Do wykonania najprostszej wersji pułapki na komary wystarczy mała miska, gąbka i ocet. Gąbkę należy dobrze nasączyć octem, a następnie umieścić miskę lub miski w strategicznych miejscach. Jest też nieco bardziej złożowa wersja pułapki na owady, która nie kosztuje wiele czasu i pieniędzy.
Ocet przeciwko komarom. Jak zrobić domową pułapkę na owady?
W tym wypadku potrzebny będzie słoik z możliwie dużym otworem, przezroczysta folia np. spożywcza, cukier, płyn do naczyń, woda i oczywiście ocet. Wodę należy wymieszać z dużą ilością octu, około łyżeczką cukru i odrobiną płynu do mycia naczyń. Następnie należy wypełnić słoik mieszaniną w około 70-80 proc. Trzeba upewnić się, aby nigdy nie napełnić słoika po brzegi. Potem należy zakryć otwór słoika folią i ją przedziurawić.
Sztuczka z tą pułapką na komary polega na tym, że owady są przyciągane przez zapach. Wpadają przez folię do wody, a potem toną. Jeśli słoik będzie wypełniony po brzegi, istnieje ryzyko, że komarom uda się wydostać ze środka.
Nietypowa zastosowanie melisy czy kocimiętki. Wielu Polaków o tym nie wiedziało
Istnieją także inne domowe sposoby na poradzenie sobie z komarami. Niektóre rośliny wydzielają zapach, które komary mogą uznać za odstraszający. Na szczycie tej listy jest lawenda. To samo dotyczy kocimiętki, melisy, pelargonii pachnącej, pelargonii cytrynowej i trawy cytrynowej. Mówi się też, że komary odstrasza zapach czosnku, pomidorów oraz bazylii.
Komary mają być również odstraszane przez zapach olejków eterycznych. W związku z tym warto wypróbować lampy zapachowe lub poduszki zapachowe. Wśród zapachów najczęściej wymienia się lawendę czy cytronellę. Zdania są podzielone, jeśli chodzi o eukaliptus i neem (miodła indyjska).
Czytaj też:
Jak sprawić, aby muchy nie wlatywały do domu? Wypróbuj jeden prosty sposóbCzytaj też:
Ten olejek na komary dostałam od przyjaciółki – naturalnie i skutecznie chroni przed owadami