede wszystkim – jego doskonalone przez dekady przygotowanie do samoobrony. Materiał Michała Banasiaka.
„Bilans zysków i strat wychodzi na korzyść Ukraińców”. Felieton gen. Waldemara Skrzypczaka
„Małomiasteczkowa skandalistka”. Magda Skubisz, wokalistka, jest autorką kilku książek, które wywołały kontrowersje w jej rodzinnym Przemyślu. Pierwszej z nich Rady Miasta poświęciła sesję o negatywnym wpływie tej książki na młodzież. Bohaterka jej najnowszego utworu nie jest niewinną i bezbronną kobietką. Rozmowa Krystyny Romanowskiej.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.