Polscy floreciści w finale Mistrzostw Europy

Polscy floreciści w finale Mistrzostw Europy

Polscy floreciści awansowali do wieczornego finału turnieju drużynowego i zapewnili sobie co najmniej srebrny medal szermierczych mistrzostw Europy w Kijowie.

Polacy, walczący w składzie: Sławomir Mocek (IKS Leszno), Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) i Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań), stoczyli do tej pory dwa pojedynki. W ćwierćfinale pokonali zespół Izraela 45:34, a w półfinale wygrali z Rosjanami 45:31.

Ich finałowymi przeciwnikami będą mistrzowie świata - Włosi, którzy w drugim półfinale pokonali Francuzów 42:41.

W ostatnich latach podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego dwukrotnie stanęli na podium ME - w 2004 roku w Kopenhadze i 2006 roku w Izmirze zajęli drugie miejsce. W kwietniu w Pekinie Polacy zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw świata.

Turniej drużynowy florecistów nie znajduje się w programie igrzysk olimpijskich w Pekinie. W stolicy Chin wyłącznie w zawodach indywidualnych wystartuje Sławomir Mocek.