Przebywający obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Portugalii piłkarz PGE GKS Bełchatów Janusz Gol podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa, ale umowa będzie obowiązywać od 1 lipca - poinformował stołeczny klub.
25-letni Gol ma ważny kontrakt z bełchatowskim zespołem do końca obecnego sezonu i odrzucił propozycję jego przedłużenia. Legia chciała pozyskać go już w przerwie zimowej, ale - według dyrektora ds. rozwoju sportowego tego klubu Marka Jóźwiaka - PGE GKS odrzucił ofertę wykupienia zawodnika.
Na początku kariery Janusz Gol reprezentował barwy klubów ze Świdnicy - Polonii oraz Sparty - a także powstałej w wyniku fuzji Polonii-Sparty. W 2008 roku trafił do GKS Bełchatów. W ekstraklasie piłkarz rozegrał do tej pory 66 spotkań, w których zdobył trzy bramki.
PAP, arb