Pochodzenie nazwy zespołu nie ma zresztą nic wspólnego z polityczną The Tea Party. W przypadku grupy pochodzi ona od narkotycznych sesji poetów takich, jak Allen Ginsberg, Jack Kerouac i William Burroughs. W przypadku amerykańskich ruchów The Tea Party (nie jest to scentralizowana partia) historycznym odniesieniem jest Boston Tea Party (Herbatka bostońska). Amerykańscy koloniści w 1773 r. w proteście przeciwko brytyjskim podatkom od herbaty sprowadzanej przez amerykańskich importerów wyrzucili ładunek herbaty ze statków w porcie w Bostonie.
W wyszukiwarce Google poszukiwanie The Tea Party daje jako pierwszy rezultat odnośnik do Wikipedii i historii kanadyjskiego zespołu. Specjaliści szacują, że torontoński "The Tea Party" może uzyskać za swoją stronę internetową nawet milion dolarów. To cena, jaką uzyskano na przykład za stronę poker.com, podał portal Yahoo.
Na razie na stronie "teaparty.com" widnieje napis: No politics... Just Rock and Roll (bez polityki, tylko rock and roll). Nieco polityki jednak jest, ponieważ ze strony jest link do Twittera i dyskusji o politycznej The Tea Party.
Konserwatywno-populistyczny ruch The Tea Party, którego gwiazdami są m.in. Sarah Palin czy Michele Bachmann, nie cieszy się wielkim poważaniem w Kanadzie. Jeden z komentatorów publicznej telewizji CBC stwierdził ostatnio, że w Kanadzie nie ma The Tea Party, bo "jesteśmy na to za mądrzy".
pap, ps