W Centrum znalazły się dwie przeszklone sale na ok. 1000 osób każda, cztery mniejsze sale konferencyjne na ok. 180 osób każda, przestrzeń VIP oraz cztery pokoje spotkań o powierzchni ok. 30 m, a także ogólnodostępna restauracja i bistro. - Budynek został przebudowany według odnalezionych przez nas starych planów z 1920 r. Wówczas zabrakło pieniędzy na ich pełną realizację; teraz, po blisko stu latach, w końcu się to udało - dodała Cervinkowa.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaznaczył, że stolica Dolnego Śląska bardzo potrzebowała miejsca, w którym można byłoby organizować duże spotkania i konferencje. - Takich obiektów jest w Polsce stosunkowo niewiele, a my chcemy wspierać turystykę biznesowo-konferencyjną w naszym mieście - podkreślił. Przebudowa zabytkowego pawilonu restauracyjnego i przystosowanie go do potrzeb organizowania dużych konferencji rozpoczęło się w czerwcu 2009 r. i kosztowało blisko 80 mln zł.
Hala Stulecia znajduje się na skraju Parku Szczytnickiego. Autorem jej projektu był Max Berg, główny architekt Wrocławia w latach 1908-1925. Hala powstała, by uczcić 100. rocznicę wydania we Wrocławiu przez króla Fryderyka Wilhelma III odezwy wzywającej do powszechnego oporu przeciw Napoleonowi i wspólnej walki o wyzwolenie spod obcej władzy. Obiekt pełni obecnie rolę hali wystawienniczej, odbywają się tam także mecze m.in. siatkówki i spektakle operowe. W 1997 r. hala gościła papieża Jana Pawła II oraz uczestników Kongresu Eucharystycznego.
13 lipca 2006 r. Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pionierskie osiągnięcie inżynierii i architektury XX stulecia. Obiekt uznany został za twórczy i innowacyjny przykład rozwoju technik budowlanych w dużych konstrukcjach zbrojonych, wyznaczający jeden z punktów zwrotnych w historii wykorzystywania stali do wzmocnienia struktur budowlanych.PAP, arb