Szkot Colin Weir, który wygrał 161 mln funtów w loterii, zamierza zainwestować część tej fortuny w piłkę nożną. Nie wesprze jednak klubu Partick Thistle FC, którego jest zagorzałym fanem. Zamiast tego chce wykupić lożę na stadionie Barcelony - Camp Nou.
- Przeznaczę część wygranej na oglądanie piłki nożnej, ale nie zamierzam kupować klubu piłkarskiego. Chciałbym mieć swoją lożę na Camp Nou, jeśli jakaś będzie dostępna - zadeklarował Weir.
Jego plany rozczarowały innych kibiców Partick Thistle, którzy liczyli, że Szkot zainwestuje część swojej wygranej w ten drugoligowy zespół. Spodziewali się, że kupi klub, rozbuduje infrastrukturę i wzmocni skład. Tymczasem Weir, oprócz zakupu loży na Camp Nou, co może pochłonąć ok. 100 tys. funtów, zamierza przeznaczyć część fortuny także na wynajęcie odrzutowców, którymi będzie mógł podróżować na mecze Barcelony.
PAP, arb