Amerykanki nie zraził wówczas silny wiatr i fale dochodzące 9 metrów wysokości. Płynęła asekurowana przez jacht, na którym odpoczywała i spożywała posiłki.
Pierwotnie Figge zamierzała, po pokonaniu dystansu ok. 2100 mil (3.380 km), dotrzeć do Wysp Bahama, ale złe warunki atmosferyczne zmusiły ją do zmiany trasy i udania się do położonego bardziej południe Trynidadu.
To jednak nie koniec jej odysei, bowiem Figge zamierza stamtąd przepłynąć do Brytyjskich Wysp Dziewiczych, gdzie planuje dotrzeć w końcu lutego.
Jak przyznała w rozmowie z dziennikarzami, na pomysł przepłynięcia Atlantyku wpadła podczas podróży samolotem nad tym oceanem. Samolot co chwila wpadał w silne turbulencje i Figge pomyślała, że już lepiej byłoby płynąć.
Do swego wyczynu przygotowywała się...w przydomowym basenie w Aspen, w stanie Kolorado, gdzie mieszka.
Figge budziła się codziennie na jachcie o 7 rano i po śniadaniu złożonym z makaronu i pieczonych ziemniaków rozpoczynała pokonywanie kolejnego odcinka – jeśli pogoda na to pozwalała. Najdłużej przebywała w wodzie przez 8 godzin, najkrócej – przez 21 minut.
Załoga jachtu podawała jej w wodzie butelki z płynem energizującym. Pływaczka codziennie traciła ok. 8 tys. kalorii, które uzupełniała wieczorem jedząc mięso i ryby.
Pierwszym człowiekiem, który pokonał wpław Atlantyk był 10 lat temu Francuz Benoit Lecomte. Pokonał on dystans 4 tys. mil (6400km) z Massachusetts do Francji w ciągu 73 dni.
pap, keb