Wejście do mieszkania umożliwili strażacy – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Oprócz 24-latki w lokalu znajdował się także 23-latek, który wcześniej próbował odebrać sobie życie.
Sprawę przejęli krakowscy śledczy
Jak opisują funkcjonariusze, kobieta została przetransportowana do pobliskiej placówki medycznej. Jednak w szpitalu, „wskutek obrażeń ciała, zmarła”. Na miejsce przybył później prokurator, w którego obecności przeprowadzono oględziny mieszkania. Jeśli chodzi o młodego mężczyznę, „podejrzewanego o zabójstwo kobiety, po badaniach lekarskich, które zezwoliły na jego udział w policyjnych czynnościach, funkcjonariusze przekonwojowali go do Komendy Powiatowej I w Krakowie” – czytamy.
Dzień później, w środę rano, na komisariacie doszło do wstrząsającego zdarzenia. „Podczas czynności zatrzymany wyrwał broń policjantowi” – podaje krakowska KWP. Według wstępnych ustaleń służb 23-latek odebrał sobie życie. „Na miejscu pracuje policyjna grupa oględzinowa pod nadzorem prokuratora” – podają małopolskie służby.
W tym momencie sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. „Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą skrupulatnie wyjaśnianie również przez Wydział Kontroli KWP w Krakowie” – czytamy.
Samobójstwo? Depresja? Tu uzyskasz pomoc
Jeśli zmagasz się z myślami samobójczymi, nie wahaj się szukać wsparcia! Pamiętaj, że istnieje szereg ludzi oraz instytucji, które są w stanie pomóc ci w każdym problemie.
W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia – twojego bądź drugiej osoby – zadzwoń pod numer alarmowy – 112.
Warto wiedzieć, że fachową i bezpłatną pomoc psychologiczną można uzyskać również pod jednym z wybranych telefonów:
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (całodobowo) 116 111
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowo) 800 12 12 12
- Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (całodobowo) 800 70 2222
- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (całodobowo) 800 12 00 02
- Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów (całodobowo) 800 080 222
- Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123
- Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 10
- Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00
- Policyjny Telefon Zaufania 800 12 02 26
Możesz także skorzystać z pomocy w poradniach zdrowia psychicznego. Kontakt do takiego miejsca znajdziesz w Internecie, wpisując w wyszukiwarce „poradnia zdrowia psychicznego” oraz swoje miasto/województwo. Jeśli potrzebujesz pilnej konsultacji psychiatrycznej, możesz udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.
Pomocy udzielają także:- Poradnie pedagogiczno-psychologiczne w szkołach
- Powiatowe centra pomocy rodzinie
- Lokalne ośrodki (centra) interwencji kryzysowej
Czytaj też:
Poseł PiS po słowach szefa komisji nie wytrzymał. „Słuchaj! To jest przegięcie!”Czytaj też:
Sąd zdecydował w sprawie Romana Polańskiego